Altıntaş Siyasi hesaplaşma ve Kin kusmaktadır


Bu haber 2020-01-30 00:09:12 eklenmiş ve 246 kez görüntülenmiştir.

 

CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Bozdoğan Belediye Başkanı Ufuk Altıntaş’a sert çıktı. Çankır, 153 Personelin siyasi ve ideolojik nedenlerle işten çıkarılmasının vebalinin altında ezileceğini ve altından kalkamayacağını ifade ederek şunları söyledi. Yaşam ve geçinme şartlarının ağırlaştığı bu kar kış gününde türlü bahanelerle  ile Bozdoğan Belediyesinde çalışan 71 kardeşimizin işten çıkarılmasını büyük bir üzüntü ve şaşkınlıkla takip etmekteyiz. Daha önce işten çıkarılan 82 emektar çalışanla beraber evine ekmek götüren 153 baba anne artık evine ekmek götüremiyor Bozdağan‘da. Seçimlerden önce her konuşmasında işçinin, emekçinin yanında olduğunu söyleyip son olarak 71 emekçi kardeşimizin işine son veren Bozdoğan Belediye Başkanı bu andan itibaren inandırıcılığı olmayan, verdiği sözleri tutamayan bir başkan olarak anılacaktır.

Bu vebal altından kalkamazsın

Bir yerde kimin çalışıp kimin çalışmadığını en iyi oradaki emekçiler bilir. Gidersiniz onlara sorarsınız, çalışana hakkını verirsiniz, çalışmayana da yol verirsiniz. Böyle bir tasarrufa kimse de karşı çıkmaz ama evine ekmek götürmek dışında bir çabası olmayan insanları sırf siyasi veya ideolojik sebeplerle mağdur etmenin, ekmeğiyle oynamanın vebalinin altından da kimse kalkamaz.

Ufuk Altıntaş’ın yapacağı ve geliştireceği projelerle istihdamı artırması, halka yeni gelir kapıları açması gerekirken işçi kıyımı yapması büyük bir vebaldir.

Bu resmen Kin nefret ve Siyasi hesaplaşmanın ürünüdür

Belediye Başkanlığı yaşadığı kente hizmet etmekle, halkının talep ve ihtiyaçlarını karşılamakla olacağını birilerinin Ufuk Altıntaş’a anlatması gerekir.71 kişiyi işten çıkarmak tamamen iş bilmemezlik, kin, nefret ve siyasi hesaplaşmanın ürünüdür. İşten çıkarılan kardeşlerimizin her daim yanlarında olacağız. Bu hukuksuzluğu, sığınılan bahaneleri,153 kardeşimizin alın terine göz dikenleri tüm herkese haykıracağız. Mücadelemiz dün olduğu gibi bugün ve yarında işçi, emekçinin hakkı ve hukuku İçin devam edecek.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA