Yıldırımkaraman’dan Çalıştay Çağrısı


Bu haber 2020-08-24 22:52:13 eklenmiş ve 895 kez görüntülenmiştir.

 

Aydını Büyükşehir ve Nazilli Belediye Meclis Üyesi Ulvi Yıldırımkaraman, 3. Bölge teşvik paketlerinin dışında kalan Nazilli için ‘Nazilli Çalıştayı’ yapılsın çağrısında bulundu.

Ekonomik anlamda Bölgeye güç verecek olan Teşvik paketinin Aydın Genelinde Sadece 11 İlçeye verilmiş olması ve Aydın’ın en büyük ilçesi olan Nazilli’nin Yok sayılmasına anlam veremediğini dile getiren Ulvi Yıldırımkaraman, bu konu hakkında Hangi siyasi parti olursa olsun STK önderliğinde ‘Nazilli Çalıştayı’ yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Yıldırımkaraman, Nazilli’nin çok önemli şeyleri hak ettiğinin altını çizdiği açıklamasında Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan’a da çağrıda bulunarak bu çalıştayı toplamaya ve bu konuyu masaya yatırmaya davet etti.

İşte Ulvi Yıldırımkaraman’ın O Paylaşımı “İyi Akşamlar NAZİLLİ

NAZİLLİ BUNU HAKETMİYOR....

Teşvik sisteminde, uzun süredir talep edilen ilçe bazında sınıflama ve teşviklerin ilçe bazında tasarlanması taleplerine yönelik ilk adım atıldı. Resmi Gazete’nin 21 Ağustos günlü sayısında yayımlanan “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar”da değişiklik yapan Cumhurbaşkanı Kararıyla, kendi bölgesindeki teşviklerin bir alt bölgesindeki teşviklerden yararlanacak ilçeler belli oldu.

Teşvik'in amacını şöyle açıklayan, OSBÜK Başkanı Memiş Kütükçü, “İlçelerimizde, özellikle doluluk oranı düşük OSB’lerimiz için yepyeni bir yatırım sayfası açılacak” ifadelerini kullandı. Sanayiciler tarafından uzun zamandır talep edilen ilçe bazlı teşvik sisteminin uygulanmasına yönelik karar, Resmi Gazete’de yayınlandı.

Aydın da teşvik alacak ilçeler şöyle; Kuyucak,Germencik,Karacasu,Sultanhisar,Köşk,Buharkent,Yenipazar,İncirliova,Bozdoğan,Koçarlı ve Karpuzlu.

Aydın'ın nüfusu 1.110.000 teşvik gelen ilçelerin nüfus toplamı 285.000 yani Aydın nüfusunun %25 ne hitap ediyor.

Bazı STK temsilcilerinin savunduğu kapsam dışı ilçelerin SOSYO EKONOMİK düzeyi bu ilçelerden ileri savunması kesinlikle hatadır.Tamamlanmamış sistem ve yatırımlar geçmişte olduğu gibi( Köytaş vb) yok olmaya adaydır.

Sanayi ve Ticaret odaları bu ilçelerdeki yatırımları tamamlayana kadar yatırımların arkasında durmaları asli görevleridir.Yoksa geçmişde olduğu gibi bir çok yatırımcı hüzünle tanışır.

Şimdi bu açıklamaya göre OSB 'si bulunan NAZİLLİ nin bu kapsamda olmaması,Yatırımcı ve tüm NAZİLLİ halkı ile birlikte , bizim için üzücü ve Büyük bir kayıptır.

Bizler AYDIN da siyaset yapan tüm SİYASİ PARTİ Üyesi, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ,İl Başkanları ve en önemlisi İlçe başkanları,Meclis üyelerinin amacı bu yöreye ve bu halka hizmet için yola çıktık ve bu kararı değiştirmek için var gücümüzle parti farketmeksizin mücadele etmeliyiz.

Gazeteci bir arkadaşımızın bir yorumuna göre;

"Kafalarımızı su'dan ve kumdan çıkarmalıyız."

En kısa zamanda Ticaret Odası önderliğinde ilçemiz için tüm siyasilerin (Milletvekilinden Meclis üyesine kadar) Nazilli'nin geleceği için ,NAZİLLİ ÇALIŞTAYI 'nın acilen yapılması gerekmektedir.Ortak Akıl ve birliktelik başarmanın yarısıdır.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA