Nazilli’de Muhtarlar Günü Kutlandı


Bu haber eklenmiş ve 284 kez görüntülenmiştir.

19 Ekim Muhtarlar Günü Nazilli’de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Nazilli’de 19 Ekim Muhtarlar Günü düzenlenen tören ve etkinlikler ile kutlandı. Sabah erken saatlerde Belediye Başkan Vekilleri Soner Yelkovan, Mustafa Tınaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Mutlu Belediye Meclis Üyeleri ve İYİ Parti İlçe Başkanı Durmuş Kural ve yönetim kurulu Muhtarlar Derneği’ne gelerek tüm mahalle muhtarlarının gününü kutladı.

Muhtarlar Derneği Nazilli Şubesi'nin Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan Nazilli Muhtarlar Derneği Başkanı Zeki Açık; “Bugünün muhtarlar günü ilan edilmesinde başta Cumhurbaşkanımıza, Hükümetimize, Gazi Meclisimize, İçişleri Bakanlığımıza ve genelgenin yayınlanmasında emeği geçen Türkiye Muhtarlar Konfederasyonumuz'a şükranlarımızı sunuyoruz. Muhtarlık Osmanlı'dan Cumhuriyet’e taşınan ender konulardan birisidir. Muhtar Arapça bir sözcük olup seçilmiş kişi anlamına gelmektedir. Muhtarlarımız bir yandan köy ve mahalle sakinlerinin devlet kurumları ile ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir.” dedi.

Nazilli Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan; “ Göreve geldiğimiz günden bu yana şehrimizin daha güzel, daha yaşanabilir bir kent olması yönünde bugüne kadar önemli adımlar attık. Hizmetlerimizi gerçekleştirirken sizlerle sürekli istişare içerisinde oluyoruz. Tabi ki eksikliklerimiz olabilir. Bunların üstesinden hep birlikte geleceğiz. Muhtarlarımız demokrasimizin belkemiği. Sizler kendi sorumluluk alanlarınızda adeta bizlerin gözü kulağı oluyorsunuz. Seçildiğiniz mahalle ve köylerdeki durumu en iyi sizler biliyorsunuz. Yaptığımız görüşmelerde, düzenlediğimiz toplantılarda sizlerden gelen talepler doğrultusunda, Nazilli için en iyi hizmeti verme gayretindeyiz. Allah'ın izniyle, sizlerin desteği ile, Özlem Başkanımızın ve Kürşat başkanımızın liderliğinde Nazillimizin tüm sorunlarını çözeceğiz. Bu vesile ile 19 Ekim Muhtarlar Günü'nüzü kutluyor, sizlerle birlikte bulunmaktan onur duyuyorum” diye konuştu.

Atatürk Anıtı önündeki programın sonlanmasının ardından Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy’un da katılımı ile Hangar Cafe Restorantta kahvaltı yapıldı. Kaymakam Arısoy tüm Muhtarların 19 Ekim muhtarlar gününü kutlayarak; “ Biz muhtarlıkların yerel yönetimlerin temel taşları olduğuna inanıyoruz. Sizler bulunduğunuz yerlerde Devletimizin ve kuruluşlarımızın temsilcilerisiniz. Getirilecek olan hizmetlerin, Devletimizin yapacak olduğu özel hizmetlerin paylaşım ortağısınız. Köy ve mahalle muhtarlarımız memleketimizin en ücra yerlerinde halkımızın, devletle buluşma noktasında ilk mercisiniz. Çok önemli bir vazifeyi üstlenmiş bulunmaktasınız. Allah hepinize hayırlı vazifeler nasip etsin” dedi.

Geçtiğimiz ay geçirdiği kalp kırizi sonucu hayatını kaybeden eski Kızıldere Mahallesi Muhtarı Ali Pekel’i de yad eden Muhtarlar, Kaymakam Sedat Sırrı Arısoy Belediye Başkan Vekili Soner Yelkovan, ve Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Mutlu ile birlikte Eğriboyun Mezarlığında İlk Kadın Muhtar Gül Esin’in kabrini ziyaret ettiler

 

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Arşiv Arama
- -
Anket
Puan Durumu
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA
sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop