Uğur, Türkiye’de İhracat’ta 134. Firma oldu

Uğur Şirketler Grubu Kurumsal İletişim Direktörü Erdoğan Ulaş Nazilli’de görev yapan Basın mensupları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.
Bu haber 2022-08-02 13:07:25 eklenmiş ve 99 kez görüntülenmiştir.

 

Hangar Cafe restoranda gerçekleştirilen kahvaltıda basın mensuplarına Uğur Şirketler grubunun çalışmaları, ileriye dönük yatırımları ve kurulduğu günden bu yana yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi. Uğur Şirketler grubu önce evin önündeki bahçeden başlayarak eksikleri tamamlamak için çalışacaklarını dile getiren Ulaş, sözlerine şu şekilde devam etti. “Uğur Şirketler grubu çok önemli bir firma, bölgemiz ve yöremiz için yapmış oldukları ve gelecekte yapacak olduğu çalışmalar son derece önemli ve bu güne kadar yaptıkları da önemli. Neler yaptığının, yada neleri aksettirdiğinin bilinmesi de çok önemli. Bunun içinde iletişimin gücüne inanan bir insanım. Kurumumuzda iletişimin daha ileriye gitmesi için adımlar atılmasını karar aldı. Dolayısı ile bölgenin içinden çıkan, ve bu bölgenin içinde 3 bin kişi istihdam eden bir kurum olarak, bir sonraki kuşaklara hizmet edebilmesi için bizim yerlerimize genç yönetici arkadaşlarımızın atanması, Uğur Şirketler grubunun içinde 3. kuşak çalışanlarımız var. Tabi bu bize de mutluluk vermekte. Bunun için de O iletişim sürecini Kuşaktan kuşağa aksettirilmesi, Uğurun sahip olduğu kurum kültürünün yaygınlaşması lazım. Uğur Şirketler grubu İhracatçı şirket olarak biliniyor. Türkiye’de 1000 ihracatçı firma içersinde 134 sırada yer aldı. Bu çok önemli bir vasıftır. Yatırımlar ile katma değer sağlamıştır. Ve Türkiye’de İlk yüz içinde yer almıştır.

 

Dünya’da 3 Global oyuncu var.

Uğur Şirketler grubunun önemli bir ihracat ağı var. Bu ihracat ile birlikte Uluslararası bir çok firmanın da tedarikçiliğini yapıyor. Bugün Brezilya’ya Arjantin’e Amerika’ya, Almanya’ya, Fransa’ya gittiğiniz de Uğur Ürünlerini görebiliyorsunuz. Tabi bu çok önemli 160 bin Nüfusun içinden böyle bir olayı karşılamak çok önemli. Dolayısı ile doğru yapılanların bir şekilde toplumsal olarak aksedilmesi, ilk olarak kendi bahçemize aksedilmesi gerekiyor. Kendi halkımıza kendi yönetimimize aksedilmesi gerekiyor. Yaşım 68 ve 28 yılımı Uğur Şirketlerinde ömrüm geçti. Yeni Gelişecek olan sanayicilere heyecan gelmesi gerekiyor. Bakın dünya değişimden geçiyor. Çok ciddi problemler var. Dünya da 3 tane global oyuncu var Çin, Amerika ve Avrupa Ülkeleri resesyon içine girdi. Dünya resesyon içine girdi. Ama bizim kapılarımız açık ve kapanmamamız gerekiyor. Pazarda ne yapabiliriz, fabrika bantlarını nasıl çalıştırabilir, çalışanlarımızı nasıl koruyabiliriz bunun düşüncesi içindeyiz. Biz kapılarımızı siz değerli basın mensuplarına açmak düşüncesindeyiz.

 

Sağlık Alanında önemli yatırımlar

Bizim bildiğiniz üzere Nazilli Devlet Hastanesine 20 Milyon TL’Lik bir yatırımız oldu. Devletin tüm kademelerini destekliyoruz. Orası anahtar tesliminde artık atamalar olduğunda çok güzel olacak. Yaptığımız araştırma da Alzheimer hastalığı ile ilgili olarak Sümerbank alanı içinde 7700 Metrekare alan var ve burası için Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı ile görüşerek o alanda Bir Alzheimer merkezi kurmaya karar verdik. O binayı da Anahtar teslimi yapıp Devlete bağışlamak istiyoruz. Burası özel bir sektöre aitmiş. Devletin tesisi olmadığını gördük. Bakanlığımızda bu konudan dolayı oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

 

OSB Alanında 250 Bin Metrekarelik alana ihtiyacımız var

OSB Alanında 250 Bin Metrekarelik bir alanda yatırım planımız var bakanlığa yazılarımız yazdık bunu da hayata geçirmek istiyoruz. Biz işletmemizi ayakta tuttuğumuz sürece, çalışanlarımızın hakkını verdiğimiz sürece ekonomimiz düzelir. Yerli üreticiyi her alanda destekliyoruz sadece Uğur grubu olarak değil.

Dünya Resesyon’da iken Uğur Şirketler grubu iyi çalıştı

Dünyada yaşanan global gelişmeler tüm dünya ülkelerini olduğu gibi bizimde ülkemizi etkiledi. Farklı noktalara geldik, farklı satış kanallar ve farklı kanallarda yaşamasını ve değerlendirilmesini tanıdılar. Dünya ile entegrasyonumuz ihracatçı olduğumuz için daha yakın. Onlarla ilişkilerimizi daha sıkı tuttuk. Firmaların yaşamalarını gerektiren en önemli unsur ihracat olmasıdır. Yurt içinde 850 Bayisi var hem iç ve dış piyasaya hakimiz. Dijital platformlar çok önemliydi. Gerekli önlemleri alarak pandemi döneminde önce sağlık dedik. Biliyorsunuz ciddi bir resesyon yaşandı. Ama şöyle bir durum var tecrübemizi konuşturacağız 1954 yılından bu yana ayakta durma gayretinde olduk ciddi sıkıntılar yaşattık ciddi krizler yaşandı ama bu krizde atlatılacak. Disiplinli davranmak, tasarrufa önem vermek, satış kanallarımız doğru yerlerde konumlandırmak bunun içinde önemlerimiz var. Bu konuda elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

 

İl Konusunda bize düşen ne varsa yapmaya hazırız

İl konusuna gelecek olursak, Biz bu vilayetin içinde olan bir firmayız. Dolayısı ile Aydın Vilayeti sınırları önemli olduğu için burası da bizim için önemli. Biraz Politik cevap vereceğim ama Nazilli’nin il olmasından hiçbir şekilde rahatsızlığım yok. İl olması halinde çok büyük farklılıklar gelecektir. Resmi kanallar farklı çalışacaktır. Dolayısı ile Nazilli’nin il olmasında hiçbir çekincemiz yok. Memnuniyetle destekleriz bize düşen ne varsa yapmaya da hazırız.   

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA