Öztürk, Başkan Özcan'ı Milletvekiline şikayet etmiş

İYİ Parti’de Başkanlık Krizi Önce İstifa etti sonra geri aldı
Bu haber 2021-09-02 11:25:34 eklenmiş ve 731 kez görüntülenmiştir.

 

Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta bir yazı yazmıştım. ‘Aynı Kaptan yemek yemişlerdir’ diye…

Başlığa çok takılmayın, içeriğinden bugüne gelen bir süreç yaşanıyor. Hem de ne süreç…

Hatırlar mısınız bilmem Ortadoğu da kelebek etkisi denilen bir olay yaşanmıştı. Bir çok ülke de ayaklanmalar darbeler gerçekleşmişti. Ve buna kelebek etkisi denilmekteydi.

Ama benim anlatacağım buna benzer bir konu…

Hatırlarsınız CHP’nin içinde kıvılcım ile başlayan yangın hala söndürülmüş değil, soğutma çalışmaları devam ediyor ama nafile sadece zaman kazanmaktan öteye gidilmeyeceği aşikar… bu konulara daha sonra ele alabilirim ancak, şu andaki en önemli önceliğimiz İYİ Parti.

CHP’de kaynayan kazan başkanı alıp götürdü demiştim ve akabinde İYİ Parti’de de serzenişler sıkıntılar da gün yüzüne gelmiş durumda diye…

İYİ Parti’de bazı şeyler öyle uzun uzadıya olmayacağa benziyor. Su kaynamış, fokurdamış adeta geleni gideni yakar vaziyette… tabi bunlar bir iddia ama iddianın ötesinde de yaşanan gelişmeler var…

Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda 13 İYİ Partili ismin yönetim kurulu asil ve yedek üyeliklerinden istifa etmesi öncesi ve sonrasında başlayan tatsızlıklar, gerginlikler hepimizin malumu…

O günden bu güne değin öyle enteresan şeyler yaşanıyor ki İYİ Parti’nin içinde Özellikle İlçe Başkanı Cihat Öztürk ve etrafında ben bile şaşırıyorum zaman zaman.

Konu Cihat Öztürk olunca ister istemez Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’da giriyor işin içine. Sayın Başkan bu konudan dolayı umarım üzülmez..

Şimdi… O günden sonra yaşanan gelişmeler ışığı altında gün geçmiyor ki sorunları çözmek yerine sorunların üzerine her gün bir yenisi eklensin. Yönetim kurulu üyelerinin istifa edenlere karşı kullandığı Üsluba karşın İlçe yönetimi ve İl Yönetiminin sessiz kalması, parti içinde de bir takım rahatsızlıklara neden olurken, Cihat Öztürk, disiplini göreve davet etmeyeceğini belirtmesi de bende şaşkınlık yarattı. İç tüzük kurallarının yok sayılması şaşkınlık vericiydi.

 

Başkan Özcan İstifa edenlerle görüştü

 

Yaşanan gelişmeler sonrası Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Yönetim Kurulundan istifa edenlerle bir görüşme yaptığı öğrenildi. (görüşmenin içeriği hakkında bilgi sahibi değilim) bu görüşme sonrası Başkan Özcan istifa edenler ile birlikte 1-2 haftadır cemiyetlere, açılışlara katılıyor hemen hemen her dakika beraber görünmeye başladılar. Tabi bu görüntü İlçe Başkanı Cihat Öztürk’te rahatsızlık yaratmaya başladı.

 

Başkan Özcan’ın transfer hamleleri

 

Bu gelişmeler bir yana dursun esas önemli nokta. İlçe Başkanının görevi olan temasları Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın yapıyor olması, Milliyetçi Hareket Partisinin ağır isimlerini tek tek ziyaret eden ve en son MHP’nin önemli isimlerinden Mesut Öztunç’u İYİ Parti saflarına katan Nazilli Belediye Başkanının bu hareketi, Cihat Öztürk cephesinde rahatsızlık uyandırsa da zorunlu kabul olarak algılandı.

 

Öztürk Başkan Özcan’ı Vekile Şikayet ediyor

 

İşte işin en ilginç olan kısmı ise burada yatıyor. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın İstifa edenlerle görüşmesinden ve beraber hareket etmesinden rahatsızlık duyan İlçe Başkanı Cihat Öztürk soluğu Ankara’da alıyor ve olup biteni Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’e şikayet ediyor

 

Başkan Özcan, Öztürk’e sert çıkıyor.

 

Tabi bu şikayetin illa ki bir geri dönüşü oluyor. Bu şikayet sonrası Tatilden dönen (Ankara’dan dönen) Öztürk, Başkan Özcan ile Belediye önündeki etkinlikte yan yana geliyor. Ve Başkan Özcan Öztürk’ü sert bir dille eleştiriyor. Aralarında ne konuşulduğu tam anlaşılmamış olsa da yaşananların gün şikayet konusu olduğu da bir gerçek

 

Sezgin Apar topar Nazilli’ye geliyor

 

İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin Nazilli’ye geliyor. Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk, Nazilli’de esnaf ziyareti yapıldığı esnada aralarında gerginlik adeta yüzlerine yansımış. Daha sonrasında Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk ziyarete ara verip toplantı yapıyor.

Sezgin, bu yaşananların geride kalmasını ve yaşananları unutulmasını söyleyerek gezilere devam edilmesini talep ediyor.  

 

Daha önce Öztürk’e ‘istifa etmesin’ Diyenler şimdi istifasını istedi.

 

 

 

Parti içinde yaşanan bu gelişme sonrası daha önce Cihat Öztürk’ün istifa etmesini istemeyen yönetim kurulu üyeleri Öztürk’ün görevi bırakmasını istedi. Daha önce yaşananlar ve Öztürk’ün Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’e şikayet etmesinin Nahoş olduğunu savunan Partililer Cihat Öztürk’ün istifa etmesini istedi.

 

Önce istifa etti sonra geri çekti.

 

Bu gelişmelerden sonra Cihat Öztürk geçtiğimiz hafta içinde İstifa etti ancak, parti içinde kendisine yakın olan isimler Cihat Öztürk’ün görevine devam etmesini istedi. Görüşmeler sonrasında Cihat Öztürk istifasını geri alarak görevine devam etti.

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA