O İhale KİK’ten döndü


Bu haber 2021-03-24 23:05:21 eklenmiş ve 666 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli’de günlerce konuşulan Parke taşı ihalesi Kamu İhale Kurumundan geri döndü. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde taş ihalesi yapılmış ve ardında bir çok soru işareti bırakarak ihaleye daha önceki yıllarda katılan firmaya adrese teslim şeklinde verilmişti. İhaleye katılan Sinada yapı – Behlül inşaat Firmaları ihaleyi KİK’e taşıyarak itiraz etti. Yapılan itiraz Kamu ihale Kurumu tarafından kabul edildi ve KİK ‘Düzeltici işlem belirlenmesine’ şeklinde karar verdi ve ihalenin iptali gündeme geldi.

 

İhaleyi ertelemek zaman kaybıydı

 

İhale süreci hakkında uzun süre sessiz kalan Başkan Özcan Belediye Meclisi 1. oturumunda açıklamalarda bulunmuş, teknik anlamda neden ihalenin iptal edilmediği ve yüklenici firmaya verildiği yönündeki açıklamayı da Fen İşleri Müdürü Çağatay Çimen yapmıştı.

Çimen açıklamasında ‘İhaleyi iptal etmek zaman kaybı olacaktı. Oysa biz bunun önüne geçerek ihale ile ilgili olarak usüle uygun olarak ihaleyi yüklenici firmaya vererek hizmetlerin aksamamasının önünü açtık’ dedi.

 

Peki Şimdi ne olacak

 

Diğer yandan ihalenin iptal edilmesi ile birlikte Nazilli Belediyesi Fen işleri Müdürlüğü Parke taşının ihalesinin yeniden yapılması için çalışmalara başlarken yeni ihalenin önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi bekleniyor.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA