Nazilli Ticaret Odası ve Antakya Ticaret Odasından işbirliği


Bu haber 2019-12-17 08:32:10 eklenmiş ve 179 kez görüntülenmiştir.

Nazilli Ticaret Odası ile Antakya Ticaret ve Sanayi Odası arasında bir süredir yapılan görüşmeler neticesinde; ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla ticari işbirliği ziyareti gerçekleştirildi. Bu amaçla Antakya’ya yapılan ziyarette; Oda temsilcileri karşılıklı olarak ticaretin geliştirilmesi, stratejik ürünlerin tespiti ve bu ürün grupları üzerinden yapılacak ticarete öncelik verilmesiyle ilgili karşılıklı mutabakata vardılar.

 

Nazilli Ticaret Odası adına Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN ile Meclis Başkanı Gürdal YÜZÜGÜLER tarafından yürütülen görüşmelerde Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hikmet ÇİNÇİN ile Meclis Başkanı Selahattin ESKİOCAK hazır bulundular. Hikmet ÇİNÇİN “ Nazilli Ticaret Odasının ziyareti nedeniyle duyduğumuz memnuniyeti belirtmek istiyorum. Geçtiğimiz yıllarda kendileriyle aynı zamanda Kardeş Oda Protokolu imzalamıştık. Bu amaç doğrultusunda özellikle yerli ürünlerimizin karşılıklı olarak ticaret hacmini arttırmak istiyoruz” dedi.

 

NTO Yönetim Kurulu Başkanı Nuri ARSLAN “Kardeş Odamız Antakya Ticaret ve Sanayi Odasının göstermiş olduğu misafirperverlik için kendilerine teşekkür ediyorum. Bölgemizin ticaret hacmini arttırmak amacıyla -neler yapabiliriz- sorusunun cevabını bulmak aynı şekilde Antakya’da yetişen ürünlerin bölgemizdeki talebini karşılamak ve fikir alışverişinde bulunmak amacıyla geldik. Özellikle gastronomi ve gıda ürünleri konusunda her iki bölgede de büyük bir potansiyel var. Bu ürünlerimizin katma değerini ve ticaret hacmini arttırmak istiyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Bölgemizin gelirini ve bilinirliğini arttırmak amacıyla yurt içi ve yurt dışındaki işbirliği görüşmelerimiz 2020 yılında artarak devam edecek ” dedi.

Yapılan ziyarette ayrıca her iki Odanın Üye memnuniyetine yönelik yaptıkları çalışmalar hakkında karşılıklı istişareler gerçekleştirildi

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop