Şamdan Adamlar


Bu haber 2022-04-04 18:59:21 eklenmiş ve 125 kez görüntülenmiştir.

 

Alemler içindeyiz ama kim bilir hangi alemin içerisinde yer edindik sizlerle. Bir bir pareto analizi yapmaya kalksak hayatımızda yeri olanların, aslında nice insanı çıkarmak gerekir huzurumuzdan. Huzur bizimdir. Bir başkası ile tamamlanmaz. Huzur insanın içinde var olanlarla meydana gelir. Huzur bizimdir. Bir başkasına bel bağlanarak yaşatılmaz. Huzur bizden olsa da, huzursuzluk da bizdendir.

Dinazorlar çağından kalma akılları ile hayatınızda bulunmaya çalışan asalak kan emici o insanların iç güdüleri sadece bencillik ve çıkarlarını gözetmektir. Bunları nasıl tanırız? Nasıl ayrımına  varırız gerçek dostlardan. Daha bir sürü olasılık yönleri ile sizlere bugün varlıklarından hicap duyacağınız insan türlerinden bahsedeceğim. İsim vererek örneklemeler yapacaktım ama bu onların “reklamın iyisi kötüsü olmaz” bakışlarına  yağ sürmemesi için isimsiz dokundurmak daha iyidir.

Mesela bukelamun gibi yapıları vardır. Sizden gibi görünürler, kısa vadeli değil, uzun vadeli programları vardır. Din maskesi takacak kadar da soytarıdırlar. Gerçekleri çarpıtan insanlardır ve onların ruhlarını şeytanlar ele geçirmiş, şamdandan adamlardır.

Onları nasıl tanıyacağız peki? Sürekli gündemleri yoğun gibi davranırlar lakin bilin ki, kel kafalarını kaşıyan göbekli insanlar gibi oturup bilgisayar başında pineklerler. Üretim yaptım diye sundukları eserleri de ordan burdan devşirme bilgilerdir. Bir nevi kopyala yapıştır adamlardır. Çünkü zekaları asla üretime yönelmemiş, araklamaya meyillidir. Doğalarında fayda değil, bencillikten başka bir hamleleri yoktur.

Girişimci gibi görünen ama bu aslında bilin ki nerden neyi dolandırırım kafasındadır. Sizin çevrenizi ve dostlarınızla olan itibarınızı kullanmak isteyen tiplerdir. Karakterlerine giydikleri adam elbiselerinin altında, çırılçıplak bir din tüccarları vardır.

Şuradan da tanıyabilirsiniz, baskılanmış gerçek benliklerini, güvenli bir bölge bulduğunda ortaya dökerler. İşte burada onları iyi analiz etmeniz gerekiyor.

Aslında ne kadar kötü bir şey değil mi? Bir insanı tanımak için bir çok güvenlik duvarı koymak! Zor biliyorum ama bunları yapmazsanız zarar göreceksiniz. Yada doyumsuz ve meraklı bir tipseniz, kendinizi hep bir şey olduğunuzu ispat etmek için gidin peşinden deneyimleyin bu insanların zararlarını.  Ama deneyimlerken faydasını da belki alırsınız, yakarak fazla kilolarınızı.

Benden demesi, bugünün düşmanları dünün dostlarından oluşmaktadır. Orhan Veli Kanık’ın olduğu iddia edilen ama Mehmet Ercan’a ait olan çok güzel bir söz ile sizlere bu haftaki yazıma son veriyorum.

Oysa Kahve İçmişliğimiz De Vardı. ‘Bu Ne Hatır Gönül Bilmezlik’ Diyemedim.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA