Körleştirdiğimiz Vicdanlar


Bu haber 2020-01-24 21:18:20 eklenmiş ve 258 kez görüntülenmiştir.

Geçen gün gördüğüm bir manzara beni bir hayli etkiledi üzüldüm birazda utandım önce kendimden sonra bizden ondan bundan…

Hayat bazen bizleri derinden yorar etkiler, ağır travmalar yaşayabiliriz. Bunlar bize göre ağır gelse de başkalarına hafif gelebilir.. hayat şartlarının o kadar ağırlaştığı yaşamanın bile şans eseri mucizelere bağlı olduğu bu günlerde yaşanan herkesçe de izlenen okunan yorumlanan bir olay..

Kimse istemez körü körüne bir konuya malzeme olmayı. Kimse istemez o çatı katına çıkıp intihar etmeyi kimse istemez kendini öldürmeyi düşünmeyi…

Ama dedim ya hani o kadar oluyor bazı zamanlar burnumuzdan soluduğumuz günler..

Sevgili okurlarımız.. geçtiğimiz günlerde Nazilli Belediye Binası karşısında bulunan Bir binanın çatısına çıkan Kardeşimiz öğrencimiz canı oldukça sıkkın belli ki bir hata yapmış kendini oradan bırakmak istemiş.. iyi ki de bunu yapmamış

Kendimden utandım insanlığımdan utandım. O kız orada göz yaşları ile derdini anlatırken insanların ellerine telefon alarak ‘atlar mı acaba, Atlamaz o şov yapıyor, çek çek bak yılın haberi olacak’ ve daha nicelerini dillerine alarak hem çekim yapıyor hem de kendilerince bunları yorumluyor..

Nasıl Utanmıyayım? O kardeşimizi orada ikna etmek isteyen bir çok kişi var belki aşağıda da vardır herkes için aynı şeyi söyleyemem ama Şimdi o bunu söyleyenlerin ellerine ne geçti. Nasıl Bir vicdan sahibi bunları söyleyen insanlar diyemeden de kendimi alamıyorum.

Toplumsal olarak artık olaylara durum güncelleştirmeleri, anlık görüntüler ile yaklaşmak yerine o insanı oradan kurtarmak için çaba harcasak daha güzel olmaz mıydı?

Keşke bu düşünceleri orada yaşatan o insanlar orayı o hale getirmeseydi. Üzüldüm ama bir yandan sevindim çünkü o kız öğrencimiz bir şekilde ikna olarak sağlık ve güvenlik ekipleri ile güvenli bir şekilde aşağıya indirildi.

Bir yandan da habercilik açısından baktığımızda O yavrucağın gözyaşlarına kadar resimlerinin haberleştirilmesi beni üzdü. Hoş bir şey değil. Gazetecilik mesleği çok ince çizgiler içerir. Siz siteniz çok tıklanacak diye, sosyal medyanızda herkes fazlası ile izlesin diye çevredeki insanlar gibi elimize telefon ile gözlerinin içine kadar zum yaparak yayın yapmak değildir. Mesele o insanın oradan güvenli bir şekilde indirilmesine katkı koymaktır.

Değerli okurlarım.. Yıllar geçtikçe her güzel şey gibi hatalar elbette yapılabilir. Bunlar doğaldır ancak ben çok üzüldüm. Eminim bir çok kişi de benimle aynı fikirde. Ben insanların mutlu yaşamalarını ve bu tür olaylara asla ve asla tenezzül etmemelerini her ne olursa olsun dertlerini paylaşmalarını öneriyorum sevgi ile kalın

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA