Akşener 'Zehir Zıkkım Olsun'

Başbakan Meral Akşener sloganları ve davul zurna eşliğinde Uzun çarşıda karşılanan İYİ Parti Lider Meral Akşener, izdiham nedeni ile alana girmekte zorluk yaşadı.
Bu haber 2022-03-17 16:37:18 eklenmiş ve 110 kez görüntülenmiştir.

 

Yoğun bir kalabalığın arasından vatandaşlar ile sohbet ederek konuşmak için kürsüye güçlük ile yaklaşırken, sloganların ardı arkası kesilmedi.

Akşener, Türkiye’ye iyi geleceklerini dile getirdiği konuşmasında İYİ Parti’nin bu ülkeye nefes olacağını söyledi.

Akşener Uzun çarşıda vatandaşlara konuşmasında şunları söyledi. ‘2 yılı geçti tek tek esnaf dolaşıyorum. Kadınlarımız ile karşılaşıyorum tencere kaynatmakta zorlanıyor. Gençlerimiz ile karşılaşıyorum umutsuzluklar ile karşılaşıyoruz. Esnafımız ile görüşüyoruz. Onların dertlerini dinliyoruz. Siyasi propaganda yapmadık. Ama seçim çalışmalarında bunu yapacağız elbet. İstedim ki çok uzun zamandır nasıl esnaf için müşteri veli nimet ise çok uzun zamandır bu ülkede şuculuk buculuk diye öyle çok kavga ettirildi ki dolayısı ile seçmen veli nimet olmaktan çıktı. İstedim ki ağaların, muhteremlerin hepsi sizin karşınıza gelsin ve hazrola geçsin, hem sizi dinlesin hem de hesap versin. İşte o zaman seçmen veli nimet olur. Siz olmaz iseniz siyaset yok. Sizin tercihinize göre iktidar, muhalefet oluyor. Herkesin birbirine hakaret ettiği bir süreçten geçtik ve ben buna hayır diyorum. Biz sizinle elele verip Türkiye’deki kutuplaştırma siyasetini değiştireceğiz. Neyle değiştireceğiz Demokrasi ile sandıkta değiştireceğiz. Şimdi bir veteriner Hocamızın dükkânına girdik işleri iyi. Ama besicilerin durumu nedir diye sorduğumuzda düşüyor. Aydın İl Başkanımız bana arabada dedi ki; ‘Aydın kelimesinin başına ne getirirseniz Aydın’a uyar, tarım kenti Aydın deyin, Turizm Kenti Aydın deyin olur.’ Dedi. Şimdi bu kadar çok imkânı olan bir şehrin insanlarının fakirlik, gençlerin işsizlik çekmemesi umutsuz olmaması gerekiyor. Çiftçi Anadolu’nun her yerinde bu yaz çok büyük susuzluk çekti. Yav muhteremler nisan Ayında ikinci gübre atılacak. Yahu bu ikinci gübrenin maliyetinin yarısını siz verin ki; çiftimiz ikinci gübreyi atısın. Tık Yok. Ama buna karşılık. 5 müteahhide çiftçiye verilecek olanın 3 katını bıraktılar. 1,6 Milyar dolara Telekom’un hisselerini varlık fonuna bıraktılar. Hâlbuki 2026 yılında devlete geçecekti. Ama ne oldu Haririler bunların arkadaşı. Beraber tatil yapıyorlar. Kardeşler ve hariri eliyle dünyanın belki de Soygunu yapıldı. Şimdi en son 1,6 milyar doların karşılığı 24 Milyar dolar. Yolsul kadınlara 1 sene boyunca ayda 500 lira ev kadınlarına verebilirdi. Öğrencilere ilk öğretim ve lise son sınıfta tüm öğrencilerimize 1 yıl boyunca sabah kahvaltısı verebilirlerdi. Ama bunu yapmak yerine haririlerin borçlarını siliverdiler. 24 Milyar lirayı bir yıl boyunca cebinizden aldılar. Şimdi ben haram zıkkım olsun demiyim de ne diyim. Hafram Zıkkım Olsun. Senin çocuğun işsizken, 5 maaş alan danışmanlara, yan gelip yatan danışmanlara haram olsun demeyeyim de ne diyeyim?  10 bin dolar maaş alan müdürler var bu ülkede yan gelip yatıyor. Haram olsun Zehir olsun… siz ne yapacaksınız? Onlar sizi duymazlar. Siz Sandıkta bunları cezalandıracaksınız…bu harami düzeni beraber yıkacağız. Helal oylarınız ile yıkacağız. Bu seçim haram ile helal tercihi olacak ve ben biliyorum ki helalden yana olanlar kazanacak’ dedi.

Akşener konuşmasından sonra Uzun çarşıda esnaf ziyaretlerine devam etti.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA