Fortinet Güvenli SD-WAN İnovasyonlarıyla Pazar Liderliğini Sürdürüyor

Fortinet, Geçen Yıla Kıyasla Yüzde 300'den Fazla Büyüyerek En Hızlı Büyüyen SD-WAN Sağlayıcısı Konumunu Güçlendiriyor ve SD-WAN Pazarında İlk 3 Sırada Yer Almaya Devam Ediyo
Bu haber 2020-06-18 19:27:57 eklenmiş ve 396 kez görüntülenmiştir.

Kapsamlı, entegre ve otomatik siber güvenlik çözümlerinde dünya lideri Fortinet® (NASDAQ: FTNT), yeni inovasyonları ve Güvenli SD-WAN çözümleri sayesinde pazar payını artırmaya devam ettiğini duyurdu. Fortinet Güvenli SD-WAN'ın sunduğu esneklik ve ölçeklenebilirlik, müşterilerin ev, ofis ve dağıtık bulutlar arasında koşan farklı uygulamalara erişimlerine yardımcı olurken, mümkün olan en iyi kullanıcı deneyimini ve güvenliği sunuyor.
 
Yüksek derecede ölçeklenebilir ve esnek bir SD-WAN çözümü
Fortinet Güvenli SD-WAN'ı daha iyi uygulama deneyimiyle, daha yüksek performansla ve daha uygun maliyetle sunmak için sektörde bir ilk olan SD-WAN ASIC'ten güç alan sektör lideri FortiGate yeni nesil güvenlik duvarının entegre bir özelliği olarak sunuyor. FortiGate, sayıları artan uzaktan çalışanlar için işlerin devamlılığını minimum BT çalışanı ve altyapı kaynağıyla sağlayan ağ değişikliklerinin uygulanmasına yardımcı oluyor. FortiGate, dahili SD-WAN yeteneklerine sahip geniş ürün portföyü sayesinde merkezi Fabric Yönetim Merkezi konsolundan esnek kurumsal ilkelerin işletimine imkan sağlıyor. Yönetilmesi kolay bu ilkeler, yapılandırmaların dakikalar içinde ölçekli bir şekilde kullanıma sunulmasını sağlayarak ses/video konferansı ve SaaS uygulamaları gibi birlikte çalışmayı mümkün kılan uygulamaların en iyi performansı sunmasını sağlıyor.
 
Fortinet'in Güvenli SD-WAN ürün portföyü, kurumların kullanımıyla sınırlı kalmıyor ve büyük veri merkezi ihtiyacını karşılayan; ofisler ve ev ofisler için tasarlanan uygulamalardan da oluşan geniş bir portföyle birlikte geliyor. Fortinet Güvenli SD-WAN'ın evlerden ofislere, ofislerden dağıtık bulutlara ölçeklenebilme kabiliyeti, çözümün daha da öne çıkmasına yardımcı oluyor.
 

  • Ev Ofis: Dahili LTE'ye sahip masaüstü cihaz olarak sunulan FortiGate 40F, müşteri video sunumları gibi çok önemli aktivitelerde uygulamalarının hatasız bir şekilde çalışmasını isteyen kullanıcıları destekliyor. Fortinet'in masaüstü cihazı çok küçük bir yer kaplaması sayesinde uzaktan çalışanlar yönlendirme, güvenlik ve kablosuz ağ ihtiyaçlarını entegre bir platform üzerinden halledebilmek için bu çözümü kullanabiliyor. Uzaktan çalışanlar, SD-WAN'ın özelliklerine sahip olduklarında bulundukları yerde yerel ağ olmasa bile istedikleri zaman sisteme erişebiliyor ve artırılabilen performansı deneyimleyebiliyor. Kendi görevlerini yapabilmeleri için uzaktan çalışanların işlerini hızlı ve verimli bir şekilde yapmasına ihtiyaç duyan kurumdaki diğer çalışanlar ise iş süreçlerinde SD-WAN sayesinde önemli iyileştirmelere sahip oluyor.
  • Şube: Fortinet Güvenli SD-WAN, gelişmiş yönlendirme ve bulut ile güvenli bağlantı özellikleri sayesinde şubelerin karmaşık devreye alınma süreçlerini iyileştirmesi ile biliniyor. Bu özellikler binlerce müşterinin geleneksel yönlendiriciler gibi belirli bir amaç için üretilmiş cihazların kullanımını azaltırken, kurumsal uygulamaların sunduğu deneyimi de iyileştiriyor.
  • Dağıtık Bulut: Fortinet Güvenli SD-WAN, dağıtık bulutlarda uygulaması bulunan kurumlara daha iyi kullanıcı deneyimi için birbirine bağlı bulutlara en kapsamlı teknolojik yapıtaşı sunuyor. Tüm bulut sağlayıcılarından ulaşılabilen Fortinet Güvenli SD-WAN, birbirine bağlı bulutlarda 20Gbps ile sektörün en yüksek internet protokolü güvenliğini (IPsec) sunuyor. Tümleşik uygulama yönlendime ve bulut entegrasyon arayüzü yanı sıra tamamen programlanabilen API sayesinde Fortinet Güvenli SD-WAN müşterilerin yüzlerce bulut ortamını bağlamasına yardımcı oluyor.

 
Fortinet Ürün ve Çözümlerden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı John Maddison, konuyla ilgili şunları söylüyor: “SD-WAN sadece şubeler için değil, uçtan uca bağlı tüm kurumlar için çok önemli bir teknoloji. Uzaktan çalışmak, yerleşkeden buluta ve veri merkezinden buluta veri aktarmak için kullanılan uygulamaların yanı sıra tüm bulutları birbirine bağlama özelliğine sahip olan Fortinet Güvenli SD-WAN, kullanıcı deneyimini iyileştirerek ve kurumlara verimlilik ile zaman tasarrufu sağlayarak çok büyük etkiler yaratan bir teknoloji haline geliyor. En hızlı büyüyen SD-WAN sağlayıcılarından birisi olan Fortinet, tek bir platformda güvenlik ve ağ çözümü sunan, üreticinin kendi bünyesinde  geliştirilmiş bir SD-WAN ürününe sahip pazardaki tek büyük oyuncu olarak öne çıkıyor.”
 
En hızlı büyüyen SD-WAN sağlayıcısı
En hızlı büyüyen SD-WAN sağlayıcılarından birisi olan Fortinet, SD-WAN ekipmanlarından elde edilen gelire göre sıralandığında dünya çapında pazar payı en büyük üç sağlayıcı arasında yer alıyor.
 
Gartner'ın Mart 2020'de SD-WAN pazarıyla ilgili paylaştığı Market Share: Enterprise Network Equipment by Market Segment, Worldwide, Q419 raporuna göre Fortinet, Kurumsal WAN Sınır Ekipmanı alanında 2019'un dördüncü çeyreğinde yüzde 10,4 pazar payına sahip olarak üçüncü sırada yer aldı.
 
Fortinet aynı zamanda Omdia'nın yakın zamanda gerçekleştirdiği Omdia Market Share : Data Center Network Equipment Q4 2019 raporunda da SD-WAN sağlayıcıları arasında ilk üç sırada yer aldı. Bu rapor Fortinet'in diğer SD-WAN sağlayıcıları arasında en hızlı büyüyen firma olduğunu gösteriyor. Aynı rapor, Fortinet'in SD-WAN gelirlerinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 305 artış olduğunu gösteriyor.
 
İç İnovasyona Önem Veriyor
Fortinet, güvenlik ve ağ özelliklerini tek bir çözüm içinde sunan bir ürünü kendi içinde geliştirmiş pazardaki tek büyük oyuncu olarak öne çıkıyor. Fortinet, Güvenli SD-WAN'ın yeni özelliklerini tanıttı. Aynı zamanda FortiOS 6.4'ün bir parçası olan bu yeni özellikler arasında iyileştirilmiş analitik, yeni SD-WAN orkestratörü ve daha fazla ayrıştırma ayarı yer alıyor.

  • Güvenli SD-WAN orkestratörü: Fortinet, kurumların geleneksel yönlendiricileri manuel olarak yönetirken karşılaştığı güçlüklerin üstesinden gelmelerine yardımcı olmak için kullanılması kolay Güvenli SD-WAN orkestratörünü Fortinet Fabric Management Center'ın bir parçası olarak tanıttı. Bu orkestratör, müşterilerin merkezi hizmete alımlarını büyük derecede basitleştiriyor ve kullanması kolay iş akışları üzerinden otomasyon imkanı sayesinde zamandan tasarruf edilmesini sağlıyor ve kurum odaklı ilkleler sunuyor.
  • İyileştirilmiş Analitik: Fortinet Güvenli SD-WAN, kurumların ağ ve uygulama performansını (hem gerçek zamanlı hem de geçmişe yönelik istatistikleri) görüntüleyebilmelerine yardımcı olmak için iyileştirilmiş analitikler ve uyumluluk imkanı sunuyor. Ayrıca Fabric Management Center üzerinden yeni SD-WAN raporları da sağlıyor. Tek arayüz ve zengin SD-WAN analitik bilgisi, müşterilerin kullanıcılarına sunduğu deneyimin kalitesini artırmak için iş ve güvenlik ilkelerini iyileştirmelerine yardımcı oluyor.
  • Dinamik ayrıştırma: Birçok kurum, şubelerinin altyapılarında ölçekli bir şekilde esnek hizmete alma çözümlerini uygularken ve her ağ/kullanıcı için ayrı ilke ve kurallar belirlerken birtakım zorluklarla karşılaşıyor. FortiOS 6.4 kapsamındaki Fortinet Güvenli SD-WAN inovasyonu, bu ayrıştırmaların tüm ağa sorunsuz bir şekilde iletildiğini ve farklı ilkelerin uygulandığını garanti altına alıyor.

 
 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer TEKNOLOJİ haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop