Uyuşturucu ile Mücadele de yeni dönem UYUMA


Bu haber 2021-03-04 21:41:07 eklenmiş ve 563 kez görüntülenmiştir.

 

Uyuşturucu ve madde bağımlığı ile yeni bir döneme geçildi. Uyuşturucu ticaretinin önüne geçmek amacı ile her türlü metot ve yöntemleri kullanan emniyet müdürlüğü NARKOTİK Şube müdürlüğü İçişleri Bakanlığının Uygulamaya koyduğu UYUMA adlı çalışma ile uyuşturucu tacirlerinin korkulu rüyası olacak.

Nazilli İlçe Emniyet Müdürlüğü Uzun çarşı’da projenin tanıtımını Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın da katıldığı etkinlik ile gerçekleştirdi.

 

Bu uygulama çok önemli

 

Uygulama hakkında bilgilendirme yapan NARKOTİK şube müdürlüğü ekipleri “İçişleri Bakanlığınızın Narkotik Daire Başkanlığımız ile yeni başlattığı proje var. ‘UYUMA’ Adlı uygulama var bunu vatandaşlarımız cep telefonlarına yükleyecekler. Narkotik ile ilgili mücadele kapsamında ihbarlarda gizli kalacak şekilde gerekli birimlere aktarılıyor ve bununla ilgili olarak Narkotikle mücadele anlamında bize iletilen bilgiler anında değerlendirilip gereken çalışmalar yapılıyor”

 

Amacımız Çocuklarımızı Uyuşturucu illetinden korumak

 

Konu hakkında değerlendirmelerde bulunan Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, ebeveynleri mücadeleye katkı koymaya davet ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü "Her yaş ve sosyal grup içersinde bağımlılık ile mücadele büyük bir önem arz etmekte. Madde bağımlılığı da bunlardan en önemlisini teşkil etmekte. Uyuşturucu madde kişinin sinir sistemini bozan, dolayısı ile fiziki ve sosyolojik olarak dengesini bozan kanunlarımızın yasakladığı maddeler bunlar. Bunların yaşamsal olarak hiçbir gerekliliği olmamasına rağmen bir şekilde vücuda alındığında ihtiyaç haline dönüşmesine bağımlılık diyoruz. Bunun tabi altında yatan bir çok sebep var, özenti, arkadaşlık ısrarları, bireysel ya da ailevi sıkıntılar gibi nedenler var. Tabi bununla birlikte ciddi sağlık sorunlarına yol açmakta. Ekonomik ve sosyal çöküntülere sebep vermektedir. Bu anlamda birçok çalışma yürütülmekte. Bu bağlamda İçişleri Bakanımızın başlattığı ‘Her Narkotik polis Annenizdir’ projesi hayata geçmiştir. Annelerimizin UYUMA Aplikasyonlarını telefonlarına indirmesi gerekmektedir. Bundaki esas amaç en iyi gözlemci annedir. Çocukların hareketlerinde gözlemlenmesinde en iyi kişi annedir. Annelerimizin bu mücadele içinde yer alması çok önemlidir. Uyuşturucu ile mücadele daha başında çözüm almak büyük bir başarıdır. Bütün Nazilli’de yaşayan Ebeveynlerin bu çalışmaya katkı koyacağını düşünüyorum”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA