Adaylığını açıklayan Sevim, Beyaz Listeye destek istedi.

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim Adaylığını açıkladığı toplantıda Eski ilçe Başkanı Ali Deveci ve yönetimini sert bir dille eleştirirken, 'bir ve beraber olalım' diyerek kapılarını çaldıklarını ancak olumlu yanıt alamadıklarını söyledi
Bu haber 2019-11-21 19:14:05 eklenmiş ve 425 kez görüntülenmiştir.

 

CHP Nazilli ilçe Başkanı Serkan Sevim, bugün başlayacak olan Delege seçimleri öncesi Hangar kafe de sevenleri ile bir araya geldi.

Yaklaşık 200 kişinin katıldığı basın açıklamasında Serkan Sevim, Türkiye’nin Beyaz’a olan umudunu yineledi ve destek istedi.

Serkan Sevim’in Basın açıklamasına CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Özdemir, İl Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki, Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, Eski İl Başkanlarından hikmet Saatçi, bir dönem Nazilli Belediye Başkan Adayı Ferda Çağlar Erkut ve çok sayıda partili katıldı.

BU PARTİNİN KAPISINI 17 GÜN KAPALI TUTTULAR

Yüzlerce kalabalığa karşı konuşan Başkan Sevim, Cumhuriyet Halk Partisinin kapısını 17 gün kapalı tutanları eleştirerek sözlerine şöyle devam etti. "Cumhuriyet tarihinde ilk kez yerel seçimlerde ittifak yapıldı. 81 ilde ve ilçelerinin bazılarında ittifak yapıldı. İnce ince elendi ve sık dokunarak bu başarı elde edildi. O dönemde bu başarının mimarı olan Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ittifakta emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Hepimiz isterdik ki Nazilli'de de CHP adayıyla seçime girelim fakat konjektür buna izin vermiyor.  Cumhur İttifakı ülkenin her yerinde el ele kol kola pazarlıklarını tamamlamışken, bizim ittifak sürecini Nazilli süresiyle sınırlayıp, sınırlamak gibi bir lüksümüz yoktu. Fakat karşımızda 2014 yılında kendi adayları olmadı diye yaklaşık 44 kişilik bir ekiple partiden istifa edip 17 gün o partinin kapısını kapalı tutan arkadaşlarla tekrar ittifak sürecinde karşı karşıya kaldık. Tekrar kabul etmediler süreci. Genel Merkezin almış olduğu karara muhalif durdular. Kendilerinden ittifak kararına saygı duyup, destek istendi. İttifak adayı ile çalışmaları beklendi ama öyle olmadı. Her yapılan çalışma sonrasında karşı duruşu ittifak sırasında gösterdiler. İstemediğimiz bir sonuç oldu ve Genel Merkez görevden aldı. Türkiye'yi düşündüğümüzde İstanbul, Ankara, Adana, Antalya, Aydın'da birçok büyükşehri bize kazandıran bu ittifak anlayışı ve felsefesine karşı gelip, sadece Nazilli bizde olsun mantığı ile hareket etmek bencillikten başka birşey değildir. Bundan dolayı da ateşten gömleği giyerek göreve geldim. Süreç ondan sonra başladı.

O Dönem, Kapı Kapı Gezdik destek aradık

Çok zor bir süreçti. İnanın Nazilli, Aydın'da siyaset yapılan en zor yerlerden bir yerdir. Kendinizi ifade etmeniz çok zordur. Yeniyseniz kendinizi kabul ettirmeniz de çok zordur. Biz o süreçte kapı kapı destek aradık. Biz o süreçte yönetim kurulu oluştururken birçok insanın yanına gittik. Destek istedik. Fakat görevden alınan arkadaşlar mahalle baskısıyla birçok alacağımız desteğin önünü kestiler. Süreci de bizim için zor bir hale getirdiler. Fakat biz pes etmedik ve bizimle seçimlerde köy köy kasaba kasaba gezecek tek derdi memleket ve parti olan bir sürü gönüldaşı bir araya getirmeyi başardık. Onlara tekrar teşekkür ediyorum. Emekleri çok ama çok fazla. Meclis üyeleri seçerken de bu zorlukları yaşadık. Büyüklerimizin de yanına gittik. Kimsenin inanmadığı bir zafer vardı ortada. Kimse inanmadığı için birçok kişi yanımızda olmamayı tercih atti. Ardından göreve geldik, ekibimizi kurduk ve çalışmalara başladık. 6 Şubat akşamında Ziraat Bankası'nın önünde buluştuk. O günden itibaren gece gündüz, 18 saat çalışarak, Nazilli İlçe Örgütü ve İYİ Parti Teşkilatı Kürşat Engin Özcan başkanımızın yanında sokak sokak gezmeye başladık. Çalmadığımız kapı, sıkmadığımız el kalmadı. Sonunda da büyük bir zafer elde ettik.

45 Bin Seçmene teşekkür ediyorum

Seçimin kazanılmasında Cumhuriyet Halk Partisi Örgütüne, Milletvekillerimizin, İl Başkanlarımıza, İYİ Parti Teşkilatı'na, seçim süreci boyunca bizi yalnız bırakmayan kıymetlimiz topluklu efemiz Özlem Çerçioğlu'na ve o sandığa giderek oy kullanan 45 bin seçmene sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Seçimin kazandığımız 31 Mart akşamında Cumhuriyet Halk Partili seçmenimiz bize bir mesaj verdi. O mesaj şuydu arkadaşlar. Eğer örgütümüz iyi çalışırsa, istikrarlı çalışırsa, halkı kucaklarsa ve kıymetli bir aday da varsa o koltuk her zaman bizim olacak mesajıydı. Bu mesajla birlikte çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

"BU KONGRE İKTİDAR KONGRESİDİR"

Parti içi eğitimlerimize hiç bir zaman ara vermedik. Esnaf odalarımızla, STK'lar, muhtarlarımızla beraber çalışmalarımızı sürdürdük. Üye çalışması yaptık. Okuma odası olmayan köylere okuma odası yaptık. Doktor odasında sedyesi olmayan okullara sedye götürdük arkadaşlar. O çocuklara okuma olanağını sağladık. Halkın acısını ve sevincini birlikte yaşamaya çok önem verdik. Halk kendisi gibi acısını ve sevincini paylaşan siyasetçi, kahvede onun derdini dinleyecek siyasetçi ister. Halk 4 duvar arasında siyasetçi istemez. Halk kucaklayan siyasetçi ister bizde bunu bilerek çalışmalarımızı sürdürdük. Biz emek verdik arkadaşlar. Ramazan çadırları düzenlendiği de yemek yemek için değil, halkımıza bir kepçe yemek katmak için ve yemekten sonra onların derdini dinlemek için gittik. Biz çalıştık arkadaşlar. Bugüne gelirsek. Genel Merkezimiz diyor ki; başaralı olmuş ilçe başkanlarının yanında uzlaşın. Biz bu mesajı aldık. Biz bu mesajla birlikte şuanda Nazilli'de siyaset yapmış tüm büyük abilerimize gittik. Ali Deveci abize gittik, Feyzullah Erkut abimize gittik. Kardeşimiz Hakan Şensan!a gttik. Kazım Turanlı abimize gittik. Hepsine şunu söyledik. Gelin bu kongre ilçe kongresi değil, bu kongre iktidar kongresi birlikte yürüyelim dedik.

"BEYAZ SAYFA AÇACAĞIZ"

"Artık geri dönmeyeceğiz. Bu zamana kadar mağdur edebiyatı yapıp partimizin önüne kimse geçmesin. Biz yarının Cumhuriyet Halk Partisi için yola çıktık. Biz iktidarın Cumhuriyet Halk Partisi olarak yola çıktık. Nasıl seçmenimiz 31 Mart Yerel Seçimlerinde sağduyulu davranarak oyunu kullandıysa, seçmenimiz tekrar sağduyulu davranarak kendisini iktidara taşıyacak yönetimi seçecektir. Beyaz liste ile Nazilli'de bembeyaz bir sayfa açıp, hep birlikte tarih yazacağız." Diyerek konuşmasını tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer DİĞER haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop