Beklenen Oldu İnce İstifa etti

Muharrem İnce Parti içi Demokrasiyi Hiç saydıkları, Atatürk’ün değerleri ve emanetine sahip çıkılmadığı gerekçesi ile Cumhuriyet Halk Partisinden istifa etti.
Bu haber 2021-02-08 20:43:42 eklenmiş ve 155 kez görüntülenmiştir.

 

Ofisinin önünde düzenlediği basın toplantısı ile neden istifa ettiğini açıklayan İnce CHP’ye sert bir şekilde yüklendi.

İnce CHP’nin adının artık sadece tabelada kaldığını, Demokrasiyi hiçe sayan bir CHP olduğuna işaret ederek şunları söyledi.

‘Parti içi Demokrasiyi yok edip, Ülkeye Demokrasi vaat edersen kimse sana inanmaz. Kendi partisinin evlatlarını kucaklayamayanlar, bütün toplumu kucaklayamaz. Atatürk’ün isminin ve izinin silindiği AKP iktidarında Atatürk diyemeyen CHP’li yöneticilerin olması içimizi kan ağlatmaktadır. Özgüveni olmayan, iddiası olmayan, kendi gücüne ve potansiyeline güvenmeyip, dostlarına bel bağlayan tek ana muhalefet Partisi CHP.

18 yıldır Ülkeyi yöneten, Ülkeyi bir uçuruma getiren Erdoğan’ın ‘Yürekleri yetse beni de istifaya davet ederler’ demesinden sonra Yürekleri yetmediği için diyemedikleri için bu muhalefette istifa etmelidir. Hem ‘erken seçim’ deyip, hem de yüreklice istifa et diyemiyorsan ne işin var orada.

CHP’ye azınlık Benzetmesi

Birbirine benziyor bunlar. Biri çıkıyor ‘Yerli ve Milli Muhalefeti kuracağız’ diyor. Sen kimsinde muhalefet kuruyorsun? Diktatör müsün? sen. Biride diyor ‘Saraydan para alıyorlar.’ Diyor. Kim alıyor saraydan para? Birbirlerini kolluyorlar, el altından görüşme budur işte. Mutlu bir azınlık var, iktidar var. Bu İktidar ve bu Muhalefet’ten Bu ülkeye hayır gelmez.

CHP İdeolojik savrulmalar yaşıyor.

Atatürk’ün Kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi kendi değerlerinden, köklerinden, ilkelerinden oldukça uzaklaşmıştır. CHP ideolojik savrulmalar yaşamaktadır. Partinin yöneticileri ile seçmeni tabanı üyeleri arasında derin bir uçurum olmuştur. Cefasını sürenler başka kişiler, sefasını sürenler ise başka kişilerdir. Bugün bir yol ayrımında olduğumu biliyorum. 42 yıldır CHP’nin içinde her kademede görev yaptım O dönemlerde daha bıyığım dahi terlememişti. Ben Atatürkçüyüm, Halen daha Cumhuriyetçiyim, hala daha kurucu değerlere sımsıkı bağlıyım. Bir yanda partiyi yönetenler partinin evlatlarına iftira atarken, ‘Ömrüm CHP zihniyeti ile mücadele etmekle geçti’ diyenlerle kol kola girmişlerdir. Ortada İlke, Değer, Duruş, Liyakat yoktur. Atatürk’ün emaneti değerleri kalmamıştır. Ortada sadece bir tabela vardır.

 

Kimler ile yollarını ayırdığını tek tek açıkladı

 

Ben kimler ile yollarımı ayırıyorum; ABD ile demokrasi dilenler ile yollarımı ayırıyorum. Atatürk’e kefere diyenleri yönetici yapanlarla yollarımı ayırıyorum.  Mustafa Kemal Atatürk diyemeyip, Mustafa Kemal diyenler ile yollarımı ayırıyorum. Ben Askeri Değilim, yoldaşıyım diyenlerle yollarımı ayırıyorum. Sen kimsinde yoldaşımısın. Anafartalar da, Conk bayırında varmıydın? Sen yoldaşı değil Askerisin O kadar! Atatürk’ün yoldaşı İsmet İnönü’dür. Grup Başkanvekilliği sistemini kaldırıp, atama getirenler ile yollarımı ayırıyorum. CHP aday yapmadı diye Başka Partilerden aday olup bugün CHP’yi yönetenlerle yollarımı ayırıyorum. 50 yıl CHP’ye küfür edip CHP’liyim diyen sahte CHP’liler ile yollarımı ayırıyorum.  CHP aleyhine miting düzenleyip, CHP’de yönetici olanlar ile yolumu ayırıyorum. FETÖ’cüleri, Soroscuları koruyanlar ile yolumu ayırıyorum. ‘Ne işimiz var Libya’da deyip, Mavi Vatanı kavrayamayanlar ile yolumu ayırıyorum. ‘Türkiye Maalesef Azerbaycan’a yardım etti’ diyenlerle yollarımı ayırıyorum.  Kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk, İstanbul işgal altındayken, Samsuna gitti ve Ankara’dan İstanbul’u kurtardı bende Bu işgal altında olan Atatürk emanetini kurtarmak için yola çıkıyorum.”

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA