Muhtarlar derneğinde İmza krizi değerlendirmesi


Bu haber 2021-04-24 16:53:14 eklenmiş ve 200 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli’de Muhtarlara baskı altında imza attırıldı iddiası iki gündür nazilli gündemini meşgul ediyordu. Son günlerde yeterli desteği alamadıkları için hazırlanan dilekçeye imza veren muhtarlar kendi aralarında da çelişkiye düştü.

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz’un geldiği gün AK Parti Binasında hazırlandığı iddia edilen dilekçelere imza veren muhtarla kendi aralarında çelişki içine düştü.

Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık yönetim kurulu ile birlikte Sümer Mahallesi muhtarlığında bir araya geldi ve basın açıklamasında bulundu.

Zeki Açık ‘kimseden çekinecek, gocunacak değiliz’ diyerek açıklamalarını sürdürerek, ‘Yazılan iki dilekçeye de imza verdik. Bundan dolayı da rahatsız değiliz.’ Dedi.

 Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda muhtarlar derneğinin genel kurulunu gerçekleştirdik. Oldukça çekişmeli geçen seçimlerde kazanan tüm muhtarlarımız oldu. Birlik ve beraberliğimizin arttığı bu günlerde bazı üzücü hadiseler yaşanmıştır. Gerek seçim öncesi gerek seçim sonrası muhtarlarımız bölüp, parçalamaya devam edildiğini gördük. Muhtarlar derneği olarak dimdik ayaktayız. AK Parti Milletvekili Metin Yavuz’u ziyaretimizde muhtarlarımızdan gelen talepleri Vali’ye iletmemize yardımcı olacağını söyledi. Dilekçe talep üzerine yazdırılmıştır. Kesinlikle kimse tarafından yaptırım söz konusu değildir. Hiçbir muhtarımıza dilekçe ile ilgili baskı yapılmamıştır. Bütün kurumlara saygılıyız. Asla art niyetli davranmayız. Mümkünde değildir. Biz muhtarlar sadece mahallemize hizmet için çalışmaktayız.

Attığım imzanın arkasındayım.

Ağzı olan konuşuyor. Büyükşehir yasası ile bizim neyimiz kaldı. Bize ne büyükşehir’den nede Nazilli belediyesinden destek gelmiyor. Attığım o imzanın da arkasındayım. Hazırlanan dilekçeler ortak kanaat oluştuktan sonra yazıldı ve imzalandı.

 

Başkanımızla görüştük.

Aslında bugün burada biz olmak istemiyorduk. Bu konu gündeme geldiğinde Başkanımızla görüşme yaptık. Ancak her ne hikmetse bu dilekçe basına yansımış bugünde yanlış anlaşılmaların önüne geçmek amacı ile burada olduk. Bizim hakkımızda olumlu olumsuz söylemler oldu, bizi siyasetçi yaptılar. Derneğimizi alet ettiler ve bizde açıklamayı yapmak zorunda kaldık.

 

Maksatlı yıpratıldık

Yaşananlara bakacak olursanız. Biz Sayın başkanımızla da görüştük ve kendisi bundan sonra elinden ne geliyorsa yapmak için çalışacağını söyledi. Ama bakıyoruz bir anda her şey değişiyor biz birbirimize kırdırıyorlar. Yaşananlar maksatlı olarak önümüze konulmakta. Bu dilekçeyi sızdıranlarda seçimi kaybedenlerden birisi bizim ayrışmaya gerek yok.

 

Dilekçeler AK Parti’de hazırlandı

Dilekçelerin daha önce kendileri tarafından yazıldığını söyleyen Açık daha sonra Sümer Mahallesi muhtarı Erdoğan Astepe’nin gazetecilerin sorusu karşısında itiraf ederek dilekçelerin AK Parti’de hazırlandığını söyledi. Açık; “dilekçelerin nerede hazırlandığını ne önemi var? Biz sadece hizmet istiyoruz. Biz sesimizi çıkarmak istedik sayın başkanımızında bu konuda yardımcı olacağını düşündük.

İkinci dilekçe’de kafalar karışık

Muhtarlardan bazıları ikinci dilekçeyi görmediğini belirterek destek dilekçesi olduğunu düşündüklerini ifade etti. Muhtarlara baskı uygulanmadığını dile getiren açık her muhtar özgür iradesi ile orada imza attı kimseye neden attın yada atmadın denilmedi’ dedi. Daha sonra Sümer Mahallesi Muhtarı Erdoğan Dilbaz ‘Ben ikinci dilekçeyi görmedim. İmza aynıdır diye düşündüm o yüzden attım. Bilseydim o imzayı atmazdım. Burada bir yanlışlık var zaten bugün burada onun için varız. Sorun değil çözüm istiyoruz’ dedi.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA