YARATICI TOPLUMUN 8 TEMELİ


Bu haber 2020-11-27 12:16:58 eklenmiş ve 510 kez görüntülenmiştir.

 

1) 'İnsan Hayatı': "İnsan hayatı en yüksek değerdir. Her İnsanın hayatı korunmalıdır. Toplumun amacı her bir İnsanın hayatının değerini sağlamak ve garanti etmektir. İnsanın hayatından daha değerli olan hiç bir şey yoktur ve asla olamaz. Eğer tek bir İnsan değerli ise, o zaman tüm İnsanlar değerlidir!"

 

2) İnsan Özgürlüğü: "Her insan, bir İnsan varlığı olma hakkı ile doğar. Tüm İnsanlar özgür ve eşit doğarlar. Herkes seçme hakkına sahiptir. İnsanın, onun özgürlüğünün ve haklarının üzerinde hiç kimse ve hiç bir şey olamaz. İnsan haklarının ve özgürlüklerinin yerine getirilmesi başkalarının haklarını ve özgürlüklerini çiğnememelidir."

 

3) İnsan Güvenliği: "Hiç kimse ve hiç bir şey bir İnsanın yaşamına ve özgürlüğüne tehditler yaratma hakkına sahip değildir! Her İnsana zorunlu hayat gereksinimlerinin ücretsiz sağlanması garanti edilir, buna yiyecek, barınma, tıbbi bakım, eğitim ve tam sosyal güvenlik dahildir. Toplumun bilimsel, endüstriyel ve teknolojik aktiviteleri yalnızca insan yaşamının kalitesini geliştirmeye yönelik olmalıdır."

 

4) Herkes için Şeffaflık ve bilginin açıklığı: "Her İnsan halka ait fonların hareketi ve dağıtımı hakkında güvenilir bilgi alma hakkına sahiptir.Her İnsan toplumun kararlarının uygulamaya konulmasının statüsü hakkında bilgiye erişime sahiptir. Kitlesel medya yalnızca topluma aittir ve bilgiyi doğru bir şekilde, açıkça ve dürüstçe yansıtır."

 

5) "Yaratıcı ideoloji": "İdeoloji en iyi insan vasıflarını popülerleştirmeyi ve İnsana karşı yönlendirilen her şeyi durdurmayı hedeflemelidir.

 

Asıl öncelik insanlığın, İnsanın yüksek manevi ve ahlaki arzularının,

insancıllığının, erdemin, karşılıklı saygının ve dostluğu kuvvetlendirmenin önceliğidir. Büyük harf "İ" ile İnsanın gelişimi ve eğitimi için koşulları yaratmak,her insanda ve toplumda ahlaki değerleri geliştirmek.

 

Şiddetin ve herhangi bir bölünmenin kınanması ve onaylanmaması, saldırganlığın, insancıl olmayan tezahürlerin yasaklanması."

 

6) Kişiliğin Gelişimi: "Yaratıcı Toplumdaki her insan kapsamlı gelişme ve kişisel tamamlanma hakkına sahiptir. Eğitim herkes için ücretsiz ve eşit olarak erişilebilir olmalıdır.

 

Yaratıcı yeteneklerini ve becerilerini uygulamaya koyması için İnsan için koşullar ve genişleyen fırsatlar yaratılmalı."

 

7) Adalet ve eşitlik: "Tüm doğal kaynaklar İnsanlara aittir ve tüm insanlar arasında adil bir şekilde dağıtılır. Kaynakların tekelleştirilmesi ve akılcı olmayan kullanımı yasaklanmıştır. Bu kaynaklar tüm Dünya vatandaşları arasında adil şekilde dağıtılır.

Eğer öyle arzu ederse İnsana iş sağlanması garanti edilir.

 

Özdeş pozisyon, uzmanlık veya meslek için ücret tüm dünyada aynı olmalıdır. Herkes özel mal mülk ve kazanç hakkına sahiptir. Ama toplum tarafından oluşturulan bireyin sermaye miktarının sınırları içinde."

 

8) "Yaratıcı Toplumda "güç" kavramı yoktur, çünkü bir bütün olarak toplumun sorumluluğu, gelişimi, format, yaşama koşulları ve uyumlu formatı her İnsanın içindedir. Herkes Yaratıcı Toplumun işlerinin yönetimine ve İnsan hayatını geliştiren yasaların kanunlaştırılmasına katılma hakkına sahiptir. İnsanın hayatının kalitesini etkileyen sosyal olarak önemli ve ekonomik sorunların çözümü halkın tartışmasına ve oylamasına, referanduma konulur."

 

https://allatraunites.com/tr/proje-yaratici-toplum

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA