Biz Kimsenin Kıyakçısı olmadık


Bu haber 2022-01-19 00:04:04 eklenmiş ve 118 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Fesh edilen taş ihalesi ile ilgili olarak ilk kez konuştu. Yaptıklarının her zaman arkasında durduklarını dile getiren Başkan Özcan, kimsenin kıyakçısı olmadıklarını dile getirdi  Başkan Özcan Konuşmasında şunlara değindi. “Biz ihaleye çıktığımızda Rahmetli Yavuz Kaynar döneminden itibaren izlenen bir yöntemle ihaleye çıktık. Arkadaşlar o ihaleye girdiler itirazda edilmedi. Ama rakamlar arasında ciddi fark vardı. İhaleden elenmeleri ile ilgili olarak ne mahkemenin, ne KİK herhangi bir itirazı yok. Bütün incelemeleri tamamladılar. Kamu ihale kurumundan bir yazı geldi. ‘İşlemleri durdun’ biz durdurduk. Ben hukukçuyum, hukukun üstünlüğünden yanayım. Sonra itiraz edildi ve kabul edildi. Yürütmeyi durdurma kaldırıldı ve ihale kaldığı yerden devam etti. Temmuz ayına kadar taş döşemesi yapamadı. Kamu burada zarara uğruyor. Bu mu kamu menfaatimidir? Yoksa diğeri midir? İdari mahkeme lehte karar vererek devam edebilirsiniz dedi devam ettik. Daha sonra Danıştay aşamasında devam etti. Belediye hiçbir şekilde davaya dahil edilmedik. Danıştay demiyor hiçbir şekilde ‘bu adama ihaleyi neden vermediniz’ diye karar yok KİK bize gönderdiği yazıya istinaden Biz İhaleyi Fesh etmek durumuna geldik. Biz yaptığımız ihale de 200 bin metrekare döşeme taş işini 7 milyon 417.500 TL’ye mal ederken, bugünkü rakamlar ile 14 Milyon 14.000 TL’ye çıkıyor.

 

Özlem Hanıma Teşekkür ediyorum

 

Bu taşlar döşenecek. Nazilli halkına hizmet devam edecek. Biz yaptığımız yerlerde şimdiye kadar çökme batma olmadı neden? Büyükşehir belediyesi ile birlikte yapıyoruz. Özlem hanıma bu konuda da teşekkür etmek istiyorum. Yollar yapılırken, alt yapıların yapılmasını sağladık. Vatandaşımıza götürdüğümüz hizmet kaliteli olsun istiyoruz. Kamu kaynağı ve enerjisi harcanıyor.  7 milyon 417 Bin TL mal edeceğimiz iş bugün 14 Milyon’a mal oluyor yüzde yüz artıyor. İnşallah yeni ihaleye çıktığımızda bu rakamların altında ciddi teklifler ve sağlam evraklarla kim olursa olsun gereğini yaparız.

 

Yaptığımıza ‘yaptık’ Yapamadığımıza da nedenlerini anlattık

 

Biz Nazilli Halkının menfaatine olan her şeyi yapmaya hazırız zaten şahsi menfaatimiz hiç olmadı yaptığımız iş Hukuka uygundur.

Bahse konu ile ilgili firma ile ilgili ihalenin Neticelenmesini bekliyoruz. Önce zararın oluşması gerekiyor. Eğer oluşan bir zarar olursa bunu da kamuoyu ile paylaşacağız. Biz kimsenin Kıyakçısı olmadık. Yaptığımız işe ‘yaptık’ yağmadığımız işe ‘yapamadık’ deriz

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA