Nazilli’nin İlk inciri Tescillendi.

Nazilli’nin En önemli geçim kaynaklarından birisi olan İncir alıcısını buldu. Nazilli Ticaret Borsası tarafından Gerçekleştirilen törende ilk İncir Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy tarafından alındı.
Bu haber 2021-08-12 00:46:36 eklenmiş ve 140 kez görüntülenmiştir.

 

Sabah Kahvaltıda bir araya gelen protokol üyeleri ve iş adamları incir konusunda önemli çalışmaların hayata geçirilmesi gerektiğini incir ile ilgili daha çok çalışma yapılması gerektiğinin altını çizdi.

İncir alım törenine AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Barış Altıntaş, Nazilli Jandarma Komutanı Vekili Teğmen Ali Akdoğan, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Nazilli Ziraat Odası Başkanı Necdet İzgü, Nazilli Vergi Dairesi Müdürü Adem Torun, siyasi parti temsilcileri, üreticiler, tüccarlar, banka temsilcileri katıldı.

Törende kısa bir konuşma yapan Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu yeni sezonun hayırlı olmasını diledi ve çalışanlara bol kazanç diledi

Daha sonra Kürsüye Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Geldi. Özcan konuşmasında incir’in nazilli’nin bir markası haline geldiğinin altını çizerek şunları söyledi. “Nazilli’miz tarıma dayalı ekonomisi, sanayisi ile gelişmiş güzide bir şehrimizdir. Kıymetli çalışmalar sonucu yüzyıllardır kendi değeri olan inciri, tekrar ortaya çıkmıştır. Bütün dünya üretiminde Nazilli’den karşılar hale getirdik. Bu notada köylümüze çiftçimize aracılık yapan herkese çok teşekkür ediyoruz. Zorlu bir süreç, ciğerimiz yanıyor, bu zor günlerde birlikte aşıyoruz. Kuraklıkla ilgili sahalarda incelemeler yapıyoruz. Bu yıl rekolte düşük olacak gibi görünüyor ama üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Yeni sezon hayırlı olsun.”

Mikrofona bu kez aydın Büyükşehir Belediye Başkanvekili Barış Altıntaş geldi. Altıntaş yeni sezonun hayırlı olmasını diledi ve Aydın Büyükşehir Belediyesinin bundan önce olduğu gibi bundan sonrada çiftçinin yanında olacağını dile getirdi.

Son olarak konuşan Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İncir Üreticilerine yeni sezonda başarılar dileyerek şunları söyledi. “Aydın incirde, Türkiye’de yaklaşık 250 milyon ihracatı karşılamaktadır. Nazilli olarak ise geçen sene 15 milyon civarında incir ihracatı yapılmış ve Aydın ihracatının yaklaşık üçte birinden fazlasını Nazilli olarak biz karşıladık. Bunlar anlamlı rakamlardır. İhracat artışlarının yanında incirin sadece kurutulmuşu değil kozmetik ürünlere kadar gidişi değerlendirilmeli. Kadın girişimciler tarafından değerlendirilmesi de çok kıymetlidir. Tüm görev alanlara teşekkür ediyorum. 2021 yılının daha güzel geçmesini diliyorum” 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA