CHP’de Oksijensiz Kaldık

Memleket Partisi Nazilli İlçe Başkanı Ali Çetinkaya son günlerde merak edilen bir çok soruya cevaben bir açıklama yaptı.
Bu haber 2021-06-13 22:28:53 eklenmiş ve 142 kez görüntülenmiştir.

 

 

 

Sosyal medya hesaplarından CHP’den neden istifa ettiğini, CHP’nin ne durumda olduğunu ve bundan sonra yapacakları hakkında açıklama da bulundu.

CHP’nin Marmara Denizinde yaşanan Musilaj’a benzeten Çetinkaya CHP’de demokrasi adına bir şeyin kalmadığını ifade ederek şunları söyledi. “7 Nisanda yaptığım bir açıklamada CHP de siyaset yapan veya yerel siyaseti yakından takip eden kişilerden bahsetmiştim.

Kişi eksenli siyasetin ve kerameti kendisinden menkul; liyakat konusunda yöneticiler tarafından yeterli hassasiyetin gösterilmediği ve iç mücadelelerin partiye zarar verdiğini sorunlara çözüm yerine yeni çözümsüzlükler ve tahammülsüzlükler ürettiğini başka cümlelerle ifade etmiştim.

CHP’nin benim için ne anlam ifade ettiğini şu cümlelerle açıklamıştım.

Benim için CHP 780000 kilometre kare vatan toprağının, insanının mutluluğu ve geleceğinin, cumhuriyet değerlerinin temsil edildiği en önemli siyasi kurumdur demiştim. CHP kurucu misyonu ve tarihsel önemi bugün her zamankinden daha çok duyarlı insanlardan sorumlu siyaset yapmayı ve kısır kişisel hesapların dışında kalmayı gerektirmektedir.

Malesef parti yönetiminde bulunan ve birçok spekülasyona konu olmuş atama mekanizmaları ile demokratik teamüllerin üstüne limon sıkarak makam ve mevki sahibi olanlar MARMARA DENİZİNİ kaplayan MÜSİLAJ misali bizleri oksijensiz bırakmayı marifet saymışlardır.

Partinin içinde kalarak bu kuşatmanın aşılabileceğine inancım kalmamıştır. Parti disiplini ve parti ahlakı gereği zor da olsa CHP den üzülerek istifa etmek zorunda kaldım.

Partiden istifa etmem;

Kişisel mücadelelerini, şahsi çıkar ve kariyerizm hesaplarının ağır bastığı çorak bir siyasi iklimde dışarı çıkmak vede didişmelerden uzakta kalmak isteğim,

"ununu eleyip eleğini duvara asanlar" misali mücadeleden kopması anlamına asla gelmemelidir gelmeyecektir.

Yüreğimdeki memleket sevdası ve Nazilli halkının siyasi feraseti liyakat sahibini, emek sahibini ve enerjik olanı ayırt edip hakkaniyet içinde tercih yapabilecek olgunluktadır. Halkımızdan ilham alarak halkımızla beraber muhalefetin muhalefeti olmaya değil iktidarın pespayeliğini, yalanını, talanını ve içinde bulunduğumuz bu soygun düzenini ifşa etmek için MEMLEKET PARTİSİ’nde mücadele etmeye karar verdim. Bana inanan ve desteklerini esirgemeyen tüm yoldaşlarımı, siyasi olarak ilham aldığım büyüklerimi bu çıktığımız yolda mahcup etmeyeceğime söz veriyorum.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA