YALNIZ KALDIK EY HALKIM

İYİ Parti Aydın il Başkan Yardımcısı Durmuş Kural, 17 günlük karantina döneminden sonra açıklamalarda bulundu. Yalnız kaldıklarını belirten Kural AK Parti Hükümetine de eleştirilerini sıraladı.
Bu haber 2021-05-19 22:09:51 eklenmiş ve 186 kez görüntülenmiştir.

 

Kapanmayı sözde olarak tanımlayan Kural, göz göre göre kongrelerin yapılması, cenazelerinde gövde gösterilerine dönüştürülmesinin halk sağlığını olumsuz etkilediğini dile getiren Kural sözlerine şu şekilde devam etti. “14 aylık pandemi sürecinde ilk günden itibaren 15 günlük tam kapanma ve sosyal devlet anlayışı gereği halkımıza gerekli desteğin sağlanmasını istedik.

Vaka sayılarının 40.000'ı  geçmesi ve turizm mevsiminin yaklaşmasından dolayı 17 günlük tam kapanma kararı alındı. Sözde tam kapanma sürecinde bir kez daha gördük ki; şimdiye kadar içinde bulunduğumuz tüm zor zamanlarda olduğu gibi bu süreçte de iktidar ortadan kaybolmuş, milletimizi görmezden gelmiş, zamanında filyasyon yapılmıyor olması, gerekli izolasyonların yapılmıyor olması ve aşılamada gereken hıza ulaşılamamış olması beraberinde güvensiz yönetim şekilleri, zamanında alınmayan radikal kararlar ve uyarıların dikkate alınmayışı ile devlet kurumlarının gücü hissedilememiş, milletimiz yalnız kalmıştır.Özellikle sürecin en hassas döneminde göz göre göre ve adeta cahilce halk sağlığı hiçe sayılarak yapılan parti kongreleri, popülist bir takım gösteri ve toplanmaların görmezden gelinmesi siyasi rant uğruna sayısı binlerle ifade edilecek bir takım toplu cenaze törenlerine göz yumulması ve örneklerini çoğaltabileceğimiz bir çok keyfi,yanlı ve yanlış uygulama ile Devletin ciddiyetine de gölge düşürülmüştür.Halbuki 14 aylık pandemi sürecinde gelişmiş ülkelerde işler yoluna girmeye başlamış, alınan önlemler ve uygulamalarla hem toplum sağlığı hem de çalışma hayatı kurtarılmıştır.

 

17 günlük tam kapanmanın faydalı olabilmesi için bugünden tezi yok ortak akıl ile hareket edilmeli alınan kararlar ve uygulanacak yaptırımlarda vatandaşlarımızın ve toplumsal sağlığımızı tehlikeye düşürecek ve süreci negatif etkileyecek hiç bir keyfi ve yanlış karara imza atılmamalı, bu bağlamda en üst kademesinden en altına kadar yönetim şemasındaki her birey Devlet ciddiyeti ile hareket edip vatandaşlarımızın sürece olan inançları ve destekleri sekteye uğratılmamalıdır. Halkımızın Covid-19 aşıları tamamlanmalı, gerekli sosyal önlemler alınmalı,  bu süreçte ise Devletimiz maddi manevi esnafımızın yanında olduğunu göstermelidir. Bizlerin Vatandaşlarımızın üzerine düşeni her zaman yaptığı gibi gene yapacaklarına inancımız tamdır.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA