Sağlık Kompleksi Ruhsat Onayı Bekliyor

Nazilli eski SSK Hastanesi İnşaatı yakın zamanda başlıyor. İhaleyi alan Yüklenici Firma Yer teslimini gerçekleştirdi. Ruhsat çıkar çıkmaz ilk kazma vurulacak ve 20 ay gibi bir sürede tamamlanacak.
Bu haber 2021-02-25 17:30:23 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli’de yıllardır atıl halde duran Eski SSK Hastanesi yer teslimi yüklenici firmaya gerçekleştirildi. Yıllardan bu yana atıl halde duran bu alan için geçtiğimiz aylarda ihaleye çıkılmıştı.

İhale sonrası Yüklenici Firma Nazilli’ye gelerek proje hakkında ön tespitlerden sonra yer teslimini gerçekleştirdi.

Alanda bir süre inceleme yapan yüklenici firma sahipleri ve AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ‘Hayırlı olsun’ dedi.

 

Nazilli’mize hayırlı olsun

 

Nazilli’nin uzun yıllar atıl duran bu alan ile ilgili projesinde nihayet somut adımlar atıldığını belirten Nazilli ilçe Başkanı Mustafa Abak, 5 bin Metrekarelik alanda 3 ana merkezin olacağını belirterek sözlerine şu şekilde sürüdürdü “bugün burada Nazilli adına güzel bir güne tanıklık ettiğimizi düşünüyorum. Zira 1.12.2020 tarihinde ihalesi tamamlanan Nazilli Ağız ve Diş Sağlığı merkezi, Nazilli Aile Sağlığı merkezi ve 112 acil istasyon merkezi kısaca Sağlık kompleksinin yer teslimi için bir araya geldik. Burası Ağız ve Diş Sağlığı merkezi zemin + 3 kat Sağlıklı yaşam merkezimiz zemin +2 kat, Aile Sağlığı merkezimiz ise zemin +1 kat olarak planlandı. Toplam 10.200 m2’lik kapalı alana sahip. Kompleksin tam orta yerinde de yer altı otoparkı olacak

 

20 ayda tamamlanacak

 

İhale sürecinin hızlı bir şekilde tamamlandığını projelendirmeden sonra bugün yer tesliminin gerçekleştiği bu günde ihaleyi alan firma bu alanı 600 gün yani 20 ayda tamamlayacağını belirtiyor.  Kendileri ile görüştük Bir aksilik olmaz ise İnşallah Kasım 2022 tarihinde tamamlanmış olacağını umut ediyoruz. 2023’ün ilk aylarında da burayı resmi olarak açmayı planlıyoruz.

 

Ruhsatlandırmayı bekliyoruz

 

Daha sonra söz alan Yüklenici Firma Müdürü Ümit Akyol  41 Milyon TL’ye mal olacak olan Proje için artık son aşamaya gelindiğini belirterek Belediye tarafından verilecek ruhsat ellerine ulaştığı anda ilk kazmayı vuracaklarını söyledi.

 Nazilli Hizmetlerin en güzeline layık

Genel Kurul çalışmaları nedeniyle teslim törenine katılamayan AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim açıklama yaptı. Erim açıklamasında “Biz her zaman söylüyoruz. Nazilli'miz hizmetlerin en güzeline layık. Ben öncelikle hem Nazilli'ye hem de çevre ilçelerimize hizmet verecek olan bu yatırımın hayırlı olmasını diliyorum.

1 Aralık 2020 günü ihalesi gerçekleştirilen sağlık merkezimizin değerlendirme süreci tamamlanmış, 10 Şubat 2021 günü itibariyle sözleşmesi imzalanmıştı. Bugün ise yer teslimi gerçekleşti. Zeminde toplam 5.034m2 inşaat alanına sahip olacak olan kompleksimiz, 4 katlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi binası, 3 katlı Sağlıklı Yaşam Merkezi ve 2 katlı Aile Sağlığı Merkezi + 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu olarak hizmet verecek. 600 gün içinde tamamlanmasını bekliyoruz.

Başta bu sağlık kompleksimiz olmak üzere Aydın'ımıza ve Nazilli'mize sağlık alanındaki diğer yatırımlarımızın kazandırılmasında katkı sunan, bu güzel hizmetlerin gelmesinde emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ve tüm yetkililerimize teşekkür ediyorum."

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SAĞLIK haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA