O Polis ve Bekçi hakkında Soruşturma


Bu haber 2021-12-08 07:13:21 eklenmiş ve 257 kez görüntülenmiştir.

 

 

Pazartesi gece saat 22:30 sularında Aydın ili orta mahalle civarında uyuşturucu ile mücadele kapsamında çok sayıda polisin katılımı ile yapılan uygulama sırasında bir şahsın motosikleti ile beraber uygulama alanında durmayarak kaçtığı tespit edildi. Kovalama sonrası şahıs zafer mahllesi 143 sokakta ekiplerce yakalandı. Şahsın alkollü olduğu ve trafik açısından gerekli idari işlemler uygulandı.

Ancak şahsın yakalanması sonrasında Bir Komiser yardımcısı ve bekçinin şahsı köşeye kıstırarak tokatladığı görüntüleri sosyal medya da infihal yaratınca Valilik konuda bahsi geçen Komiser yardımcısı ve Bekçi hakkında idari soruşturma başlattı.

Konu ile ilgili olarak Aydın Valiliğinden şu açıklama yapıldı “06.12.2021 günü saat 22:30 sıralarında Orta Mahalle civarında uyuşturucu ile mücadele kapsamında çok sayıda ekibin katılımıyla yapılan kapama planı uygulaması esnasında bir şahsın motosikletiyle beraber uygulama noktasında durmayarak kaçtığı görülmüş, kovalama neticesi şahıs Zafer Mahallesi 143 sokak üzerinde ekiplerimizce yakalanmıştır. Şahsın 0,89 promil alkollü olduğu anlaşılmış, konu ile ilgili olarak trafik açısından gerekli idari işlem uygulanmıştır.

Bazı sosyal medya hesapları ve basında olayın bir kısmı ile ilgili ortaya çıkan görüntülerde güvenlik personelinin vatandaşımıza yönelik uygunsuz davranışlarının görülmesi üzerine konuya müdahil olan bir Komiser Yardımcısı ile bir Çarşı ve Mahalle Bekçisi hakkında idari soruşturma başlatılmıştır.

Güvenlik personeline; Emniyet Teşkilatının gerektirdiği şekilde Hukuk Devleti ilkelerine bağlı olarak kanun ve ilgili mevzuat ile verilen yetkileri, halkın günlük yaşamını kolaylaştırmak, ihtiyaçlarını etkin, hızlı ve verimli bir şekilde karşılamak, hizmet kalitesini yükseltmek ve toplumun memnuniyetini arttırmak için kullanarak, vatandaş nezdinde teşkilatımızın saygınlığını ve güvenini sarsacak her türlü eylem ve davranışlardan uzak durulması, görevin her türlü ifasında muhataplara karşı ilgili, nazik, ölçülü ve saygılı hareket edilmesi hususunda gerekli uyarı tekrar yapılmıştır.”

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA