BAŞKAN ÖZCAN AHİLER ONURUNA YEMEK VERDİ

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Ahilik Haftası dolayısıyla ilçedeki esnafların onuruna akşam yemeği verdi.
Bu haber 2021-09-16 14:35:42 eklenmiş ve 117 kez görüntülenmiştir.


Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ev sahipliğinde Hangar Kafe&Restoran’da düzenlenen programa; Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Dursun Öztunç, oda başkanları ve esnaflar katıldı.

“TÜM ZORLUKLARI BİRLİKTE AŞTIK”


Ahilik geleneğinin yüzyıllardır korunması ve yaşatılması için çalışan tüm esnaflara teşekkür eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Öncelikle davetimize icabet edip geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Nazilli sizlerin emekleri ile hep birlikte çalışarak zor günlerini birlikte atlattı. Salgını, yangını, seli, ekonomik zorlukları hep birlikte aştık. Binlerce yıllık Türk geleneği ile oluşturulan ahilik teşkilatının yaşatıldığı bu güzel günde bir araya geldiğimiz için çok mutluyum. Memleketimiz yarınlara bu birlik ve beraberlik içerisinde daha güçlü ulaşacaktır. Burada değerli birçok büyüğümü görüyorum. Şahsi yaşamımızda bizlere kattıkları pek çok değer için kendilerine teşekkür ediyor, bu duygu ve düşüncelerle Ahilik Haftası’nı bir kez daha kutluyorum” sözlerini kaydetti.

Ahilik geleneğinin tüm dünyada örnek teşkil ettiğini vurgulayan Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy; “Sayın Başkanımızın organize etmiş olduğu böyle bir gecede sizlerle birlikte olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Anadolulun yurt edinilmesinde insanlarımızın meslek edinmesi ve insan kaynağının daha nitelik kazanması açısından ahilik örgütü büyük bir misyon üstlenmiştir. Şeyh Edebali ve Ahi Evran hazretleri bu geleneğin kazanılmasında büyük bir görev üstlenmiştir. Sadece Türk toplumunda değil tüm dünyada örnek teşkil etmiştir. Ekonomik anlamda nitelikli bir Türkiye oluşturmak için hep birlikte çalışacağız. Gençlerimizi, yeni nesillerimizi de bu gelenekle tanıştırmamız çok önemli. Ahilik geleneğinden gelen usta çırak ilişkisini ahiliğe ulaşana kadar öğretmemiz ve anlatmamız gerekir. Tüm gençlerimize bu desturları öğreterek; ahlaklı, faziletli, ilim ve irfan sahibi insanlar olması için mücadele edeceğiz. Ahilik bir cümlede özetlenen ifadesi ile; ‘Hak ile sabır dileyip bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir’ düsturu ile düşünüp büyük Türkiye için çalışmaya devam edeceğiz. Haftanız kutlu olsun” ifadelerine yer verdi.

Konuşmaların ardından Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne bağlı 15 esnafa ödülleri oda başkanları tarafından takdim edildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA