Dinamik Denetim günleri başladı


Bu haber 2021-03-06 18:36:22 eklenmiş ve 676 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli’de Pandemi denetimleri sıkı bir şekilde sürüyor. İçişleri Bakanlığının yayınladığı genelge ile birlikte haftanın her günü değişik meslek kollarında denetimler yapılacak.

Denetimler öncesinde  Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan  gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Uzun Çarşı girişinde Cafe, restoran, Lokantalar ve halkın yoğun olduğu alanlar denetime tabi tutuldu. Denetimlerin gün boyu sürdüğü kaydedildi.

 

Sorumluluk hepimizin

 

Yapılan denetimler hakkında d eğerlendirmelerde bulunan Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, “Perşembe günü yeni bir döneme girdik. Dinamik Denetim çalışmaları kapsamında Nazilli Kaymakamlığı STK’lar, ilçe tarım Müdürlüğü, Sağlık Müdürlüğü Nazilli Belediyesi, daire amirlerimiz ile çalışmalarımız devam etmekte. Tabi amacımız Türkiye genelinde olduğu gibi Nazilli’de vaka sayısını sıfırlanması. Biz denetim olarak görevlerimize devam edeceğiz. Ama bizim sadece denetimle bu işi sürdürmemiz yetmez. Vatandaşlarımızın esnaflarımızın mesafe hijyen ve maske kurallarına uyması ile başarılı olabiliriz.” Dedi

 

En büyük fedarlık vatandaşlarımıza düşüyor

 

Daha sonra söz alan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ise; “En çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi en büyük sorumluluk fedakarlık vatandaşlarımıza düşüyor. Vatandaşımız Bakanlıklarımızın il hıfzısıhha kurullarımızın aldığı kararları uygulamalıdır. Nazillimiz çok iyi bir noktadır. Sayın kaymakamımıza Liderliği için teşekkür ediyorum. Güzel işlere çalışmalara imza atmaktadır. Nazilli Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Kurumlarımız beraber hareket ederek bu süreci en aza indirmeye çalışıyoruz. Pandemi bildiğiniz gibi Yangın alevi gibi bir anda parlıyor çok dikkat etmek zorundayız. Vatandaşlara ve esnaflara çağrımız da bu yöndedir. “

 Yapılan açıklamalardan sonra Denetimler gerçekleştirildi. Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Kafelerin yoğun olduğu sokakta masa ve sandalyelerin mesafesinin az olduğunu belirterek işletmeciler uyardı.

Denetimler gün boyu 7/24 esasına göre devam edeceği de belirtildi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA