İYİ Parti’de işler karıştı

Hafta sonu olağan 2. kongresi Ankara’da gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen kongre de ise ilginç detaylar ortaya çıktı.
Bu haber 2020-09-21 14:44:55 eklenmiş ve 1866 kez görüntülenmiştir.

 

Daha önce İYİ Parti GİK Adaylığını açıklayan Recep Taner asil listeye giremezken, esas şok Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’den geldi. İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin’in listeye dahil edilmemesi partide işleri karıştıran ilk hareket olduğu görüldü

Yan yana gelmediler.

İlçe Kongresi öncesi gerginlikleri ön plana çıkan İYİ Parti İl Parti sözcüsü Durmuş Kural, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Nazilli İlçe Başkanı Cihat Öztürk İYİ Parti Olağan genel kurulunda yan yana gelmediler. Bilindiği üzere ilçe başkanlığı seçimleri öncesinde ve daha sonra meclis üyeliklerinde yaşanan sıkıntılar ile daha da araları açılan bu isimler olağan genel kurulda da yan yana bir araya gelmediler. Durmuş Kural il Yönetimi ile birlikte Genel Kurula katılırken, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan,  Danışmanı ve ilçe Başkanı Cihat Öztürk ile bir araya geldi.

Demirci Yönetimine tavır mı ?

İl kongresinde herkes tarafından Mevcut Başkan Cemal Sarı’yı Destekleyen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Mevcut İlçe Başkanı Cihat Öztürk, seçimlerde Süleyman Demirci’nin kazanmasından sonra, Nazilli İlçe Yönetiminin görevden alınacağı bile konuşulmuş, ancak il yönetimine yakın isimlerden alınan bilgiler ışında böyle bir düşünce olmadığı belirtilse’de olağan Genel Kurulda birlikve beraberlik içinde hareket etmek yerine ayrı ayrı hareket edilmesi hala soğuk ve sessiz bir savaşın sürdüğünün de göstergesi olarak yorumlanıyor.

Aydın’da çok yara alacak

Siyasi kulisler Ankara Kongresini yorumlarken, herkesin ayrı şekilde kongrede hareket etmesi birlik ve beraberliğin olmadığını ortaya koyduğunu, kişisel ego ve hırslar ile siyasette herkesin dibe vurduğunu bir an önce toparlanıp güç birliği mesajının verilmesi gerektiği görüşünde birleşirken, bu durumun Aydın İYİ Parti ve ilçelerine büyük zarar vereceği görüşündeler.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA