Deveci Adaylıktan Çekildi


Bu haber 2019-11-23 19:40:32 eklenmiş ve 1062 kez görüntülenmiştir.

 

 

CHP Nazilli ilçe Başkanlığı seçimlerine mavi liste ile giren Ali Deveci ve ekibi seçimlerden çekildiğini açıkladı.

Bu gün alınan sonuçlar sonrasında olağanüstü toplanan CHP’de Ali Deveci Basın Kuruluşlarına mail yolu ile ulaşarak çekildiğini duyurdu.

İşte Ali Devecinin çekilmesine ilişkin basın metni “Cumhuriyet halk partisi tarafından başlatılan kongre sürecinde Nazilli de mavi liste bileşenleri olarak delege seçimlerine katılan bizler;

Güdümlü ve baskıcı siyasete boyun eğmemek , barışa ve parti içi demokrasiye inanarak örgütün sesi olmak için yola çıktık.

Ancak delege seçimlerinde gördük ki demokrasi ile bağdaşmayan siyaset etiğinden uzak Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışmayan iş, aş, ekmek tehditleri yapılarak belediyelerde çalışan evlatlarımızı BEYAZ LİSTE ‘ye oy kullanmaya zorlamışlardır.

Olmayan kadrolara iş vaatlerinde bulunarak üyelerimize umut tacirliği yapmışlardır.

Ne yazık ki her konuşmalarında ağızlarından düşürmedikleri, emekten yana olduklarını söyleyenler ,seçildikleri ve atandıkları makamın güçlerini haksız yere kullanarak, seçimin tarafsızlığına ve eşit koşullarda yapılmasına gölge düşürmüşlerdir.

Bu seçimlerin böyle olacağını Uğur MUMCU parkında yaptıkları ilk toplantıda gördük.

Milletvekili Süleyman BÜLBÜL ve Danışmanı, İl Başkanı Ali ÇANKIR ve yönetim kurulu üyelerinden bazıları, Aydın Büyükşehir Belediyesi üst düzey yöneticileri, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert ÖREROĞLU ve Danışmanları bu toplantıya katılmışlardır.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin tüm değerlerini alt üst edip kamu gücünün parti içi seçimlere yansıtılmasının en bariz, çirkin örneklerini yaşadık. Bu baskı ve tehditlerin, çirkin siyasetin her gün artarak devam edeceğini öngörerek, çalışan ve iş umudu olan partili genç kardeşlerimizin daha fazla zarar görmemeleri, Belediye Başkan Yardımcısı Mert ÖREROĞLU tarafından daha fazla tehdide maruz kalmamaları için seçimlerden MAVİ LİSTEMİZİ geri çekiyoruz.

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer SİYASET haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop