İYİ Parti’de Cihat Öztürk Dönemi

İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanlığı olağan genel kurulu büyük coşku içinde yapıldı. Delegeasyon yanı sıra katılımcıların oldukça fazla olması sebebi ile Ahmet Şensan Kültür merkezi doldu taştı.
Bu haber 2020-02-23 17:34:36 eklenmiş ve 445 kez görüntülenmiştir.

 

İçerisi ve dışarı hınca hınç insan seli olan İYİ Parti Kongresine İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan Sezgin, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, İYİ Parti Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, İYİ Parti İlçe Başkan Adayı Cihat Öztürk, CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim İYİ Parti Üyeleri ve delegasyon katıldı

Kongre yeter sayısı tamamlandıktan sonra başladı. İlk olarak divan heyeti belli oldu divan başkanlığı belli olduktan sonra Saygı Duruşu ve istiklal marşı ile kongre başladı.

Özveri içinde çalıştık

Divan Başkanı Gündem maddelerini delegasyona sundu. Gündemin faaliyet raporu kısmında Nazilli İlçe Başkanı Durmuş Kural Mikrofona geçerek söz aldı.

Çok büyük ve önemli işler yaptık diyerek sözlerine başlayan Başkan Kural, “Bugün Nazilli’de görülmemiş bir kongre de bulunmaktan dolayı oldukça mutluyum, Partimiz ilk kurulduğu günden bu yana sabah akşam demeden özveri içinde çalıştık dava arkadaşlarımız ile beraber Partimizi bu günlere taşıdık. Bu gün yeni bir yola çıktık. Hepinize gösterdiğiniz teveccühten dolayı teşekkür ediyorum.”

Kural’ın konuşmasından sonra divan başkanı Faaliyet raporunu oylattı. Delegasyon oy çokluğu ile faaliyet raporunu oyladı

Türkiye’de Siyaset Durumu Berbat

Divan diğer gündem maddelerini sıra ile oylattı tüm maddelerin oy çokluğu ile kabul edilmesinden sonra bu kez dilek ve temenniler kısmında İYİ Parti Aydın Milletvekili Aydın Adnan sezgin söz aldı Sezgin konuşmasında “Nazilli için gelecek parlak Türkiye’nin muhatap olduğu sıkıntılar var hayal kırıklığına bedbahtlığa düşmeyin. Biz varız biz. Sayın genel başkanımız var. Her adımından ve sözünden esin almaktayız. İlham almak durumundayız. Bir kadının cesaretinden güç olarak bu yola çıktık. Türkiye bir kadının cesareti üzerine kaderini değiştirme ufkunu açtı. Bu çok önemli. Nazilli’deki tüm kadınlarımıza Aydınlı tüm kadınlarımızın Türkiye’deki tüm kadınlarımızın iftihar ediyorum. Evet, Türkiye’de siyaset durumu berbat bir kutuplaştırma yapısı var. Bu çabada tutuyor bunun da ilacı İYİ Partidir. Eskiden güçlü Türkiye diyorduk hayır önce Türkiye’yi kurtarmak bunu yapacak güçteyiz. Tüm değerlendirmeler bunu gösteriyor. İYİ Partiye gönül vermiş olanların bunun farkında olarak azamisini gerçekleştirmesi içinde önce yaptığına inanması ve iyi partiyi çok sevmesi lazım. Şimdiden Nazilli için hayırlı olsun diyorum Cihat Öztürk ve İYİ Parti teşkilatına başarılar diliyorum var”

Fitneye fırsat vermeyeceğinize inanıyorum

Daha sonra Kürsüye Gelen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan Böylesine güzel bir günde bu salonları doldurduğunuz için Sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır diyerek şunları söyledi. ‘Burada ilk kongremizi yapmak için çok mücadele verdik, ama vermediler. Allah nasip etti, hep birlikte çalışarak bu binada kongre yapmayı nasip etti. Ogün bir ahtım vardı, burada kongre yapacağım diye, bunu başardık, inşallah sarayda da kongre yapacağız. Çok güzelsiniz, harika insanlarsınız. Fitne yapmaya çalışanlar var, izin vermeyeceğinize eminim. Fitneye hiç müsaade etmeyeceğinize inanıyorum. Millet ittifakı olarak Aydın ve Nazilli’de güzel işler yatık, yapmaya da devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

İYİ Parti Nazilli’de Birinci Parti olacaktır!

Son olarak konuşma yapan İYİ Parti Nazilli İlçe Başkan Adayı Cihat Öztürk, “Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in yaktığı büyük bir ateşiz. O ateşin Aydın’daki temsilcisi Kürşat Engin Özcan’dır. Biz iyi bir ateşiz, buradan ilan ediyorum, bu ateşi kimse söndüremeyecek. Bizi kimse yıkamayacak. Buradan söz veriyorum. Halkımız içinde oyunlar oynamak isteyenlere, içimizi karıştırmak isteyenlere, fitne fesat sokmak isteyenler bunu başarayamayacaksınız. Durmuş Kural Başkanımız kutsal görevi en iyi şekilde görevini yerine getirdi. Bende bu aldığım görevi bundan sonra en iyi şekilde hep birlikte yapmaya çalışacağım. Bizim çalışmalarımızda yalnız bırakmayınız. İktidar yürüyüşümüzdeki tek yumruk mücadele edelim. Ekip arkadaşlarımızla birlikte söz vererek konuşmamı noktalamak istiyorum; İYİ Partiyi Nazilli’de birinci parti yapacağımıza söz veriyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra divan başkanı Oylamaya geçti. Oylama sonucunda Tek Liste ile gidilen seçimde Cihat Öztürk Nazilli İlçe Başkanı oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop