Ticaret Odası Meclisinin Konuğu Erim oldu

Nazilli Ticaret Odası Ocak ayı olağan toplantısı meclis toplantısında AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’i ağırladı
Bu haber 2020-01-29 00:31:00 eklenmiş ve 271 kez görüntülenmiştir.

 

Her ay düzenli olarak yapılan toplantılara bu kez AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’de katıldı.

AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’e hazırlanan 11 soru iletildi ve cevaplanması istendi.

Toplantı öncesi kısa bir konuşma yapan Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Elazığ’da yaşanan depremde hayatlarını kaybedenlere başsağlığı, yaralananlara acil şifalar dileyerek meclis olağan toplantısında AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim’i ağırladıklarını meclis’in verdiği sorulara istinaden yine soru cevap şeklinde toplantıya devam edeceklerini söyledi.

Daha sonra kürsüye gelen AK parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, kendisine yöneltilen 11 soruya cevap verdi.

Erim’e Otoban ihalesi, henüz beklemede olan Hastane alanları, Polis okulu arazisi, Kültür merkezi gibi sorular yöneltildi.

Otoban ihalesinde yeni öneri getirdim

Otoban ihalesinin iptaline ilişkin olarak dışarıya yaptırılan ve geçiş garantisi sistemi ile verilen bir ihale olduğunun altını çizen Kuvvet Erim. “yapacak olan şirket 5 Euro/cent geçiş ücreti karşılığında ihaleyi aldı ancak bu dövizdeki dalgalanma sebebiyle her yıl dövize endeksli artış talep ettiler. Dolayısı ile bu iş o yüzden iptal edildi. Bu konuda ben yeni bir öneri getirerek bu otoyolu kendi kaynaklarımız ile yapma önerisini sundum.  İzmir Çesme, Ankara İstanbul, İzmir İstanbul ve civardaki otoyol ücretlerinin artırılması ve kaynak yaratılması bu kaynak ile beraber bu otoyolun yapılmasını önerdim bu konu hakkında çalışmalarımız halen sürüyor.”

Polis Okulu yeri ‘Millet Bahçesi’ olacak

Polis okulu arazisi konusunda sona gelindiğini belirten Kuvvet erim, “Polis Okulu Yıkılmadan önce bizler hep mücadele ettik ancak Milletvekili değildik. Yıkımından sonra Ben zaten sonraki dönemde Milletvekili oldum. İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’ya bu konuyu aktardığımda İhtiyacımız yok cevabını aldım. Emniyet genel müdürümüzde aynı şeyi söyledi. O günden bu güne değişik senaryolar üretildi. Bizim Millet bahçesi olarak aslında düşündüğümüz alan Sümerpark’ın bir bölümü idi güzel bir alan ancak bunu Ankara’da uyduda arazileri izlerken polis Okulu arazisini gördüler ve burasının uygun olduğunu ifade ederek bütçesini ve çalışma raporlarını hazırladılar. Yakın zamanda başlayacağını ümit ediyorum.”

Devlet Hastanesi okul,

SSK hastanesi Diş Hastanesi olacak

Yıkılan Ancak henüz yerine bir şey yapılmayan Okul arazileri hakkında konuşan Erim “Nazilli Devlet Hastanesi Bildiğiniz üzere depreme dayanıksız olduğu gerekçesi ile yıkılmış ve Milli Eğitim Bakanlığına devredilmişti. Devir’den sonra Okulun yapılması ile ilgili olarak çalışma tamamlandı ve yakın zamanda buraya bir okul yapılacak. Diğer yandan Eski SSK Hastanesinin de yerine diş hastanesi yapılması konuda çalışmalarımız sürmekte”

Kütüphane şube olarak kalacak

Nazilli’de bulunan Diğer bir sorun ise Kültür Merkezi bu kültür merkezinin 2 katını kütüphane olarak değerlendireceklerini ifade eden Erim, Merkezde halen devam eden kütüphanenin şube olarak hizmet vermeye devam edeceğini söyledi.

Üvey Evlatmıyız?

Toplantı sonunda Aydın Niçin Üvey Evlat Muamelesi görüyor, 4 Milletvekili ve Bir Bakanımız olduğu halde neden Aydın’a gelecek olan yatırımlar sürekli geride kalıyor. Neden bir çivi çakamıyoruz sorun nereden kaynaklı” şeklinde soru soran Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler’e cevap veren Kuvvet Erim “Elimizden geldiğince çaba sarf ediyoruz. Yatırımlar, çalışmalar projeler, ama sadece benim yada arkadaşlarımın çabası ile olmuyor ne yazık ki hepimizin bazı zamanlarda elini taşın altına koyması gerekiyor. Umut ediyorum ki Aydınımız için Nazilli’miz için güzel işlerde buluşacağız”

Daha sonra Meclis Üyelerinden sorular alan Erim soruları cevapladıktan sonra toplantı sona erdi.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA