İftiralar ile bizden bir kıymık koparamazsınız

Son günlerde Nazilli Belediye Başkanvekilleri Mustafa Tınaz ve Soner yelkovan’ın Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a ‘Mert Öreroğlu’nu görevden al almazsan mecliste seni çalıştırmayız’ şeklindeki baskı yaptığı iddia edilmişti.
Bu haber 2020-06-05 20:29:12 eklenmiş ve 1373 kez görüntülenmiştir.

 

Yaşananlar karşısında Sessizliğini bozan İYİ Parti’li Durmuş Kural iddia ve ithamlara sert çıkarak bir açıklama yaptı.

Kural Açıklamasında, elde belge bilgi olmadan yazılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek Kadim dostum dediği Mustafa Tınaz’a sahip çıktı.

 Tüm bu olanlar Başkanımızın çalışmalarını gölgelemek amacı ile yapılıyor

Son günlerde yaşananlara dikkat çeken Durmuş Kural, söylemlere sert çıkarak sözlerine şu şekilde devam etti. “Son günlerde yaşanan siyasi çekişme ve rant söylentileri ile alakalı haberler hepimizin malumu. İlk kurulduğu zamanlarda insanların selam vermekten korktuğu biz İYİ partililer Türkiye genelinde gerçekleşen ittifaklar sonucunda CHP ile millet ittifakı çatısı altında birleşmiş, Nazilli'de de aynı şekilde yerel seçimlere gidilmiş ve bizler hariç kimsenin beklemediği şahane bir sonuç elde edilerek, Nazilli Belediye Başkanlığı kazanılmıştır. Bu beklenmeyen zafer bazı gruplarda şok etkisi yaratarak mağlubiyetin kabullenilmesi hâla gerçekleşmemiştir. Millet ittifakının ve Kürşat Engin Özcan başkanımızın Nazilli halkına hizmet etmek için müthiş çabalarda bulunmasını gölgelemek için asılsız olan algı operasyonlarının, haberlerin vb davranışların gerçekleşmesi bizler tarafından beklenen davranışlardı.”

İmkansızlıklara karşın Arı gibi çalışılıyor

 Bizi birbirimize düşürmek için en başından beri insan üstü gayret sarf eden herkesi aslında kutlamak lazım. Onları da anlamak lazım. Bu kadar borç batağı ve imkansızlıklar içinde borçların bir kısmı ödenmiş, yıllardır dokunulmayan Altıntaş mahalle sokakları yapılmış, kanal yolu yapılmış, halka kitaplar dağıtılmış, öğrencilere hediyeler verilmiş, NAZGEM kurulmuş işlemeye başlamış, NAZKOOP’un kurulumu tamamlanmış, köy yolları sırası geldikçe yapılmış, halka birebir de dokunulmuş, Türkiye genelinde her il ve ilçede bu talihsiz Corona sürecinde vefa ekibi sadece Nazilli’de Belediye tarafından kurulmuş, tüm bu imkansızlıklar içerisinde durmadan yorulmadan belediye ekipleri başta başkanımız olmak üzere arı gibi çalışmış ve bununla gurur duymuşlardır.

İftira atacağın Kişinin geçmişine bir bak

Bizleri bırakmak istedikleri çaresizlikler içerisinde kendileri kalmış, ne yaparlarsa yapsınlar her seferinde mayaladıkları yoğurt tutmamıştır. Tüm bu sebeplerle bu durum millet ittifakını çekemeyenleri bir kriz durumuna sevk etmiştir. Anlayışla karşılıyorum. Lakin, her kriz durumunda olan insanlar gibi bu kişiler de saçmalamayı normal algılamışlardır. Farkına varamamışlardır. İnsan birini karalamak istediği zaman oturur düşünür, atacağı iftiranın inanılırlık durumu olup olmadığına bakar. Gerçi dürüst bir insan iftira ile uğraşmaz belge ile konuşur. Belgen yok ise iftirayı atacağın kişinin geçmişine bakar ailesine bakar ona göre hareket edersin.

5 Yaşındaki çocuğa söylesen inanmaz

Siyasi olarak birlikte yürüdüğüm değerli dava arkadaşım, sivil hayatta can arkadaşım, Mustafa Tınaz hakkında yapılan bu haberleri 5 yaşında çocuğa söyleseniz inanmaz. Hiçbir şeye inanmaz iseniz belediye bünyesinde ilk borç açıklaması yapılan basın toplantısında birbirine düşürmeye çalıştıkları başkan yardımcısı Sn. Mert Öreroğlu beyfendinin Mustafa Tınaz'a satın alımlarda nasıl dört yüz bin TL kâra geçirdiği için teşekkür ettiğini göreceksiniz. Ya da hiçbir şey yapmayın uzun çarşıya çıkın Mustafa Tınaz diye sorun kim ne diyecek göreceksiniz. Dava arkadaşlarımız, saygıdeğer Başkan Vekillerimiz ve tüm meclis üyelerimiz yalnız değildir. Böyle dürüst insanlara iftira atarken oturun kırk kere düşünün. Bu tarz asılsız iftiralarla bizden bir kıymık dahi kopartamazsınız..

Cihat Başkanımız seçilmiş İlçe Başkanımızdır. Aday olmam söz konusu değildir 

Aydınlı bazı gazetecilerin Belediye Başkanımız sayın Kürşat Engin ÖZCAN'ı yıpratmak, zor durumda bırakmak amacı ile bir algı operasyonu başlattığını izliyoruz.

Sadece duyumlara dayanarak ki duyum olduğuna da inanmıyorum birilerinin yönlendirmesi ile ısmarlama haberler olduğunu düşünüyorum.

Algı operasyonu Başkan Yardımcıları mız, Başkan vekillerimiz, Meclis Üyelerimiz üzerinden o da yetmedi yeni ve eski İYİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARI üzerinden yapılmaya çalışılıyor.

Nazilli Halkına duyurumdur ;

Belediye Başkanım sayın Kürşat Engin ÖZCAN'ın her zaman dün yanındaydım, bu gün yanındayım, yarın da yanında olmaya devam edeceğim. Başkan Yardımcıları mız, Başkan vekillerimiz, Meclis Üyelerimiz uyum içinde çalışmaktadır.

İYİ PARTİ NAZİLLİ İLÇE BAŞKANI sayın CİHAT ÖZTÜRK bizim seçilmiş ilçe başkanımızdır. Aramızda herhangi bir problem yoktur. Yeniden ilçe başkanı olmak gibi bir niyetim de yoktur.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop