Dosta Düşmana Mesaj verdiler


Bu haber 2022-02-23 00:50:48 eklenmiş ve 1810 kez görüntülenmiştir.

 

Dünyanın gündemi oldukça sıcak hatta çok daha da sıcak olacak bu bir gerçek…

Ama bizim konumuz şimdilik bu değil…

Hepinizin Malumu Hafta sonu Nazilli’de deve güreşleri gerçekleştirildi. Gerçekleşen bu deve güreşlerinde oldukça ilginç kareler ve mesajlar vardı. (görenler anladı zaten)

Son 2 yıldır Pandemi gölgesinde insanların evlerinden dahi çıkmaya cesaret edemediği dönemlerden geçtiğimiz bu günlerde deve güreşleri de ne yazık ki salgının yaratacağı sıkıntıdan  nasibini almıştı.

Geçtiğimiz yıl pandemi nedeni ile gerçekleştirilemeyen deve güreşleri hafta sonu yapıldı ve hasret sona erdi.

Deve güreşleri artık bir gelenek haline gelmiş bir olgu. Kimi deve güreşini izlemeye, kimi arkadaş gurubu ile pikniğe, kimileri de o günkü heyecanı yaşamaya gidiyor.. Değişik duygular hâkim deve güreşlerinde.

Pazar günü deve güreşleri öğlen başlayacak diye düşündüm kendi kendime… ona göre de planımı yapmışım. Derken bir baktım deve güreşleri başlamamış ama İnsanlar alanı sabahın erken saatlerinde doldurmuşlar bile…

Oturduğum yerden Bir hışımla kalkarak hazırlıklarımı yaptım ve Doğru deve güreşi alanına…

Deve güreşi alanına girdiğim andan itibaren protokol de alana gelen binlerce kişiyi selamlıyor Ev sahibi Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın giydiği kıyafet, çarıklı çizmeler ve şapkası tam bir Yörük Efe’yi andırıyordu.

Günün anlam ve önemine göre kendini hazırlamış ve Vakur duruşu ile misafirperverliğini en iyi şekilde yapmaya çalışıyordu.

Tabi alanda oldukça büyük heyecan vardı. Başta İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Muğla Milletvekili Metin Ergun olmak üzere bir çok konuk vardı.

Protokolü tek tek saymayacağım…

Ama içlerinden bir tanesi güne damgasını vurdu diyebilirim.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın davet ettiği Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’da o deve güreşindeydi..

Özlem Hanım sadece kendisi gelmemiş ayrıca nerdeyse tüm kadrosunu da deve güreşine getirmişti.

Özlem Başkan ile Kürşat Başkanı izledim dakikalarca samimiyeti, ilk gün ki o heyecanı, seçimler öncesindeki o anları hatırladım. Adeta dosta düşmana mesaj verircesine koyu bir sohbet içindeler. Yapılacak bir şey olduğunda sürekli diyalog halindeler. Kısacası keyifler yerinde…

Özlem Başkan hem protokolde hem de deve güreşi alanında muhtarların, vatandaşların isteklerine cevap vermek için adeta çırpındı ve hemen hemen hepsi ile tek tek ilgilendi talimatlar verdi.

Bir Belediye Başkanının asli görevidir zaten bunları yapmak… Ama o gün orada gördüğüm manzara tam anlamı ile Biz biriz beraberiz mesajıydı ve dosta düşmana net bir mesaj verdikleri de ortadaydı.

İddia da ediyorum yazdığım haberde ‘Çok abartmışsınız’ denildi ama ben abartmıyorum EGE bölgesinin en büyük deve güreşi Nazilli’de gerçekleştirildi.

Saygı ve Sevgilerimle..

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2023 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA