Bir zamanlar aynı kaptan yemek yiyorlardı


Bu haber 2021-08-25 02:10:03 eklenmiş ve 714 kez görüntülenmiştir.

 

Siyaset öyle menem bir şey ki neyin ne zaman ne olacağını kimsenin kestiremediği bir döngü adeta. Yıllarca at koşturursunuz. Bir şeye ulaşmak başarılı olmak için. kimi zaman kötü hamleler, kötü ortaklar seçersiniz kimi zamanda iyi seçimler yapar, doğru hamleler yapar ve başarıyı elde edersiniz.

İyi hamleler yapar, doğru seçimler yaparsanız başarı mutlak suretle kalıcı olur. Ama kötü hamle ve kötü ortaklar ile yola çıkarsanız, kazanırsınız belki ama başarınız daim olmaz.

Burada iki temel unsur var ama ona gelmeden önce günümüze bakmak gerekiyor.

30 Mart yerel seçimler öncesinde Millet ittifakı olacak mı olmayacak mı? İttifakın adayı kim olacak? CHP ‘aday bizden olacak’ baskıları ile yerel seçim süreci girildi.

Yerel seçim sürecinde Millet ittifakı ve Cumhur ittifakı olarak gidildi. Cumhur ittifakının adayı belli olmasına karşın Millet ittifakının adayı henüz belli değildi.

Günler geçtikten sonra şu an ki mevcut Başkan Kürşat Engin Özcan Millet İttifakı Belediye Başkan adayı olduğu ve Nazilli’de seçimlere İYİ Parti’nin Belediye başkan adayı Kürşat Engin Özcan ile gidileceği ve ittifak ortağı CHP’nin Özcan’a destek vermesi istendi.

Ancak O dönemki CHP Yönetimi Kürşat Engin Özcan’ın adaylığını kabul etmediğini deklare etti ve akabinde yaşanan süreç ile birlikte CHP yönetimi görevden alındı.

Yerine ise atama ile Serkan Sevim ve ekibi getirildi.

Eski yönetim Özcan’ı kabul etmez iken, yeni yönetim Özcan’ı adeta bağrına bastı ve o gün söz verildi ‘seçimleri biz kazanacağız’ diyerek

Seçim sürecinde yaşanan bu krizi aşan CHP ve İYİ Parti kenetlenip tek yumruk oldu. Tek yumruk oldu diyorum çünkü Bir tarafta İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural ve ekibi, bir yanda Serkan Sevim ve ekibi.

Seçim sürecinde adeta 3 saatlik uykuyla yorucu maratonu sürdürdüler. Aynı kaptan yemek yediler kısacası yedikleri içtikleri ayrı gitmiyor idi...

Taaa kii İYİ Parti’de yaşanan Başkanlık Krizine kadar.

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan seçimler tamamlandıktan sonra (sanki daha önce planlanmışcasına) İlçe kongresi öncesi Ankara’ya ayağının tozu ile gitti.

Ankara’dan dönerken, ‘İlçe seçimleri Kongremizde Adayımız Cihat Öztürk’ diye paylaşım yapıyor sosyal medya hesabında. Tabi bu paylaşım sonrası  (bu paylaşım öncesinde mutlak bir telefon trafiği yaşanıyor) Durmuş Kural ‘Ahde Vefa’ diyerek yeniden aday olduğunu paylaşıyor. Buyurun buradan yakın…

Bir anda tansiyon yükseliyor. Aradan geçen süreç içinde Durmuş Kural adaylıktan çekildiğini açıklıyor ve Kürşat Engin Özcan İlk Kaybını orada veriyor..

Yaşanan bu süreç gerginliklerle devam ede dursun, Özcan’ın destek verdiği Cemal Sarı Durmuş Kural’ın destek verdiği Demirci Karşısında seçimi kaybediyor.

Zaten gergin ortam daha da geriliyor. (halen gergin) süreç bu şekilde devam edip gidiyor.

Öte yandan CHP Cephesinde de sular yavaştan kaynamaya başlıyor. CHP cephesinde Durmuş Kural’ın haksız bir şekilde göreve getirilmediğini emeklerinin çok olduğunu söyleyenler ile doğru bir karar olduğunu söyleyenler de kendi içlerinde tartışmaya devam ediyor.

Zaman içinde Serkan Sevim, kendi yönetimi içinde de kazan kaynamaya başlıyor.

En son İl Kongresinde istifası şifaen istenen Serkan Sevim istifa etmemiş görevine devam etmişti.

İl Yönetimi ise görevden almak yerine istifasını istedikleri Sevim’in istifa etmemesi üzerine kongre takvimine kadar bu konuyu kapatsa da içten içe devam eden huzursuzluklar devam ediyordu.

Sevim’in kendi oluşturduğu yönetimi ‘kendi menfaatleri doğrultusunda partiyi yönetiyor’ diyerek önce uyardı bu uyarıya aldırış etmeyen Sevim’in ilçe Başkanlığı bir gece yarısı Yönetim Kurulu üyelerinin 11’nin istifa etmesi ile düştü.

CHP’de yaşananları yakından takip eden Başkan Özcan Serkan Sevim’in de gitmesi ile adeta yalnız kaldı.

Bakın aradan ne kadar zaman geçmiş ve bugün hangi noktaya gelmişiz? Bi zamanlar aynı kaptan yemek yiyen insanlar şimdilerde bambaşka yerlerde

Şimdi gelelim işin özüne Başkan Özcan, Doğru hamle mi yapmıştır? Doğru ortaklarla mı yürümüştür. Bunu tabiî ki zaman içinde göreceğiz Lakin, görünen o ki geçmiş zaman asla unutulmaz. Saygılarımla

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA