Millet ittifakında İlk çatırdama

Çarşambanın gelişi Perşembe’den belliydi
Bu haber 2020-10-01 09:02:54 eklenmiş ve 2178 kez görüntülenmiştir.

 

Hangar Kafe’de CHP Nazilli İlçe Teşkilatının düzenlediği ‘Yerelden genele esnaflarımızın sorunları ve çözümleri’ toplantısına CHP Aydın Milletvekilleri Bülent Tezcan, Süleyman Bülbül, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ve sorunlarını anlatan bazı esnaflar katıldı.

‘Yerelden genele esnaflarımızın sorunları ve çözümleri’ diye gerçekleştirilen toplantı da en dikkat çekici detay ise Millet İttifakı ortağı İYİ Parti’nin kurmaylarının olmaması idi.

Genel Merkezlerde ittifakı güçlendirme çalışmalar an ve an devam ederken, Nazilli’de CHP Nazilli İlçe teşkilatının düzenlediği ve İYİ Parti İlçe Başkanı dahil olmak üzere Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın toplantı’ya katılmaması dikkatlerden KAÇMADI.

‘YEREL’DEN GENEL’E’ başlıklı çıkılan toplantı da, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun Nazilli sorunlarını ele aldığı toplantı’da Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın davet edilmemesi ya da katılmaması akıllarda deli sorular oluşmasına neden oldu…

Şimdi bu yazıdan sonra diyecekler ‘Bu bizim kendimizin düzenlediği bir toplantıydı O yüzden davet etmedik’ ama gerçeklerin tabi ki öyle olmadığı da ayrı bir gerçek.

Çarşamba’nın gelişi Perşembe’den belli olur dedik ya..  Niye dedik? Hadi onu da ele alalım isterseniz.. Neden belli olurmuş…

Şimdi yazacaklarıma ama dedikodu dersiniz ama gerçekten var böyle şeyler dersiniz… yorum takdir sizindir. Aslında biz düne değil Çok çok öncesine gidelim, Haziran Ayı ve daha da öncesine.

Herkesin malumu son 4 ay’dan bu yana Nazilli Belediyesi ve Büyükşehir ile ilgili zaman zaman sorunlar yaşanıyor. Bu sorunların başında Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, Nazilli Belediyesinde yaptıkları hatalardan dolayı görmek istemediği bazı amir ve müdür yetkisinde olan isimler hakkında gereğinin yapılmasını istediği ancak, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın bu konuya sıcak bakmadığı ve Çerçioğlu ile arasının Bu konudan dolayı Limoni olduğu dile gelmekteydi. Halen de öyle olduğu gözlenmekte.

Hemen akabinde ise Başkan Özcan’ın kendi Meclis üyeleri ile de aralarının bir dönem açılmaya başlaması ve akabinde yaşanan gelişmeler, Nazilli ve Aydın gündemini oldukça meşgul etti. Pandemi döneminin uzun süreden sonra yapılan ilk toplantısında Başkan Özcan her ne kadar O toplantıda ‘Patron Benim’ dese de fırtına öncesi sessizlik o dönemde kısım kısım kendini gösteriyordu.

Son olarak 2 hafta önce Aydın’da Millet İttifakı buluşması toplantısında İYİ Parti İlçe Başkanı Cihat Öztürk’ün Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu hedef alarak eleştirilerde bulunması ve akabinde Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ile Aydın’dan ayrılarak Nazilli’ye dönmesi, hemen ardından AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ve AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak ile görüşmesi bardağı taşıran son damla olarak yorumlandı.

Özlem Başkanının toplantı’da beni eleştiren salondan ayrılmış demesi de oldukça manidar. Edindiğim bazı bilgiler ise, Başkan Çerçioğlu’nun Başkan Özcan neden gitti sorusu üzerine Kendisine, Başkan Özcan’ın  AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ile olan fotoğrafı gösterildiği ve Çerçioğlu’nun ‘Bunun için mi bu toplantıdan ayrıldı?’ diyerek tepki koyduğu bilinmekte.

İşte Çarşamba’nın gelişi de Perşembe’den belli oluverdi.

Sözün özü, daha bu limanda çok fırtına eser ama nereye ne şekilde eseceği de beli olmaz..

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Sıradan vatandaş 2020-10-01 16:15:49
Kendini kaf dağında görüp, Nazilliye önem vermeyenler düşünsün..İYİ Parti ve Nazilli sözünü tuttu gereğini yaptı çünkü.
Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA