Yeni Başkanvekili kim olacak?


Bu haber 2020-07-05 00:48:39 eklenmiş ve 1040 kez görüntülenmiştir.

 

 

Pandemi nedeni ile uzun süredir toplamayan Nazilli Belediye Meclisi 7 Temmuz Salı günü Normalleşme sürecinde ilk kez toplanacak.

Pandemi sürecinde Hakkında olumsuz eleştirilerin odağında olan Nazilli Belediye Başkanvekili Mustafa Tınaz, Bazı basın yayın organlarında ‘Haksız itham ve iddialar yapıldı’ diyerek Belediye Başkanvekilliği görevinden istifa etmiş ve hakkında soruşturma açılmasını talep etmişti.

Her türlü iddia ve ithama karşı Belgeler ile Hukuk önünde konuşacağını belirten Tınaz’ın istifa ile boşalan Başkanvekilliğine ise edindiğimiz bilgiler ışığında yeni bir seçim yapılacak.

Belediye Başkanvekilliklerinin görev süresi 2 Yıl olması nedeni ile sadece 2. Başkanvekilliği seçimleri ve komisyon seçimleri gerçekleşecek.

CHP’nin adayına sıcak bakılmıyor

Meclis seçimleri sırasında Mustafa Tınaz’ın yerine CHP’den Erol Angın’ın aday gösterileceği ve Millet ittifakı olarak İYİ Parti Meclis Üyelerinin de bu ismi desteklemesi isteniyor. Ancak İYİ Parti Meclis üyeleri ise bu isme edindiğimiz bilgiler ışığında sıcak bakmıyor. Son bir haftadır ise kulisler ise yoğun bir şekilde devam ederken henüz isim konusunda mutabık kalınmadığı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.

CHP’de Çatlak

Öte yandan bu gelişmeler yaşanırken, CHP’nin içinden bazı meclis üyeleri Angın’ın Başkanvekili olarak aday gösterilmesine karşı çıktığı ve meclis üyelerinin ilçe Başkanlığı seçimlerinden bu yana aldıklara kararlarda ortak hareket etmedikleri son yaşanan il Kongresinde yaşananlardan sonrada Meclis üyelerinin farklı fikirde olması dikkatlerden kaçmıyor

CHP’nin Hamlesine MHP Cephesinden sağlam hamle

CHP’nin Erol Angın’ı aday göstereceğinin ve İYİ Partililerinde bu isme sıcak bakmaması karşısında MHP meclis üyesi Hulki Karakaya’nın Başkanvekilliği için aday olması gündeme geldi. Parti içi kulislerde ise Karakaya’nın aday olması halinde dengelerin tümü ile değişeceği vurgulanırken, AK Parti’nin başkanvekilliği konusunda tavrının nasıl olacağı ise merak konusu olmaya başladı.

İadei itibar gelir mi?

Öte yandan tüm bu gelişmeler yaşanırken, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın ise 7 Temmuz’da ki hamlesi ise merakla bekleniyor. Siyasi Kulisler Erol Angın’ın adaylığına sıcak bakan Başkan Kürşat Engin Özcan’ın Tınaz’a iade-i itibar verip vermeyeceği de siyasi kulisler de konuşulan konuların en başında geliyor.

Peki Nasıl bir tablo çıkar?

Tüm bu yaşananlara bakılınca, İYİ Parti’nin CHP’nin adayı Erol Angın’a net bir destek vermeyeceği öngörülmekte. Öte yandan Yıllarını siyasetin içinde geçiren MHP’den Hulki Karakaya’nın aday olması durumunda ise dengelerin değişeceği de gözle görülmekte. Hal böyle olunca. Millet ittifakı bu durumda istediğini alamaz ve Meclis başkanvekilliğinde kapalı oylamada çok enteresan sonuçlar çıkabilir  

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA