Kapatılmadı, Yerleşke değişti

AK Parti Aydın Milletvekili Kuvvet Erim DSİ’nin Nazilli’den taşınması yönündeki haberlere ilişkin olarak basın kuruluşlarına bilgilendirme maili gönderdi.
Bu haber 2019-10-16 13:26:14 eklenmiş ve 281 kez görüntülenmiştir.

 

Erim Bilgilendirme mailinde şunlara değindi “DSİ 21. Bölge Müdürlüğüne bağlı Nazilli Erozyon ve Rusubat Kontrolü Şube Müdürlüğü Aydın, Denizli ve Muğla illerindeki erozyon ve rusubat kontrol yapılarının plan-proje-ihale ve kontrollüğü konularında Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak çalışmalarını yapmaktaydı. Görev yetki ve sorumlulukları arasında bunların dışında Nazilli ilçesine özel bir görevi bulunmamaktadır.

DSİ Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığınca yürütülen bir soruşturma kapsamında "Erozyon ve Rusubat  Kontrolü Şube Müdürlüğü yerleşkesinde,  idari bina, düşük kapasiteli  demirbaş  eşya  ambarı  ve yakacak deposu  dışında  kalan  yapıların Sulama Birliğine devredildiği, asli ve sürekli kamu hizmetinin 5 adet Devlet memuru tarafından yürütüldüğü, yerleşkede bulunan 14 adet kamu konutundan 5’inin dolu 9’unun boş olduğu, şubede makine parkı bulunmadığı, güncel iş akımının düşük yoğunluklu olduğu, Şubenin kuruluşundan beklenen faydanın Emanet Komisyonları vasıtası ile yürütülen işlere 4734 ve 4735 sayılı kamu ihale ve sözleşme kanunu ile son verilmesinden sonra ortadan kalktığı, şubenin görev tanımına giren iş konularının Aydın Denizli ve Muğla illerinde bulunan yüksek yoğunlukla numaralı Şube Müdürlükleri tarafından yerine getirildiği, şubenin acil durum müdahale kapasitesi olmadığı, gerekli araç ve iş makinalarının DSİ Aydın 21. Bölge Müdürlüğü Makine İmalat ve Donatım Şube Müdürlüğü ile numaralı Şube Müdürlükleri tarafından sevk edildiği, şubenin DSİ Aydın 21. Bölge Müdürlüğü yerleşkesine 45 km. mesafede olduğu anlaşıldığı cihetle, özetlenen fiili durum karşısında, DSİ Nazilli Erozyon ve Rusubat Kontrolü Şube Müdürlüğünün bulunduğu mahalde kalmasının kamuya gereksiz maliyet yüklediği, yersiz iş akımına neden olduğu" tespit edilerek bu gerekçelerden ötürü Nazilli Erozyon ve Rusubat Kontrolü Şube Müdürlüğünün Aydın Merkezde bulunan Bölge Müdürlüğü Kampüsündeki yeni binasına taşınması kararlaştırılmıştır.

Bunların yanında Nazilli Erozyon ve Rusubat Kontrolü Şubede planlama ve proje yapacak yeterli teknik personelin kalmaması dolayısıyla bu işlerin ihale yoluyla yaptırılması, Aydın Denizli Muğla ve Nazilli’deki diğer tüm yapım ihalelerinin de yeknesaklığı sağlamak için Bölge Müdürlüğü merkez ihale salonunda uzman personeller vasıtasıyla gerçekleştirilmesi, yine Nazilli Erozyon ve Rusubat Kontrolü Şube Müdürlüğünün Denizli ve Muğla illerindeki kontrollük işlerine uzak olması dolayısıyla, kontrollük işlerinin de her bir vilayetteki numaralı şube müdürlüklerince yerine getiriliyor olması nedeniyle iş yükü ve evrak akışı azalmıştır.

Ayrıca Nazilli Erozyon ve Rusubat Kontrolü Şube Müdürlüğü idari binasının depreme dayanıksız raporunun bulunması nedeniyle personelin olası bir deprem afetinde can güvenliğini sağlamak üzere Aydın İli Efeler ilçesinde bulunan ve yeni deprem yönetmeliğine göre inşa edilen yeni Bölge Müdürlüğü binasında Nazilli Erozyon ve Rusubat Kontrolü Şube Müdürlüğüne yer tahsis edilmiş ve kaynakların ekonomik olarak kullanılması düsturuyla Nazilli’de yeni bir idari bina yapılmasına gerek kalmamıştır.

Yukarıda açıklanan sebeplerle Nazilli Erozyon ve Rusubat Kontrolü Şube Müdürlüğü kapatılmamış olup kamu kaynaklarının etkin bir biçimde kullanılmasını sağlamak üzere sadece yerleşkesi değiştirilmiş ve burada çalışan personelimizin ulaşımı yine aynı yol güzergahında farklı ilçelerde ikamet edip mesaiye Aydın’a gidip gelen personellerimizle birlikte Bölge Müdürlüğümüzce hali hazırda aktif bulunan servis hizmeti ile gerçekleştirecektir.

ETİKETLER :
Yorumlar
Adınız :
E-Mail :
Başlık :
Yorumunuz :
Güvenlik :
Değiştir  
Toplam 0 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNCEL haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Arşiv Arama
- -
Anket
TURKUAZ GAZETESİ
© Copyright 2020 TURKUAZ. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır.
GÜNDEM
SPOR
SİYASET
EĞİTİM
A.Ö.L.
Eğitim Portalı
DÜNYA