SP Nazilli İlçe Teşkilatından Kongreye geniş katılım


Bu haber 2019-11-04 01:25:15 eklenmiş ve 335 kez görüntülenmiştir.

 

Saadet Partisi Nazilli İlçe Teşkilatı Ankara’da gerçekleştirilen genel kurula katıldı. Türkiye’de bulunan il ve ilçe teşkilatları, partiye gönül verenlerin katıldığı genel kurul şölen havasında gerçekleşti.

Ankara Arenada gerçekleştirilen genel kurula Nazilli İlçe Başkanı Musa Muça, 2019 Nazilli Belediye Başkan Adayı Vahap Kırca ve partililer katılım gösterdi.

Kongrede Kurucu Genel Başkan Recai Kutan, eski Genel Başkan Mustafa Kamalak, Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, SP İstanbul Milletvekili Cihangir İslam, Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, SP Genel Başkan Yardımcıları ve delegeler hazır bulundu.

Ayrıca Kongreye, AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu ve AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Salim Ensarioğlu, BBP Genel Başkan Yardımcısı Tevfik Eren, Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Muhammet Kelleci ve Rıfat Melih Aktaş, DSP Genel Başkan Yardımcısı Uğur Gürel, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Zafer Kars, HÜDA-PAR Genel Başkan Yardımcıları Mahmut Şahin ve Hüseyin Yılmaz ile sendika, oda ve STK temsilcileri de katıldı.

Kongre yeter sayısının alınması ile birlikte Divan seçimi gerçekleştirildi. Divan başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Mesut Doğan seçildi

Divan Başkanlığı seçimlerinden sonra Saygı Duruşu ve istiklal marşı ile genel kurul başladı.

Genel Kurul Salonunda ‘Gelecek Saadet ile Gelecek’ sloganları ile kürsüye çıkan SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Zindandan Mehmed’e mektup’ ve Nazım Hikmet’in ‘Davet’ isimli şiirlerini okuyarak konuşmasına başladı.

Karamollaoğlu AK Parti’nin Türkiye’ye verebileceği bir şeyin artık kalmadığını ifade ederek sözlerini şu şekilde sürdürdü  “AK Parti'nin ne yazık ki Türkiye’ye verebileceği hiçbir şey kalmamıştır. Yorgundur, Türkiye’yi de yormaktadır. Bitkindir. Herkes bilmeli ki biz AK Parti’yi değil, yanlış politikalarını eleştiriyoruz. Saadet Partisi hiçbir kimsenin, hiçbir partinin hasmı veya düşmanı değildir. Biz partileri değil politikaları eleştiririz. Biz kişileri değil, zihniyetleri eleştiririz" dedi.

Temel Karamollaoğlu’nun konuşmasından sonra seçimlere geçildi ve 962 Delegenin tamamnın oyunu alarak yeniden Genel Başkan seçildi.

Seçimlerde GİK üyelikleri ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelikleri de belirlendi buna ek olarak tüzük değişikliği ile Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine uygun hale getirilecek ve parti programları yeniden ele alınacak

 

 

 

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop