Altında Ne Yatıyor


Bu haber 2022-04-24 01:57:41 eklenmiş ve 83 kez görüntülenmiştir.

Neler olup bittiğini anlamak için bazı önemli şeyler var. Şimdi isimleri kullanacağım ve ülkelere atıfta bulunacağım, ama nihayetinde lütfen bunun güçle ilgili olduğunu anlayın.

Güç, güce tutunmaya çalışıyor, hakimiyetini kaybettiğini hissedebilir. İster dinler, ister hükümetler veya şirketler olsun, bu gezegende güç temellerinden uzaklaşmak için bir değişim veya en azından büyük bir potansiyel olduğunu hissedebilir.

Ve bu nedenle, şu anda güç ,gücü merkeze ve ön plana çıkarıyor ve bireyler ve ülkeler üzerinden oynanıyor. Ama özünde anlayın, altında yatan şey, basitçe, gücün son hücumu diyeceğim şeydir. Elinde olana tutunmaya ve gücüyle yoluna devam etmeye çalışıyor.

Şimdi, yüzeyin altında başka ne olduğuna girmeme izin verin. Geçenlerde Başkan Putin'den ve onun Kiev'den St. Vladimir'in reenkarnasyonu olduğundan ve bu yaşamda kutsal bölge Kiev'i ve nihayetinde Ukrayna'yı Rusya adına yeniden kazanmak isteyerek ve nerede olursa olsun ( yani önemli değil) Ukrayna'nın Rusya'nın bir parçası olduğunu söyleyerek geri geldiğinden bahsettim..

Böylece geri geldi ve St. Vladimir olarak ilginç bir geçmişi vardır, Hıristiyanlığa dönene kadar, bir seferde yüzlerce veya onbinlerce insanı hiç düşünmeden öldüren bir barbar ve savaşçıydı. Hıristiyanlığı kabul etmesi kısmen politikti, ama nihayetinde ruhuna ve kalbinede dokundu. Ve gerçekten de, St. Vladimir kararını vermeden önce tüm dinleri inceledi ve sonunda Hristiyanlığa karar verdi.

Daha sonra , tüm Kiev şehriyle vaztiz edildiğinde ve nihayetinde birçok ülkede bir aziz haline geldi ve bir aziz olarak tanındı. Şimdi, "aziz" dediğimde, bu Tanrı'nın ya da başka birinin gözünde değil, insanların gözünde onun azizliğini aldığı anlamına gelir.

Şimdi Putin, Vladimir Putin olarak geri dönüyor ve ilginç olan şey, bir bakıma gezegendeki güç oyunlarının sonunda ya da potansiyel olarak savaşın sonunda büyük bir oyuncu olmak için geri dönüyor. İşe yarayacak mı? Yeterli ışıkla, evet, bu güçlü bir potansiyel. Ama biraz daha derine inmeme izin verin.

Yani, bu karaktere sahipsiniz – ona sadece büyük bir oyundaki bir karakter olarak bakın – büyük bir oyun oynuyor, Başkan Putin olarak kendisinin bile bilmediği, dünyanın çoğunun nefret ettiği ve tiksindiği uluslararası bir kötü adam haline geliyor, ama aynı zamanda güç, suistimal ve iğrenç suçların bir yansıması.

Aslında bu rolü üstlendiğini söyleyebilirim ve ortaya çıkanın aziz mi yoksa barbar mı olduğu henüz belirlenmedi ve içinden gelen gündem dışı ışığın miktarı tarafından belirlenecek. O yüzden biraz daha açıklayayım.

Böylece, Vladimir Putin bu hayata Aziz Vladimir'in anıları ve derin enerjileriyle geldi ve ya bir aziz ya da kötü adam olmak için geldi. Kendisini bu ilginç role soktu, ‘hangi yöne gideceğini’, bilinçli olarak bilmeden, ancak bunun olabileceğini bilerek.

Başkan Putin olarak, şu anda yaptığı eylemlerle ve dünyanın dikkatinin neler olup bittiğine odaklanmasıyla, güç oyunlarının sona ermesine yardım etmede gerçekten yardımcı olabilir mi?

Başka bir deyişle, Rusya Ukrayna'yı bastırmakta başarılı olmazsa, geri çekilmek zorunda kalırlar ve belki de Putin'e bir şey olur; belki de Ruslar geri çekilir ve Ukrayna ile barış yapar.

Bu, tüm dünyaya bir mesaj gönderir: Belki de bu savaşları durdurmanın, saldırganlığı durdurmanın, güç oyunlarını durdurmanın zamanı gelmiştir.

Yani Putin'in kendini kötü adam olma ya da nihayetinde gezegendeki eski güç üslerinin çöküşünü kolaylaştırma konumuna soktuğunu söyleyebilirsiniz ve her iki şekilde de olabilir.

Şu anda ofisinde oturuyor ve bunun farkında mı? Kesinlikle hayır. Ancak ruh düzeyinde, kendisini spot ışığının altına koyduğunu biliyor ve şimdi bu güç oyunlarının sürmesine izin verip vermeyeceğimizi belirlemek gezegenin ışığına ve bilincine kalmış durumda.

Rusya sonunda Ukrayna'yı bastırıp diğer ülkelere mi geçecek? Yoksa insan bilinci merkezli kumda artık buna tahammül edemeyeceğimiz bir çizgimi var ?

Yani, görüyorsunuz, komploda çok ilginç bir bükülme ile, Putin, potansiyel olarak güç’ten çıkmak için kendini potansiyel olarak mağlup etme pozisyonuna bilerek koyarsa bu işte gerçekten kahraman olabilir ve bu nedenle gezegende zili çalabilir, gücün sonu ve umarım savaşın sonu için.

Çünkü, görüyorsunuz bu Putin için işe yaramazsa, o zaman diğer birçok ülke ve diktatörlükler ve agresif liderler, diğer insanları ve diğer ülkeleri ele geçirmek isteyenler, oyunlarının bittiğini, basitçe işe yaramayacağını anlayacaklar.

İster genel kamuoyu tepkisinden kaynaklansın, ister fonları sıkıştıran ve ticareti keserek ve dolayısıyla bu ülkenin ekonomisine zarar veren şirketler ve hükümetlerden kaynaklansın, belki de başka herhangi bir ülkeye , başka herhangi bir güç kaynağına buna müsamaha gösterilmeyecek kadar büyük bir sinyal gönderir.

Bu, gücün sonu olarak, şirketlere, petrol şirketlerine, ordulara, dünyanın her yerindeki diğer ülkelere kadar damlayabilir gücün sona ermesine neden olabilir.

Görüyorsunuz, şu anda güzel ama yine de tehlikeli bir oyun oynanıyor ve Putin ya Barbar Vladimir ya da Aziz Vladimir olarak devam ediyor. Ve yine, parmaklarınızı ona doğrultamazsınız. Bütün bunlarda sadece bir rol oynuyor.

Bu arada, “Putin” ismiyle ilgili ilginç bir şey var. Rusça'da “put” yol, yük veya görev anlamına gelir. Putin, bir araya getirildiğinde, “dünyanın gerçek sahibi” veya “Yolun takipçisi” gibi enerjik bir isme sahiptir.

Putin için ama gerçekten insanlık için, dünyanın gerçek sahibi için hangi yol olacak? yani eski güç oyununun, eski kontrolün ve özgürlükten yoksunluğun yolu mu olacak? Yoksa gezegen gerçekten gitmek istediğine inandığım, bilinç yolu, aydınlanma yolunun takipçisi mi olacak. Bütün bunlar önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda belirlenecek.

Dünya önemli bir yol ayrımında. Putin rolünü oynuyor. Zelenskyy de rolünü oynuyor ve bu iyi ya da kötü demek değil, ama rolünü güç’ten uzak, politik olmayan, askeri olmayan bir taraftan oynuyor, Dünya güç’e karşı bu isyanda halkına ve dünyaya ilham verip veremeyeceğini görmek için izliyor.

Kazanabilir mi? Yoksa kazanmak bile bunda kullanılması gereken bir kelime mi? Sadece bilinçteki değişim mi, ( kaymamı) güç’e başkaldırı mı? Zelenskyy bu rolü oynamaya geliyor ve o zaman, dünya ona odaklanmışken ve Ukrayna'nın Rusya tarafından ele geçirilmeme potansiyeline sahipken, gücün cazibesine de direnebilir mi?

Çoğunuzun bildiği gibi, sahip olmadığınızda güç hakkında konuşmak bir şeydir ve sahip olduğunuzda tamamen farklı bir şeydir ve bu güç dinamiklerini ele geçirmek kolaydır ve kolaydır ve çoğu zaman etrafınızdaki insanlar tarafından güç ve kontrol teşvik edilir. Zelenskyy buna da karşı koyabilecek mi?

Adamus

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA