Başkan Özcan'ın Tavrı ne olacak?


Bu haber 2020-10-24 07:09:37 eklenmiş ve 1233 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli Belediye Başkan yardımcısı Mert Öreroğlu Aydın SMMO tarafından Meslekten 6 ay  geçici olarak men edilmesinden sonra gözler Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a çevrildi.

Herkesin kafasında soru işareti oluşmasına neden olan konu hakkında sessizliğini koruyan Başkan Özcan Mali işlerin başına getirdiği Mert Öreroğlu hakkında nasıl bir karar alacağı merak konusu olmaya başladı.

Bilindiği üzere SMMO tarafından Mert Öğreroğlu’na Meslekten 6 Ay süre ile men kararını İlan.gov.tr’de yayınlamış bu nedenden dolayı da Nazilli Kamuoyunda tartışma konusu haline gelmişti.

Aydın SMMO tarafından ilana çıkan metin ise şu şekilde “Aydın Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Disiplin Kurulu’nun 27.03.2019 tarih ve 081/5 sayılı kararı ile Disiplin Yönetmeliği’nin 6/d maddesi uyarınca ‘kınama’ cezası; 3568 sayılı SMMM ve YMM Kanunu’nun 48. maddesi ‘disiplin kurulları bir derece ağır veya bir derece hafif disiplin cezasının uygulanmasına karar verebilir’ paragrafının bir derece ağır kısmının uygulanması suretiyle ‘6 ay süre ile geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma’ cezasına çevrilerek kararın yazının tebliğ tarihi itibariyle kesinleştiği ifade edildi. Kesinleşen 6 ay geçici olarak mesleki faaliyetten alıkoyma cezasının 09.10.2020 tarihinde başlayıp 09.04.2021 tarihinde sona erecektir”

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA