Çine’li Çift’ten duygulandıran bağış

Çineli hayırsever çift, Yangın ve Sel Afeti Yardım Kampanyasına bağışladıkları 150 bin TL’lik yardım makbuzunu Aydın Valisi Sayın Hüseyin AKSOY’a takdim etti.
Bu haber eklenmiş ve 295 kez görüntülenmiştir.

 

 

Yakın zamanda meydana gelen yangın ve sel afetleri ile bundan sonra meydana gelebilecek yangın ve sel afetleri sonrasında uygulanmak üzere, genel hayatı olumsuz etkileyen şartların iyileştirilmesine katkı sağlanması amacıyla, 12/8/2021 tarihli ve 4732 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile insani yardım kampanyası başlatıldı.

İlimizde Aydın Valiliği tarafından kamuoyuna duyurulan yardım kampanyasına Çine ilçesi Kahraman köyünden, 1938 doğumlu hayırsever Kâmil Özmen ve eşi Nuray Özmen hanım tarafından 150.000 Türk Lirası yardım yapıldı

Kâmil Özmen “Televizyonda gördük ki sel felaketleri bir yandan, yangınlar bir yandan ülkemizin maddi desteğe çok ihtiyacı var. Bizim gibi varlıklı insanların ülkemize destek olmaları gerekir. Devletimiz özveriyle çalışıyor, onlara da destek olmak istedik. İnsan insan oldukça mutlu olur. Biz de insanlığımızı yaptık.” diyerek bağış isteklerini dile getirdi.

Yapılan bağış sonrası düşüncelerini dile getiren Aydın Valisi Hüseyin Aksoy “Kâmil ve Nuray Özmen ailesi Sn. Cumhurbaşkanımızın yardım kararı çerçevesinde AFAD Başkanlığına 150.000 Türk Lirası yardımda bulunmuşlardır. Ailemizi kutluyorum, böylesine önemli bir yardımı böylesine hassas bir dönemde yaparak yardımlaşmayı çok güzel bir şekilde ortaya koymuşlardır. Kendilerine çok teşekkür ediyor, bu örnek davranışlarından dolayı kendilerine bir teşekkür belgesini takdim ediyorum. Burada bütün ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız adına sizlere tekrar teşekkür ediyoruz.” diyerek duyarlı halkımızın dayanışma içinde olduğunu bildirdi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2022 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA