AK Parti’de Abak Güven tazeledi

Nazilli Belediyesi Ahmet Şensan Kültür Merkezi’nde, AK Parti Nazilli 7. Olağan Kongresi Genel Merkez Teşkilatlanmalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Erkan Kandemir’in katılımıyla gerçekleştirildi.
Bu haber 2020-03-08 23:46:50 eklenmiş ve 378 kez görüntülenmiştir.

Kongreye Genel Başkan Yardımcısı Kandemir’in yanı sıra Aydın İl koordinatörü Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, AK Parti Aydın Milletvekilleri Mustafa Savaş, Bekir Kuvvet Erim, Rıza Posacı, Metin Yavuz, AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen, AK Partili Belediye Başkanları, ilçe başkanları, eski milletvekilleri ve eski ilçe başkanları, MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, muhtarlar, STK üyeleri, Oda Başkanları ve çok sayıda AK Parti üyesi katıldı.

 

Kongre yeter sayısının tamamlanması ile kongre süreci resmen başladı. Kongre de ilk olarak divan başkanlığı için verilen önerge oylamaya sunuldu. Divan başkanlığını Aydın İl koordinatörü Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya’nın yaptığı kongre saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Faaliyet raporu ve gelir gider tablosunun okunmasının ardından oy birliğiyle yönetim ibra edilmiş oldu.

 

Yapılan bu oylama sonrasında protokol konuşmalarına geçildi.

 

Kongre açılış konuşmasını yapan ilçe Başkanı Mustafa Abak, AK Partinin hikâyesinin bir millet aşkı hikayesi olduğuna değinerek konuşmasına şu şekilde devam etti.  “Ak Parti'nin temsil ettiği ruh 14 Ağustos 2001 de Ak Parti ismiyle kurumsallaşmıştır. Millet iradesini merkeze alan bu anlayış, aziz milletimizin tahayyülünü tasavvurunu ve dünyaya dair iddiasını temsil eder. AK Parti, milletimize ait bir medeniyet tasavvurunun eylem biçimidir. AK Parti. Yaşadığı coğrafya da Hoca Ahmet Yesevi'den. Hacı Bektaşi Veli'den, Mevlana'dan, Yunus Emre'den ruh kökünü almıştır. AK Parti, 1071'de Malazgirt'te Sultan Alparslan'ın Bizans'a karsı duruşu. Şeyh Edebali'nin bugüne dair rüyası, atomu denize süren Fatih'in iddiasıdır. Nihayetinde bu büyük medeniyetin bugünkü bakiyesinin taşıyıcısıdır. AK Parti partilerden bir parti değil, bir millet hareketidir. Ak Partinin hikayesi bir millet aşkı hikayesidir. Bu yüzden verdiğimiz mücadele herhangi bir mücadele değil. Milletin kararın var etme, hükümran kılma mücadelesidir. Bu mücadelede Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmaktan onur ve gurur duyduğumuzu belirtmek istiyorum.”

 

Özcan’ı eleştirdi ve tavsiyelerde bulundu.

 

Konuşmasının bir bölümünde Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı hem eleştiren hemde tavsiye veren Başkan Abak, sözlerine şu şekilde devam etti “Malumunuz 23 Şubat günü bu salonda İYİ Parti Nazilli ilçe Teşkilatının kongresi yapıldı. İlçe Başkan adayını ağzından duymadığımız konuşmayı, ne yazık ki seçilmiş Nazilli Belediye başkanının ağzından hep birlikte duyduk. Kendileri o gün maksadını ve haddini aşar bir şekilde "bir dahaki sefere parti kongresini saray da yapacağız." diyerek, bizim nezdimiz de seçilmiş bir belediye başkanı olarak tarafsızlığını yitirmiştir. Sayın Belediye başkanı sizlere nacizane tavsiyemiz Nazilli adına hizmet ve proje üretin lütfen. Yaklaşık 1 yıllık hizmet karneniz ne yazık ki zayıf. Belki de siyasi tarihimizde 82 mahallesi bulunan ve 60 mahalle muhtarının hizmet alamamaktan dolayı şikayetçi olduğu tek belediye sizsiniz. Sayın Başkan, bizim tanıdığımız Ülkücü Kürşat Engin Özcan bu lafları edecek insan olmaya, bugün ki konjonktürde ortaklık yaptığınız siyasi zihniyete dikkat etmenizde, onlarım dolduruşlarına gelmemenizde büyük fayda var. Zira bu memleket CHP zihniyetinden yasaklılık ve kıtlık dışında hiçbir şey görmemiştir.”

 

Uyum içinde başarı sağlayacağız

 

Daha sonra konuşan Aydın İl başkanı Ömer Özmen, Aydın Tüm ilçelerinde görev alan başkanlarına teşekkür ederek konuşmasını şu şekilde sürdürdü. “Nazilli dahil 2018 genel seçimlerinde Aydın’ımızın 17 ilçesinin 12'sinde birinci olduk Ama yerel seçimlerde istediğimiz neticeyi alamadık. Şimdi artık tam zamanı, önümüzdeki seçimlerde Aydınımızın örnek bir il olacağına inanıyorum ve bunun sözünü buradan sizlere veriyorum. Milletvekillerimizin başkanlarımızın uyumlu çalışmaları ile Aydın'ı nakış nakış işleyerek burada da hedefe ulaşacağız inşallah. Bu vesile ile bugüne kadar ilçemizde kuruluştan bugüne görev yapmış değerli ilçe başkanlarım ve ilçe yönetimlerinde görev almış tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu gün seçilecek yeni yönetime de görevlerinde yüz aklığı dileyerek siz değerli misafirlerimizi de Allah'a emanet ediyorum, sağ olun, var olun.”

 

Bizim teşkilatımız bir aile gibidir. Ailemize ne kadar fazla üye kazandırırsak, daha suçu oluruz. Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kollarımız, Mahalle Başkanlarımız ve yönetimlerimizin bu konuda çalışmalarını yürütmesi önemlidir.

 

Biz başarıyı yakalayacağız

 

Kürsüye gelen AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ise “Allah'ın izniyle, 2023'e kadar yapacak olduğumuz çalışmalar neticesinde, Haziran 2023 Genel Seçimlerinde ve Mart 2024 Yerel Seçimlerinde ilçemizde başarıyı elde edeceğimize inancım tamdır. İlçe Başkanımıza, İlçe Yönetim Kurulu Üyelerimize ve il Delegelerimize şimdiden hayırlı olsun diyorum.”

 

Kongrenin son konuşmasını ise Teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir yaptı. Kandemir konuşmasında Ülke gündemine değinerek iç ve dış politikada atılan adımlar ve teşkilat yapılarından söz etti.

 

Konuşmaların ardında kongreye geçildi ve tek listeyle seçimlere giren Başkan Mustafa Abak tekrar AK Parti Nazilli İlçe Başkanı olarak güven tazeledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop