Kooperatifler fuarına Aydın Damgası

5-8 Aralık 2019 Tarihleri Arasında ATO CONGRESİUM Fuar Merkezinde Gerçekleşen 3. Türkiye Kooperatifler Fuarı’ na Aydın Yoğun Katılım Gösterdi
Bu haber 2019-12-17 08:48:11 eklenmiş ve 350 kez görüntülenmiştir.

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkarlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen Türkiye Kooperatifler Fuarı "Küresel Ekonomiye Kooperatif Etkisi" teması ile ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezinde ziyaretçilerle buluştu.

Türkiye Kooperatifler Fuarı'nın açılışı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat OKTAY ve Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN ile 171 kooperatifin temsilcisi ve ortaklarının katılımıyla gerçekleştirildi.

Kooperatifler; yerli ve yabancı sektör ve e-ticaret temsilcileri ile aynı çatı altında buluşarak ürünlerini tanıttı ve ücretsiz tahsis edilen stantlarda dört gün boyunca tanıtım, satış ve pazarlama faaliyetleri yapma imkanı buldular. Uluslararası katılımın olduğu fuar kapsamında düzenlenen panellerde dünyada kooperatifçiliğin geldiği nokta, kooperatiflerin ekonomimiz için önemi ve ülke kooperatifçilik politikamızda gelecek hedeflerimiz masaya yatırıldı.

Aydın’ dan katılımın oldukça yüksek olduğu Fuar’ın açılış törenine; Aydın Ticaret İl Müdürü Şeref YAZICI ve eşi Müzehher YAZICI ile Aydın Milletvekili Mustafa SAVAŞ, S.S. 3. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Necip SARAÇ, S.S. 3. Bölge Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkan Vekili ve S.S. Kuşadası Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Halit ŞAKAR, Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Selahittin ÇETİNDOĞAN, Aydın Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkan Vekilleri Hasan EYEFÇİ ve Kamil TAVİL, S.S. Aydın Şoförler Otomobilciler Esnaf Sanatkar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı ve Aydın Şoförler Esnaf Odası Başkanı Semih ÖZMERİÇ, Kuşadası Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet ÇALIM, Nazilli Bakırcılar Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet KARADELİ, Nazilli Demirciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nuri ŞİMŞEK, Çine Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanı Metin UYAR katılım göstermiştir.

Türkiye Kooperatifler Fuarında Aydın’ ı temsil eden; Aydın-Yenipazar Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi, İncirliova Üretim ve Pazarlama

Kooperatifi, Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi, Kuyucak Kadın Girişimciler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, Ör-Koop Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi yanı sıra İlimizde ki kooperatifleri temsilen; İncir, Pamuk, Zeytin-Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifleri Birliği İlimize özgü tanıtıcı ve yöresel ürünlerini ve el emeklerini sergileyerek İlimizi tanıtmanın yanı sıra, yerli ve yabancı sektör, e-ticaret temsilcileri ve market temsilcileri ile buluşarak ürünlerini market raflarına taşıma, modern çağın ticaret ağında pazarlama ve küresel pazara dahil olma imkanını yakalamıştır.

Fuara katılım gösteren; Aydın-Yenipazar Kadın Çevre Kültür ve İşletme Kooperatifi folklorik bebek, iğne oyası takılar, geleneksel osmanlı işi, doğal gıdalar (toz biber, erişte, salça, tarhana, reçel vs.) bez torba gibi ürünlerini; İncirliova Üretim ve Pazarlama Kooperatifi doğal ve organik ürünlerini (zeytin, soğuk sıkım zeytinyağı, incir); Kuşadası Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi hediyelik eşya (taş baskılı kadın çanta, file, fular vs.) kadınlar tarafından üretilen tarımsal ürünler, yöreye ait zeytinyağı; Kuyucak Kadın Girişimciler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi doğal gıdalar (kurutulmuş meyve-incir cipsi, sebze, reçel, salça, tarhana, erişte, zeytin, zeytinyağı, turunç-nar-koruk ekşisi, zeytinyağlı sabun, mantı, yuvarlama, konserve, turşu, sos) ürünlerini; Ör-Koop Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi, süt ürünlerini (tereyağı, tulum peyniri, kaşar peyniri, kırık peynir, beyaz peynir, ayran, incir, reçel, tahin) fuar alanı stantlarında sergileyerek ve Aydın İli yöresel lezzetlerini Fuara katılan vatandaşlara ikram ederek İlimizin tanıtımına katkı sağlamışlardır.

İlham verici başarılı kooperatif hikâyelerinin ve yurtdışından gelen kooperatiflerin tecrübelerinin aktarıldığı panel ve eğitimler düzenlenen Fuarda; cam, gümüş işleme, keçe sanatı, ebru sanatı ve kaligrafi gibi "kaybolmaya yüz tutmuş meslekleri devam ettiren kooperatifler de ürünlerini sergilediler.

Fuar açılışında, Türkiye genelinde orta öğretim çağındaki öğrenciler arasında düzenlenen resim yarışmasında dereceye girenlere para ödülü takdim edilerek 81 ilde birinci olan resimler Fuar boyunca sergilendi, çocuklar için özel olarak yazılan kooperatifçilik konulu çocuk tiyatrosu Fuar süresince sahnelenerek çocuklarda ve gençlerde kooperatif bilincini geliştirecek etkinliklere de yer verilmiştir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop