Çankır’dan Okumuş’a sert eleştiri


Bu haber 2020-04-13 17:02:22 eklenmiş ve 156 kez görüntülenmiştir.

 

CHP İl Başkanı Ali Çankır İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah okumuş’u sert bir dille eleştirdi. ‘Şayet siyaset yapacaksa bulunduğu makamdan istifa etmeli ve AKP’ye üye olmalıdır’ diyen Çankır, eleştirisini şu şekilde sürdürdü.

Ülkemizde eğitim ve öğretim seviyesinin son 18 yılda neden bu kadar düştüğünün cevabını Aydın İl milli Eğitim Müdürü’nün sosyal medyadan yapmış olduğu paylaşımla bir kez daha görmekteyiz. Devletin bürokratı olmayı hükümetin adamı olmakla karıştıran, üzerine vazife olmayan konularda açıklama yapma gereği duyan bu zat, bizlere AKP hükümetinin de eğitime bakış açısını göstermiş oldu.

İstanbul'un seçilmiş belediye başkanına dil uzatarak AKP'ye önümüzdeki seçimlerde ben de varım diyen bu atanmış yönetici, kişisel reklamı için bulunduğu makam ve mevkiyi hiçe saymıştır.

Geleceğimiz olan çocuklarımızı, bu milli eğitim müdürünün yönetiminde olan okullara gönderiyoruz. Kullandığı Türkçesi ile cümle kurmayı bilmediği, imla kurallarından haberinin olmadığı, dilbilgisinin ise yanından bile geçemeyen milli eğitim müdürü kompozisyon dahi yazamaz, yazsa bile aldığı notla sınıfı geçemez. Böyle bir zatın çocuklarımıza ve ülkemize verebileceği hiçbir şeyin olmadığını üzülerek görüyorum.

Kendisine AKP'nin değil devlet makamının müdürü olduğunu, siyasi konuların haddine olmadığını hatırlatmak isterim. Şayet siyasete girmek istiyorsa öncelikle bulunduğu makamdan istifa etmeli ve AKP'ye üye olmalıdır. Sonrasında dilbilgisi üzerine çalışmalı, cümle kurmayı öğrenmeli, imla kurallarına göz atmalıdır. Kendisinin 12 yıllık zorunlu eğitimi tamamladığında cümle kurmayı öğrenip siyasi mesaj verecek kapasiteye ulaşabileceğini umuyorum.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop