TİCARET ODASI ÜYELERİNE MÜJDE

Kredi başvurularında aranan en az 1 yıllık faaliyet şartı bu kredide aranmayacak
Bu haber 2020-04-29 10:33:44 eklenmiş ve 133 kez görüntülenmiştir.

TİCARET ODASINA KAYITLI ŞAHIS İŞLETMELERİ İÇİN HALKBANKASI İŞE DEVAM DESTEĞİ CAN SUYU KREDİSİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI

 

 

Ticaret Odası üyelerinin faydalanabileceği Halkbank kredisi için çalışmalar tamamlandı. Yıllık cirosu 3 Milyon TL nin altında olan Ticaret Odası üyelerinin alabileceği kredi oldukça uygun şartlarda tahsis edilecek.

 

Taleplerimiz doğrultusunda Halkbank'ın Can Suyu paketinden Ticaret Odasına kayıtlı şahıs işletmelerinin faydalanması sağlanmıştır. Şahıs işletmesi Ticaret Odası üyeleri 25 bin TL krediyi % 7.5 faiz oranı ile kullanabilecek, ayrıca 25 bin TL limitli Paraf Kart alabileceklerdir. Sadece şahıs işletmelerine verilecek kredi 25.000 TL nakit, 25.000 TL kredi kartı şeklinde olacak.

 

31/Mart/2020 tarihinden önce Oda üyeliği bulunan şahıs işletmelerinin alabileceği kredi türü Ticaret Odası üyeleri için ilk olma özelliği taşıyor. Odamızın ısrarlı talepleri neticesinde; Ticaret Odası üyeleri bir yılı doldurmadan da krediye başvuru yapabilecekler.

 

Halkbank kredisiyle ilgili açıklamada bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN; “ Sadece küçük ölçekli işletmelerimizin faydalanabileceği bir kredinin hayata geçirilmesi için Nazilli Ticaret Odası olarak uzun süreden beri devam eden çabalarımız sonuç verdi.

Bundan kısa süre önce yine Ticaret Odası üyelerine yönelik “İşe Devam Kredisi” ve “Nefes Kredisi” başvuruları sürerken bu kez sadece Ticaret Odasına kayıtlı küçük ölçekli işletmelerin yararlanabileceği bir kredinin çıkmasını sağladık. Üyelerimizi önemli bir finans kaynağı ile buluşturacak olmanın sevincini yaşıyoruz. Ticaret Odasına kayıtlı şahıs işletmelerimizin faydalanacağı kredi için tüm Halkbankası şubelerine başvuru yapılabilecek.

İçinde bulunduğumuz zor süreçte desteğe en fazla ihtiyaç duyduklarına inandığımız küçük ölçekli şahıs işletmeleri için hazırlanan bu kredi paketinin ülke ekonomisine katma değer olarak döneceğine inanıyorum. Uzun süredir dile getirdiğimiz, talep ettiğimiz bir kaynağı, Halkbankası aracılığı ile üyelerimizle buluşturuyoruz.

Bu fırsatı yarattıkları için Hazine ve Maliye Bakanlığına, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu ile Halk Bankası A.Ş yetkililerine üyelerimiz adına teşekkür ediyorum.

Gösterilen gayret neticesinde; Ticaret Odasına kayıtlı küçük ölçekli işletmeler sektörde kayıtlı diğer vergi mükellefleri ile eşit düzeyde kredi imkanına kavuşmuştur. Bu nedenle gururlu ve huzurluyuz.

 

Ticaret Odası üyelerine yapılan duyurudan sonra şartları karşılayan bir çok şahıs işletmesi kredi için başvuru yaptılar. Başvuru yapan firma sahipleri kendileri için sağlanan bu imkan nedeniyle Ticaret Odası yetkililerine teşekkür ettiler. Konuyla ilgili görüşleri sorulan bir Oda üyesi; yaklaşık 25 yıldır Ticaret Odası üyesiyim. İlk defa mali yapımız ve imkanlarımız gözetilerek tahsis edilecek özel bir kredi türünden faydalanacağım. Nakit sıkıntısı yaşadığımız bu günlerde alacağım kredinin tamamını işletmem için kullanacağım. Aksi zaten düşünülemez. Bizlerde üstümüze düşeni yapmalı zor şartlarda sağlanan bu imkanı sadece işletmemiz için kullanmalıyız- dedi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop