Nazilli’de Beyaz Bir Sayfa Açtık


Bu haber 2019-11-24 21:38:55 eklenmiş ve 403 kez görüntülenmiştir.

 

Nazilli CHP’de seçim günü yaklaşırken, Mevcut Başkan Serkan Sevim’in karşısında olan iki adayı çekilmesi ve Mavi Liste oluşumunun Serkan Sevim ve Belediye başkan Yardımcısı hakkındaki söylemlerine cevaben CHP Nazilli ilçe Başkanı Serkan Sevim ve Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu parti binasında basın açıklaması yaptı.

Parti binasında düzenlenen basın toplantısında mavi liste oluşumunun yaptığı açıklamalara cevap veren Serkan sevim, Nazilli değişimi istedi bunu da bugün gerçekleştiriyoruz diyerek sözlerine şu şekilde devam etti. “Süreç içersinde seçime 3 aday ile başladık ilk gün Hakan Şensan Adaylıktan çekilirken, ikinci günde Ali Deveci adaylıktan çekildi. Bu gün sanki sarı ve mavi liste hala yarıştaymış gibi duygu ile duran bir ekip var karşınızda. Bu günde çok yoğun geçti sanki 3 liste yarışıyormuş gibi sandık başına geldi. Bu günde seçimde 3’e katladığımızı görüyoruz. Ben bu arkadaşları anlıyorum. Deneyimli siyaseten iyi okuyup biliyorlar. Dün özellikle Karaçay Mahallesi zafer mahallesinden aldıkları sonuçlar sonrasında bu kararı almaya ittiğini düşünüyorum. Tabi üzüldük. Demokrasi şöleni içinde yaşadığımız bir seçim atmosferimiz var. Seçiminin ilk gününden itibaren, seçimin şeffaf olması için çalıştık. Beyaz listeye inanmış birçok insan var. Arı kovanı gibiydik. Onlar bize ne gösterdi. Nazilli CHP’de bir değişim olması gerektiğini gösterdi. Tabanın sessinin dinlenmesi gerektiğini gösterdi. Siyasi ahlak çekilirken bile partili arkadaşların doğru şekilde çekilmelerini beklerdik. Onlar ise işgalci kuvvetler gibi çekildiler yıktılar gittiler. Üzüldük ama yolumuza devam ediyoruz. Çok inan insanlar var beyaz listeye. Sandıklara partimize sahip çıkalım birlik ve beraberlik içinde iktidara çıkmak için çalışacağız. Yenilmekte bir erdemliktir. Bu bir bayrak yarışıdır. Yarın onlarında sandıklara geldiğinde kucaklayacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.."

Daha sonra söz alan Nazilli belediyee başkan yardımcısı ve CHP Meclis Üyesi Mert Öreroğlu kendisini eleştirilenlere sert çıktı. Siyaseten elbette taraf olduğunu belirten Öreroğlu herkesin kendi geçmişine bir bakması gerektiğini söylerek şöyle devam etti. "Ben siyasi kadrodan seçilen CHP’den Belediye meclis üyesi seçine ve Başkan yardımcılığı yapan Bir partiliyim. Son süreçte götürdüğümüz bir seçim var. Bizde tarafımız rengimizi belli ettik ve beyaz listeden yana beyan ettim. Yerelde bizi bu seçimlerde hakkı ile temsil eden bir yönetim kurulu ve Başkanı Serkan Sevim var. Ve onların yanında yer aldık. Biz siyasi temsilcilerin yanında olmaya karar verdik ama kimseyi ötekileştirmedik, tehdit etmedik. Mavi listenin bileşenleri ile zaman zaman görüşmelerimiz oldu. Ama zaman zaman parti büyüklerimiz bizleri farklı ithamlar içinde bıraktı. Bu zihniyet ‘Bizler Siyaseti Değerler için değil, Siyaseti değerler ve ilkelerimizle yaparız kendimiz için yapmayız derken’ adaylıktan çekilirken gördük ki  siyasi değerler ve etik bu kadar basit değil. Ben CHP’nin ilçe başkanının oğluyum. Hiçbir zaman ben dahil olmak üzere partimin seçilmiş olan milletvekili, Aydın’da seçilniş olan BŞB Başkanı Özlem Çerçioğlu ve İl Başkanımız Ali Çankır Devşirme olmadı. Devşirme kelimesinin ne anlama geldiğini ya bilmiyorlar yada bilerek çok ayıp bir siyasi terbiyesizlik içinde bulunuyorlar.

Diğer yandan benim kamu gücünü kullanarak benim Bazı Büyükşehir Bürokratlarını veya görevlilerini Milletvekili ve başkanları sürece mücahil olduğunu söylemişler. Ben evet kabule diyorum ben sürece dahil oldum CHP Meclis Üyesi Mert Öreroğlu olarak bu sürecin içinde yer aldım. Ama kimseye ne kırıcı söz söyledim nede laf ettim.  Benim belediye de emek vermiş olan mesai arkadaşlarımı tehdit ettiğim söylemekteler. Bunu ispat edemeyen herkes namerttir.  Bununla ilgili ifadesi olan varsa herkese kapım açıktır.

Aday gösterilmeyince Muhalif Başkan adaylarını desteklediler

Sizler mavi bileşenler listesi bir araya geldiğiniz de geçmişinizden getirdipğiniz bazı sıkıntılar var. Bu arkadaşlar bizler onlarla beraber yol alırken, aday gösterilmediği zaman muhalefet partilerinin adaylarına destek veren kişilerdir mavi liste bileşenleri. Aday gösterilmediklerinde partiyi kapatma eylemi ile partiyi başka şeylerle tehdit edenlerdir mavi liste bileşenleri. Ben kimseyi tehdit etmektedir. Hakkımda yapılan hakaretleri, fiziksel özelliklerimiz ile dalga geçtiklerini herkes görebilir. Ben Sadece Serkan Sevim taraftarı olduğumuzu da açık açık söyledim. CHP iktidarı elde etme potansiyeli vardır. Yenilgiye mazeret aramak istiyorlarsa kendi içlerinde neden bir araya gelemediklerini sorgulasınlar. CHP’yi kendi malları, kendi babalarının dükkânları gibi gördüler. CHP kimsenin babasının malı değildir. CHP Değerdir kutsaldır."

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop