Başkan Özcan, Özhaseki ile görüştü


Bu haber 2019-12-05 22:22:15 eklenmiş ve 330 kez görüntülenmiştir.

Ankara’ya bir dizi ziyaretler için gelen Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, Çevre ve Şehircilik eski Bakanı, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile görüştü. Yerel Yönetimler Yasa Taslağı hakkında fikir alışverişinde bulunan İYİ Partili Başkan Özcan, AK Partili eski bakan Özhaseki’ye sohbet sırasında yasa değişikliklerine ilişkin görüş ve önerilerini sundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla AK Parti'de devam eden "yerel yönetimler yasa taslağı" üzerine çalışmalarda sona gelindiğini açıklayan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, belediyelerle ilgili hazırladıkları yeni yasayı yılbaşına doğru Meclis'e getireceklerini söyledi. Bir dizi ziyaret için Ankara’ya gelen Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan ve Başkan Vekili Mustafa Tınas, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile başladıkları ziyaretlerin ardından kaldıkları otelde ise Çevre ve Şehircilik eski Bakanı, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile görüştü. Yaklaşık 45 dakika süren sohbet sırasında Nazilli ve Aydın’ı anlatan Başkan Özcan, meclise getirilmesi planlanan “Yerel yönetimler yasa taslağı” hakkında da Mehmet Özhaseki’den bilgiler aldı.

SON SÖZÜ CUMHURBAŞKANI SÖYLEYECEK

 

 

 

İlçe Belediyelerin yaşadığı sıkıntıların farkında olduklarını ve Büyükşehirlerde ‘Merkez İlçe’ ile ‘Taşra İlçe’ tanımlamalarıyla soruna çare olacaklarını söyleyen Özhaseki, tek merkezden yönetilmesi gereken hizmetlerin büyükşehirin kontrolünde olması gerektiğini savunduklarını vurguladı. Mezarlık ve otogar başta olmak üzere 5-6 hizmet kolunun ilçe belediyelerinin kontrolüne verilmesi gerektiğini dile getiren Özhaseki, belediyelerin kamu alacaklarını mahsuplaşması gibi birçok konuda yaşanan çıkmazın sona erdirilmesi için çalışma yürüttüklerini ifade etti. Yasa tasarısının tüm bakanlıkların görüşü alınarak yürütüldüğünü vurgulayan Özhaseki, amaçların ilçe belediyeleri ile büyükşehir belediyeleri arasında yaşanan karmaşayı önleyerek vatandaşa hızlı ve kalıcı hizmet götürülmesini sağlamak olduğunu belirtti. İlçe belediyelerini ekonomik olarak rahatlatacak adımlar atılacağını ifade eden Mehmet Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılacak son görüşmelerinin ardından yasa tasarısının son şeklini alarak meclise sunulacağını dile getirdi.

GÖRÜŞLERİNİ VE ÖNERİLERİNİ ANLATTI

Ankara ziyaretinde sıkça dile getirdikleri ‘Yerel Yönetimler Yasa Taslağı’ hakkında konunun ilk muhatabı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ile fikir alışverişinde bulunmalarının iyi bir fırsat olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, sohbet sırasında masaya yatırdıkları yasa değişikliklerine ilişkin doğrudan görüş ve öneri bildirdiği için mutlu olduğunu söyledi.

 

 

 
ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA