Nazilli’de Tedirginlik Hakim

Acarlar’da 5 Kişinin test sonucunun pozitif çıkması üzerine 5 kişi ve yakın çevrssi toplam 24 ev karantina altına alındı.
Bu haber 2020-04-20 00:51:20 eklenmiş ve 1183 kez görüntülenmiştir.

 

Alınan karardan sonra tartışma konusu da gündeme geldi. Geçtiğimiz haftalarda Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan salgın Riskini en aza indirmek amacı ile Önce Perşembe pazarının salgın süresince kurulmayacağını belirtmiş daha sonra içişleri bakanlığından gelen genelge ile Ertesi hafta Perşembe pazarının ‘Dışardan pazarcı alınmamamak koşulu ile ve sosyal mesafe koşulu, maske, eldiven kuralı, yakın temas kurallarına riayet edilerek açılması yönünde karar almıştı.

Ancak daha sonra AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın devreye girmesi ile Aydın Valiliği tüm pazaryerlerine ilçe dışından da pazarcı gelebilir şeklindeki kararı sonrası Nazilli’ye de dışardan pazarcı geldi.

Yaşanan bu gelişme sonrası 2 haftadır devam eden Perşembe pazarına dışardan Acarlar’dan Pazarcı gelip gelmediği konusunda net bir cevap yok ancak Nazilli Halkı Acarlar’da 24 Evin karantinaya alınmasından dolayı oldukça tedirgin.

Karar yeniden gözden geçirilebilir.

Öte yandan Perşembe pazarı ve ilçe dışından pazarcıların getirebileceği riskler de göz önüne alınarak, İlçe hıfzısıhha Kuruluna Başkan Özcan bu konu hakkında öneri getirebileceği ve pazaryerleri hakkında yeniden bazı kararları gözden geçirebilecekleri ifade ediliyor.

Karantinada olanlar Pazarcı esnafımı?

Acarlar’da 24 evin karantina da olması ile birlikte bu kişilerin pazarcı olup olmadıkları henüz netlik kazanmadı. Konu hakkında önümüzdeki birkaç gün içinde bazı bilgiler ışığında ek tedbirlerin de alınması muhtemel olduğu, pazarcı ise temas olduğu şüphelilerinde zaman içinde karantinaya alınması muhtemel olduğu öngörülüyor.

vibratör vibratör vibratör vibratör vibratör vibratör vibratör

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop