DEVA’da Öztekin dönemi

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Nazilli olağan 1. kongresi Nazilli Mehmet Yüzügüler Kültür merkezinde gerçekleştirildi.
Bu haber 2021-08-27 08:48:07 eklenmiş ve 959 kez görüntülenmiştir.

 

Kültür Merkezinde gerçekleştirilen 1. olağan Genel Kurula DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, DEVA Partisi İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker, DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Meltem Gürler, çevre il başkanları, İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk, CHP İlçe Başkanı Serdar Alptekin, oda başkanları ve STK temsilcileri katıldı.

Kongre divan heyetinin belirlenmesi ile başladı. Divan oluştuktan sonra Saygı Duruşu ve İstiklal marşı okundu.

Daha sonra Faaliyet, denetim ve mali raporlar okunarak Oylandı.

Kongre’nin siyasi konuşmalar bölümünde Kürsüye Kurucu ilçe Başkanı Mehmet Yaşar Öztekin çıktı.

Kongre’de aday olan Öztekin Türkiye’nin DEVA’ya ihtiyacı olduğunu belirterek şu konuşmayı yaptı. “Zor günler geçirdiğimiz şu günlede Covid19 Virüsünden, sel Felaketlerinden Ciğerlerimizi yakan orman yangınlarımızdan maddi, manevi kayıplarımızın bir daha vukuu bulmaması dileği ile can veren kardeşlerime Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve beraberinde oluşturulan devlet yapısı krizi daha da derinleştirmiştir. Kurallar yerine keyfiyete, kurumlar kurumsal ve yapı olarak ciddi bir tahribata maruz kalmışlardır.

DEVA partisi ileri görüşlü bir partidir. Kısır çekişmelerden uzak duran bir partidir. Bireyi ön plana alan bir partisidir. DEVA sevgi yoludur. Hiçbir partinin de devamı değildir. Halkımıza yapacağı projelerin konuşulduğu bir partidir.

DEVA Partisi olarak üzerimize düşen tek görev, boş ve anlamsız tartışmaları bırakarak hizmet yapmak. Hazinemiz tam takır kuru bakır, bir yanda düğün dernek, bir yerde cenaze. Al gülüm ver gülüm. Bir yanda boyacılar boya yapar, kazancılar kazan yapar. Kazanın kulpu tutanın tuzu kuru tutmayanın vay halimize”

Daha sonra kürsüye gelen DEVA Partisi Aydın İl Başkanı Hakan Çağlar Erürker, sorunlara çözüm üretmek yerine vatandaşların kutuplaştırıldığını dile getirerek bu yanlış yoldan dönülmesi gerektiğinin altını çizerek şunları söyledi. “Vatandaşlarımız kutuplaştırılıyor. Gençlerimiz çareyi yurt dışına kaçmakta buluyor. Biz vatandaşlarımızla hergün beraberiz. Çocuklarımız bize diyor ki ben hangi bölüme gideyim nasıl nerde kalabilirim diyorlar. Biz kendi gençlerimize sahip çıkamıyoruz. Yani bir nevi bizim geleceğimiz çalınıyor. Buna bir an önce dur dememiz gerekiyor.

Çözüm sadece eleştiriler ile değil projeler ile ortaya koyan tek parti bizim partimizdir. Hamaset yapmıyor, algılar yapmıyoruz. İktidara geldiğimizde 90 günde neler yapacağımızı programlarımız açıkladık.

DEVA Partisi eylem planları hazırlıyor. Öyle sadece eleştiri ile değil çözüm planlarını da sunuyoruz. Türkiye DEVA diyecek biz buna inanıyoruz.”

Son olarak kürsüye gelen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Cumhurbaşkanlığı sisteminin ciddi sıkıntılar yarattığını söyleyerek, parlamenter sisteme dönülmesi gerektiğinin altını çizdi.

“AFAD 10 aydır başkanı yok arkadaşlar. Eski başkan Tanzanya da ama 10 aydır başkanı olamayan bir kurum var. Ülkede birçok afet var ancak AFAD’ın başkanı var bunun nedeni de Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanının tercihleri farklılaşıyor. Sizin Saray oyunlarının bedelini bu millet ödemek zorunda mı?

Aydınlıların tek partili hayata son verdiği gibi bir kez daha ayağa kalkması gerektiği bir dönem yaşıyoruz. 20 yıllık bir iktidar döneminden sonra CHP’nin tek partili döneminin 20 kat fazlasını bize yaşatan bir iktidara karşı Aydınlılar, ‘Yeter söz milletindir’ diyecektir. Çocuklarımıza yaşanabilir bir Türkiye bırakmak istiyoruz. Tüm Türkiye bin 200 odalı külliyeye baksın istemiyoruz. Popülizme bizde yer yok. Henüz 18 aylık bir partiyiz. Çiftçinin merkezi olan bir şehirdeyiz. Tohum olarak toprağa ekildik. Uzun yıllar hizmet veren koca bir çınara dönüşecek. Bu teşkilatlarımızın çalışmasıyla olacak”

Yapılan konuşmalardan sonra Tek liste ile gidilen seçimlerde Mehmet Yaşar Öztekin DEVA Partisi Nazilli İlçe Başkanı olarak seçildi.

 

İşte yönetim kurulu listesi

 

Duygu Sözer, Ramazan Kırca, Ozan Üstün, Hasan Görmez, Asef Eralp, Serkan Efe, Nuri Güler, Olcay Saruhan, Halil Özdel, Esra Ar, Hikmet Görgülü, Fatih Özcan, Fernuse Aygün, Sedat Kaya

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA