Akşener, Denizli’de gövde gösterisi yaptı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Denizli’den seslendi:
Bu haber 2021-11-22 18:55:43 eklenmiş ve 64 kez görüntülenmiştir.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Denizli il teşkilatının organizasyonu ile gerçekleştirilen mitinge katılarak konuşma yaptı.

Daha önce sadece esnaf ziyaret için gelecek olan Akşener’in programı yoğun talep nedeni ile Mitinge dönüştü.

Denizli demokrasi meydanında yapılan miting için binlerce kişi toplandı.

Nazilli’den katılım yüksek oldu

Miting için günler öncesinden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın talimatı ile hazırlık yapan partililer Cumartesi günü yoğun bir katılım ile Denizli’deki mitinge hareket etti.

"DENİZLİ’NİN BENİM GÖNLÜMDE AYRI BİR YERİ VARDIR"

Miting alanını dolduran binlerce kişiye hitap eden İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Denizli’nin kendi gönlünde ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek şunları söyledi. ‘Aranızda olduğum için büyük bir heyecan ve onur duyuyorum. Bu ne güzel bir coşku bu ne güzel bir Denizli. Yüce Rabbim her birinizden ayrı ayrı razı olsun. Denizli’nin benim gönlümde ayrı bir yeri vardır. Hürriyet ve Demokrasi meydanında ilk durağımızdır. Çünkü Denizli bundan 5 yıl önce iktidar yürüyüşümüz için bugün buradan başladığımız yerdir. Bu kutlu yolun ilk kıvılcımı bundan 5 yıl önce Denizli’de çakıldı ve memlekette umut ateş oldu. Durmadan çalıştık Türkiye’yi il il, ilçe ilçe dolaştık. Her türlü hakarete, her türlü zorbalığa, önümüze diktikleri her türlü engele korkmak şöyle dursun, efelerin cesareti ile ezberlerini yıktık.

"GÜNEŞ OLDUK, ÜLKENİN ÜZERİNE DOĞDUK"

Hatırladınız mı; bu meydanda 31 Mart öncesi sizlerle hasbihal ettikten sonra hapse atılacağım söylenmişti. Bende hatırlatıp buyurun buradayım demiştim. Şimdi yine buradan, yine bu meydandan Denizlili kardeşlerimin huzurunda beni teneşire yatıracaklarmış. Buyurun buradayım! Bize bu gücü veren Rabbime şükürler olsun. Kıvılcımdık, büyüdük. Önce ateş olduk. Memleketi sardık. Bugün de arkamıza milleti aldık. Güneş olduk, ülkenin üzerine doğduk. Mazota gübreye suya para yetiştiremeyen çiftçilerimizi dinliyorum. Saray’a kapanık sırtını döndüğü milletimizi dinliyorum. Biz milletimizin sesini her türlü şartla duyurmak için buradayız. Biz onlar gibi çirkinleşip milleti yuhalamayacağız.

“MİLLETİN MALINA ÇÖKENLERİ BİTİRMEK İÇİN BURADAYIM”

Kardeşlerim neden buradayım biliyor musunuz? Milletimiz zorda. Türkiye’de bugün, anneler tencereleri dolduramıyor, babalar eve ekmek götüremiyor, evlatlarımız yurt dışına kaçmanın fırsatını kullanıyor.
Geline, Damada, kayınçoya beşer maaş bağlayanları utandırmak için buradayım. Açım diyenlere abartıyorsun diyenleri söylemek için buradayım. Sen aç gezerken Saray’da sefa sürenlerin yüzüne çarpma için, milletin malına çökenleri bitirmek için buradayım.

“ARANIZA GELMEYE YÜZLERİ VAR MI?”

Bundan 3 yıl öncesine göre daha mı zenginsiniz. Mahsuller daha mı çok kazandırıyor, esnaf dükkanı çevirebiliyor mu? Memur kardeşlerim 3 yıl önce verdikleri söz tutular mı, 3600 ek göstergeyi verdiler mi? Domatesi, patlıcanı, yağı, unu şekeri daha mı ucuza alıyorsunuz? Bu sesleri duyacaksın Sayın Erdoğan, mutlaka duyacaksın duymadığın zaman da gideceksin. Senin görmek istemediğin gerçekler işte burada.

Bu “Hayırlar” bu cevaplar sana Sayın Erdoğan. Ya bu insanları duyacak gerçeklerle yüzleşeceksin ya da sandık geldiğinde milletin okkalı tokadını yiyeceksin bu kadar basit. Milletin şaşmaz iradesi son sözünü söyler. Türkiye bugün çok derin bir krizle karşı karşıya. Soruyorum bu iktidar millete gidiyor mu, aranıza gelebiliyor mu, aranıza gelmeye yüzleri var mı?

"TEK BİZ ÇÖZÜM VAR SEÇİM, SEÇİM, SEÇİM..."

Aynı Sayın Erdoğan’ın bundan 20 yıl önce söylediği gibi tek bir çözüm var seçim seçim seçim…

Rahmetli Demirel’in mitinglerinde tencerelere vurulurdu açız diye. Şimdi o devir geri döndü. Türkiye’yi uçuracak denilen bu ucube sistem, 5 müteahhidi zengin etti, dolar euro uçtu ama vatandaş fakirleştikçe fakirleşti.

"ISTAKA DİZER GİBİ EKONOMİ YÖNETİLMEZ"

Yağın şekerin kilosu ateş pahası. İşsizlik artıyor. Geceleri döviz kurunu takip ederken uykularımız kaçıyor. Erdoğan kafasına göre deney yapıyor olan milletimize oluyor. Damadınla oyun kurdun olmadı. Onu gönderdin başkası geldi tutmadı. Mevsimlik Merkez Bankası başkanları tutmuyor. Okey oynar gibi, isteka dizer gibi ekonomi yönetilmez. Sayın Erdoğan bildiğini okumaya tam gaz devam ediyor.

"BU MİLLLETİN ASABINI DAHA FAZLA BOZMAYIN"

Sadece kendisi değil çevresi de aynı. Bu arkadaşların Japonya’ya karşı bir ilgisi var. Pandemi döneminde Japon esnaflar için çok üzüldüler. Şimdi de cahil bir vekilleri ile Japon Yeni ile doları hesaplıyorlar. Kaybedeceğinizi anladınız oynatacaksınız, kendinize doktor arıyorsunuz anladık. Oynatacaksanız gidin ödete oynatın bu milletin asabını daha fazla bozmayın.

Erdoğan her konuşmasında piyasaya güven vereceğine şüphe vererek kurun yükselmesine neden oluyor. Neden acaba?

Erdoğan, hayat pahalılığını tercih ediyor. Yandaşa dövizle garanti vererek yükünü vatandaşın üzerine yıkıyor. Ev fiyatları arttı, et fiyatları arttı. Otomobili araç olarak bilirdik, artık bir amaç haline geldi. Bir yatırım aracı haline geldi. Erdoğan’ın buram buram zeka kokan amaçları. Güler misiniz ağlar mısınız?

"ABASIN YOLCU OLDUĞUNUN ONLAR DA FARKINDA"

İYİ Parti iktidarında Türkiye milletin elinde, milletiyle birlikte yönetilecek. Nitekim onlarda olan bitenin farkında. Abasın yolcu olduğunun onlar da farkında".

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA