Verilen, ancak tutulmayan sahte sözler


Bu haber 2020-06-20 15:03:42 eklenmiş ve 1710 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli’ye 2003 yılında geldim bu süreçte 2004 yılına kadar gel gitlerim oldu. O tarihten 2008 yılına kadar Nazilli ve Denizli arasında belirli süre mekik dokudum. Aslında Denizli Hikayem 2005’te tamamen kesildi.

Nazilli’de o günden bu yana çalışmaktan keyif aldım çoğu zaman.

Nazilli’de gazetemizi Kurduğumuz 2008 yılından itibaren bir çok belediye başkanı, milletvekili, oda başkanı ya değişti yahut yerlerini korudu. O günden hala bu güne kadar koltuğuna sahip çıkanlar var tabi.

Nazilli için baktığımızda Bizim İktidar partisinin Milletvekilleri Ahmet Ertürk’ten başlamak istiyorum O dönemlerde Ahmet Ertürk Nazilli iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İsabeyli’ye gitmesi ile gündeme gelmiş, O zaman İsabeyli Belediye Başkanı şimdi ki Ak Parti Belediye Başkanı Kuvvet Erim ile Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık arasında gerginlikler yaşanmıştı.

Erim, Fakültenin İsabeyli’ye geleceğini söylerken, Alıcık O Fakülte Nazilli’nin burada kalacak dedi ama Ne yazık ki Kentin baskısına karşın Fakülte İsabeyli’ye taşındı.

Tabi taşınınca bir süre fakülte alanı boş kaldı. Fakat yıllar sonra yine eski günlerine geri döndü

Ahmet Ertürk bu gerginliklere son vermek amacı ile o dönem Tıp Fakültesinin Nazilli’ye geleceğini söyledi. Ancak gelmedi, BESYO Sümer alanına geldi Ancak AK Parti Milletvekili Mehmet Erdem, burasının kapasitesi düşük dedi, Alıcık’ın ısrarına ve mücadelesine rağmen BESYO’da gitti

Ardından bir açıklama geldi. Ahmet Ertürk, Güzel Sanatlar Fakültesinin ‘Kültür Merkezine’ geleceğini söyleyeli 7 yıl oldu ancak ne gelen oldu ne giden.

Nazilli Aydın’ın nüfus ve yüzölçümü bakımından en büyük ilçesi ve 41 il’den daha büyük bir özelliğe sahip iken, Aydın’ı yöneten siyasi ve akademisyenler neden Nazilli’yi eğitim konusunda Hiç ediyorlar?

Bana İİBF Nazilli’de zaten diye demagoji yapmayın o İsabeyli ve Büyükşehir olmadan önce orası bir belde idi hatırlatırım.

Nazilli Tarım kenti tarımsal alanların verimliliği zaten gözle görülür derecede. Ben kimseyi suçlamıyorum. Ama şunu da söylemek istiyorum. Nazilli’ye yapılan bunca şey haksızlıktır. Artık devletin, ADÜ’nün Nazilli’nin adına yakışır bir Tarım Fakültesi kurması gerekir. Hukuk Fakültesi, Tıp Fakültesi kurması gerekir sayın Rektör’e açık çağrımdır. Sümer kampüsüne hayat verelim can verelim..

Milletvekilleri Aydın’a katkıları

Şimdi bu yazımdan sonra böyle suratını ekşitenler, içinden söylenenler olacaklar bana e ne yapalım az biraz olsun ya hu..

Milletvekilliği seçimlerinden bu güne kadar baktığımızda seçim öncesi vaat seçin sonrası icraat olur da…

Bunun sadece biri ne yazık ki hayata geçiyor. Hem iktidar milletvekilleri hemde Muhalefet milletvekilleri Aydın için bence elini taşın altına koymuyorlar.

Seçimler öncesi çalmadık kapı bırakmayan, bazı vekil adaylarının insanlara tepeden baktıklarına bile şahit olduğumuz dönemlerde seçimlerden sonra Milletvekili olarak görev yapan Vekillerin o sıktıkları elleri sıkmaktan aciz, seçimden önce her arayan vatandaşın telini açan vekillerin seçimlerden sonra telefonlarını açmadığı, geri dönmediğine bile tanıklık edebiliriz.

Aydın’a baktığınızda Nereye geldiniz? Ne verdiniz Aydın’a yani şu yoktu bunu yaptık diyebileceğiniz Şeyler nelerdir? Halkla sadece seçimden önce iç içe olan vekillerin Ankara’dan ayda yılda bir döndüğünü görüyoruz. Gelenleri de gördükte icraatlarını göremedik ne yazık ki

Şimdi covid19’a bahane bulunacak. Haklısınız ama Aydın için elini taşın altına koymayan Sayın Vekillerinde Önümüzdeki dönem yerlerinde olacaklarını pek düşünmüyorum açıkçası. Tavsiyem odur ki çalışın sayın vekiller seçimlere az kaldı halkın içinde olmalısınız o bakımdan yani

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Mobil
Birol Çavuş 2020-06-23 15:19:12
Yaptığın tesbitler kesinlikle doğru. Son yirmi yılda seçimler öncesi vadedilenleri alt alta sıralasak onlarca sayfa tutar. Peki Nazilli ye yapılan yatırım ne? Birisi bana Nazilli ye şu yatırım yapıldı şu kadar kişi istihdam edildi desin. Var da ben mi bilmiyorum? Gözle görülür bir hastahane var. Yapılmadan önce altıyüze yakın hastahane kapasitesi olan Nazilli nin yatak kapasitesi dörtyüz bile değil.
Mobil
Osman Sudi Erdoğan 2020-06-20 20:44:01
Yüzde yüz katılıyorum ve destekliyorum
Toplam 2 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2021 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA