İnce ‘Önümüzdeki seçimde toptan temizlik’

Memleket Partisi Genel Başkanı muharrem İnce Nazilli ziyareti kapsamında Belediye Meydanında yaptığı konuşmada ‘Önümüzdeki seçimlerde herkes şunu düşünsün toptan temizlik, iktidarı muhalefeti hepsini birden temizleyeceğiz.’ Dedi ve Yarın Memleket partisine 100 üye istedi.
Bu haber 2021-10-02 18:50:42 eklenmiş ve 114 kez görüntülenmiştir.

 

Türkiye’de her üç seçmenden 1 tanesi kararsız. Seçmenin yüzde 33’ü kararsız. Yani diyor ki ‘bu iktidar gitsin bizi kötü yönetiyor.’ Sokaklarımız mülteci dolu, tarlalarımız ekilmiyor, emeklilerimiz geçinemiyor, gençlerimiz işsiz ama çözümüde bu muhalefette görmüyor. Onun için biz Türkiye’ye Nasıl ışık saçarız diyerek Memleket Partisini kurduk. Kurultayımızı yaptık ve seçime hazırız. Onun için diyoruz ki gençleri yeniden umutlandırmak için Yurt dışı hayallerini kenara koymak için bu ülkenin sokaklarına biz sahip çıkacağız. Başka memleketlere gitmek yerine kendi memleketine sahip çıkacaksınız. Nazilli’nin dağlarından yağ ovalarından bal akıyor. Biz bu ülkenin fabrikalarının bacalarını tüttüreceğiz. Bu haramzade iktidarın saltanatına da son vereceğiz. Tarımı çökerttiler. Buzağısı, çobanı, yemi dışarıdan hayvancılık bitmiş, gençler umutsuz. Biz bu ülke’de haram ile helali birbirinden ayıracağız. Aslanı kediye boğdurmayacağız. Türkiye’nin ekonomisini düzelteceğiz.

Cumhurbaşkanı Aday Adayıyım

Biz Türkiye’nin en demokratik partisiyiz diyen ince Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de alacakları tavır hakkında değerlendirme de bulundu. İnce; “Biz’de genel başkanı üyeler seçer, yeni genel başkan seçildim 14 bine yakın üye oy kullandı. Üye sayısı kaç olursa olsun ilerde de bu böyle devam edecek. Cumhurbaşkanı Adayımızı da üyelerimiz belirleyecek, seçimler geldiğinde de üyelerimizin önüne sandığı koyacağız. Ha eğer bana soruyorsanız ‘Aday olacak mısınız ?’ diye evet ben Aday Adayıyım. Ama partiden başka bir arkadaşta aday olabilir. Partimizin bütün üyeleri Cumhurbaşkanı adayını belirleyecek ve seçimlerde de yüzde 50+1 alacağız.

Bizim sorunumuz Dindar geçinenlerle

Bizim partimizde Türk, Kürt tartışması, aleni Sünni tartışması olmaz yani ırk, dil mezhep tartışmayacaksınız. Bizim partimiz de ekonomi konuşacaksın, tarım konuşacaksın. Eğitim konuşacaksın, sağlık konuşacaksın, vergi konuşacaksın zorda kalan çiftçileri konuşacaksın. Bunlar Türkiye’nin sorunlarını bırakmışlar Mezhep konuşuyor, din konuşuyor. Türkiye’de dindarlar var, Dindar geçinenler var bide dinden geçinenler var bizim Dindarlar ile sorunumuz yok bunlar Dindar geçinenler ile Önümüzdeki seçimlerde herkes şunu düşünsün toptan temizlik, iktidarı muhalefeti hepsini birden temizleyeceğiz.”

Belediye Meydanında yapılan konuşmadan sonra topluca Parti binasına geçen İnce ve Partililer Binanın açılışından sonra Nazilli’den ayrıldı

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA