Meclis’te beklenen fireler olmadı

Nazilli Belediye Meclisi 28 gündem maddesi ile toplandı.
Bu haber 2020-07-07 17:47:36 eklenmiş ve 756 kez görüntülenmiştir.

 

Pandemi nedeni ile Nisan, mayıs, haziran ve Temmuz ayı meclis toplantıları kaldığı yerden devam etti. Normalleşme takvimine göre ilk toplantısını açık havada gerçekleştiren Nazilli Belediyesi 28 gündem maddesini oylayarak kabul etti.

Erol Angın Başkanvekili oldu

Meclisin birinci gündem maddesi Belediye 2. Başkanvekilliğine Mustafa Tınaz’dan boşalan koltuğa yeni ismin seçilmesi idi.

Meclis’e 2 öneri geldi. Millet ittifakı olarak Erol Angın ve Cumhur ittifakı olarak Hulki Karakaya

Kapalı olarak yapılan oylamada Erol Angın 19 oy alırken, Hulki Karakaya 13 oy aldı. Böylelikle Başkanvekili Erol Angın oldu.

 

Encümen ve Komisyon üyelikleri belirlendi.

Başkanvekillikleri sonrasında Encümen üyelikleri belirlendi. Encümen üyeliklerine Mustafa Tınaz, Gönül Öztürk, Erol Angın seçildi. Yapılan oylama ile 3 isim Encümen üyeliğine seçildi. Plan ve bütçe komisyonluklarına Hasan Dönmez, Cihan Doğan, Ali Özgedik, Bülent Sayar, Erkin Özbek seçildi. Belediye Malları Satış Tespit Komisyonuna 1 Asil 1 yedek, Askerlik Meclisine 1 asil 1 yedek, Mal Müdürlüğü Gayrimenkul Satış Komisyonuna 1 Asil 1 Yedek, üye seçildi buna göre belediye malları satış tespit komisyonu Asil, Ali Özgedik, yedek Bülent Burmaoğlu, Askerlik komisyonuna  Ulvi Yıldırım karaman, yedek üyeliğe Bülent Burmaoğlu Mal Müdürlüğü Gayrimenkul Satış komisyonuna Asil İsmail Cilvez, yedek üyelğine Kadir Mutlu seçildi. İmar Komisyonuna Mehmet Bingül, Hakkı siber, Fatih Pehlivan, Mustafa Akkaya, Ali Ertürk Aydın Acil Afet Yardım Komisyonu Asil Üyeliğine Fatih Pehlivan, yedek üyeliğine Kadir Mutlu seçildi. Eğitim ve Danışma Kurulu 1. Ve 2. Bölge Üye 1. Bölgeye Tuncay Ayas, 2 Bölge üyeliğine İsmail Cilvez seçildi. Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Komisyonuna Tuncay Ayaz, Mehmet Demirel, Yezdan Yıldırım, Serpil Ateş Akaya, Fatih Yıldırım seçildi.

 

Başkan Özcan teşekkür etti.

Nazilli Belediye Meclisi Başkanvekilliği ve komisyon seçimleri sonrası kısa bir komuşma yapan Başkan Özcan; “Komisyon seçimleri ve belediye organları seçimleri tamamlanmıştır. Bu güne kadar Nazilli’mize zaman harcayan, paralarını harcayan vakitlerini harcayan arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Yeni seçilen arkadaşlarımıza da hayırlı olmasını diliyorum. İktidarı ile muhalefeti ile hareket ettiğimizde bizim önümüzde hiçbir engel kalmayacaktır. Tüm çalışan personelimize, Covid19 döneminde gözünü budaktan ayırmayan tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Tüm komisyonlarda emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederken, yeni dönemde çalışacağım takım arkadaşlarıma hayırlı olsun diyorum.”

 

Faaliyet raporuna Cumhur ittifakı hayır dedi

Nazilli Belediyesi 2019 Yılı Faaliyet Raporu hakkında görüş alan Cumhur ittifakı adına Bülent Sayar, tutarsızlıklar olduğu gerekçesi ile Bu rapora hayır oyu kullanacaklarını ifade etti. Sayar Özel Kalem harcamalarının ise bir önceki yıla göre 1 milyon TL arttığına dikkat çekti.

Sayar’ın konuşmasından sonra Millet ittifakı adına Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu söz aldı ve hepsini tek tek cevapladı. Daha sonra konuşma yapan Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, “Bizi özel kalem harcamaları ile töhmet altında bıraktınız buna istinaden şunu belirtmek istiyorum, Biz bulunduğumuz yerde dahi hangi arkadaşım olursa olsun Belediyemize fatura etmeden kendi cebimizden paramızı harcıyoruz. Bunu bir düşünün nasıl olmuş sonra bu konular hakkında yorum yapın” diyerek tepki gösterdi. Zaman zaman gerginlikler yaşansa da faaliyet raporu kabul edildi.

 

Gündemin bir çok maddesi komisyonlara havale edildi

28 seçimler ve faaliyet raporundan sonra okunan bir çok madde ya komisyonlara havale edildi yahu meclis onayı ile kabul edildi. Toplantı son olarak içkili yer konusunda daha detaylı sonuca ulaşmak için komisyona gönderilerek 1 sonraki oturuma sevk edildi. Meclis bu madde ile son buldu

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA